Proleće - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Dragance

Proleće

Oceni ovaj blog
Proleće

Jednog dana, jedan slepi čovek sedeo je na stepenicima jedne zgrade, sa šeširom blizu svojih stopala i jednim natpisom na kome je pisalo:
"Slep sam, molim vas pružite mi pomoć."

Jedan slučajni prolaznik, igrom prilika stručnjak za
reklamu, koji je tuda prolazio, zaustavio se zapažajući da je u šeširu bilo prisutno samo nekoliko metalnih novčića.

Savio se da bi mu pružio novac, zatim, i bez pitanja za dozvolu,uzeo je karton, okrenuo ga ispisavši novi natpis. U toku popodneva slučajni prolaznik se vratio do slepog čoveka zapažajući da je njegov šešir ovom prilikom bio pun novčića i novčanica.

Slepi prosjak prepoznavajući ga po koraku uputio mu je pitanje da nije bio on taj koji je nešto napisao na kartonu i šta je to mogao da napiše.

Na šta mu je prolaznik odgovorio:

"Nisam napisao neistinu – samo napisah tvoju poruku na drugačiji način", nasmeši se i izgubi u gužvi.

I tako slepi čovek nije saznao da je natpis jednostavno glasio:

"Danas je proleće … a ja ga ne mogu videti".

Promeni strategiju kada se oko tebe sve naopako kreće i videćes da ce se pre ili kasnije okrenuti na bolje.

Pošalji "Proleće" na Facebook Pošalji "Proleće" na Google Pošalji "Proleće" na My Yahoo! Pošalji "Proleće" na Live Pošalji "Proleće" na MySpace Pošalji "Proleće" na Twitter Pošalji "Proleće" na Digg Pošalji "Proleće" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. aleksa ndar (avatar)
    jel ovo bas tvoj tekst...? citao sam davno prije ovako nesto