Malopre sa pijace - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Demijurg

Malopre sa pijace

Oceni ovaj blog
Hodao sam jutros na rukama od pijace do kuće. Na uvis uzdignuta stopala sam okačio dve kese sa voćem i povrćem, a na treću nogu koja se nije videla kesu sa svežim jajima. Ljudi su me posmatrali, neki su samo odmahivali glavom, a neki su pokušavali da mi nešto kažu.

Čemu reči? Kuda sa tim pajacima?

Ne, uopšte se nisam umorio; umor pripada (uz dužno poštovanje) starima i (bez trunke poštovanja) onima koje mudrost nije pomilovala svojom tankom rukom.

Ali čemu reči?

Da, zaista, čemu sve, kada u našu prosjačku kapu mogu da stanu i Sunce, i oblaci, i kiša...

Ja sam uvek bio fizički jak kao konj i zdrav kao dren. I uvek sam se razlikovao od ostalih, kao kakav zaseban slučaj, kao kralj među prostacima...

Ako se budem oženio, kad budem ostario napisaću ženici jednu pesmicu:

Utrkuju se
tvoj karcinom ovularijima
i moja artero-skleroza-miokarda
oslobodićemo sebe
i od sebe jedno drugo
i sve druge
samo ne zna se
kada i ko će pre
ko će se pre otisnuti
sa ove tamne
blatnjave obale
na još tamnije
mirno more

:D :P :D

Da li znate ko je bila (bio) Luda Nasta?

To je bio jedan poluludi Beograđanin, koji je jedini ostao u opustelom gradu kada su Turci početkom XIX veka zauzeli Beograd. Poštedeli su ga zbog njegove pesme i njegovog smeha.

Pa vi sad vidite koga bog čuva... xD

Živi bili!

Pošalji "Malopre sa pijace" na Facebook Pošalji "Malopre sa pijace" na Google Pošalji "Malopre sa pijace" na My Yahoo! Pošalji "Malopre sa pijace" na Live Pošalji "Malopre sa pijace" na MySpace Pošalji "Malopre sa pijace" na Twitter Pošalji "Malopre sa pijace" na Digg Pošalji "Malopre sa pijace" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. zxy (avatar)
    Tako je ,a i u raju ima jedno odelenje za budale,kaže Dante da uopšte nije loše