SVEKRVE...ili imaju taj status....

Dakle dragi moji, u ovoj svojoj frustraciji odlučila sam razotkriti dio svojeg intimnog života....SVEKRVA....kažu u našem narodu da je to izvedenica iz dvije riječi...SVE KRV...i ja vjerujem u to....kao što vjerujem u boga....
Divna postarija ženica koju sam upoznala, zapravo je bila najobičnija kandidatkinja za dodjelu Oskara ...i to svake godine..samo ja to nisam znala....i povjerovala u čudo da ipak može postojati razumijevanje i poštovanje između dva zakleta neprijatelja...tako predanje kaže....ali...
Pa kao i uvijek u životu me to ALI i te kako košta i koštalo me....strpljenja...živaca...a i gubitka povjerenja u osobu koju volim...da ...još uvijek iako je mama uvijek u pravu...
A što sam onda ja??? Vjerojatno vječita glupača u životu.....ma ne vjerojatno...zasigurno....jer ako ti i ta osoba koju voliš kaže rečenice i riječi koje je NJEZINO KRALJEVSKO VELIČANSTVO izgovorilo na moj račun....a te iste riječi su se dobre duše već davno potrudile da mi ih prišapnu...onako kao u povjerenju...nemaju oni ništa protiv mene..ali znaš ona ti je takva i rekla je TO i TO...A onda još i OVO i ONO....I kad se te riječi i rečenice podudaraju...da li je muškarac s kojim živim dužan stati u moju obranu....zaštiti me...da osjetim sigurnost od njega....da sam i ja dio njegovog života....na kraju i dio njegovog srca....Imam li pravo na takvu vrstu zaštite iako se radi i o najrođenijem...zar ne bi muškarci trebali biti taj most kad ispod njega počne teči krv.....ili....je pametnije poltronski se praviti da nemaš pojma...jer ipak nije moja majka takva...a svjedoci pa i on sam izgovaraju iste gadosti...imam li se pravo osječati povrijeđenom u toj situaciji....jesam li ja luda ako samo tražim poštovanje ...a što je najgore niti nemam pojma što sam učinila...o da..btw....dotična kraljica je isto tako pljuvala i po bivšoj supruzi .....i nemam se namjere nikome ispričavati za ovaj moj trenutak frustracije...jer istina je da sam ja bez nje živjela jako dobro sve ove protekle godine...ali iz nekog poštovanja, a nepoštovanja prema samoj sebi još nisam pružila jezičinu kako bih vjerojatno i trebala...da li da je pružim i ošinem bičem sve oko sebe...ili da i dalje gutam ali gorko je....baš je pregorkog okusa.....pa zar i ratni zločinci nemaju pravo na pošteno suđenje a ja sam osuđena i proglašena krivom samo zato što dišem....uz hrpu uvreda i laži.....koji guta čak i moj dragi...ili da to dragi stavim pod navodnike....ima li žena pravo na život bez zagorčavanja i vaših najrođenijih, pitanje je kako za žene tako i za muškarace....znam da ću dobiti hrpu komentara....tipa razgovaraj sa njom...pitaj je što je muči....ali....kako razgovarati sa nekim čija je duša puna ogorčenja jer joj je to jedina duševna hrana...kako prizvati svijesti i pameti osobu koja je maximalno posesivna ....i koja bi onako..a ovo vjerujte nije samo moja procjena..željela biti jedina žena u životu svojeg malog sinčiča....????...hvala vam unaprijed....da mi nije žao nešto bih polomila...razbila...ali na što se onda spuštam....niže od najnižeg...
 
Da ti imaš dobar jezik to vidi se
a ovi oko tebe uradili bi bolje
da te za jezik ne vuku i da pričuvaju se
Svekrvu si dobro opisala
a dragog je ona od detinjstva dresirala
nego ..probaj da oslobodiš od tog zla čoveka
inače će ostati zarobljen do veka :think::D
 
Neki žele novi život...a kompoziciju prošlosti nisu u stanju ostaviti na nekoj usputnoj stanici..neki žele novi život..a neki mamu....neki su u stanju donijeti odluke...nekima treba cijeli život pomoć da bi imali svoje mišljenje...i izgovarali riječi drugih ljudi....a ja..ja sam upala u zamku....pomalo je duboka....i teško se uspinjem prema vrhu....i klizim natrag svako malo...ali bitno je da pokušavam izaći....jer na kraju moram i uspjeti u nastojanjima....
 
iamblond;bt209359:
Neki žele novi život...a kompoziciju prošlosti nisu u stanju ostaviti na nekoj usputnoj stanici..neki žele novi život..a neki mamu....neki su u stanju donijeti odluke...nekima treba cijeli život pomoć da bi imali svoje mišljenje...i izgovarali riječi drugih ljudi....a ja..ja sam upala u zamku....pomalo je duboka....i teško se uspinjem prema vrhu....i klizim natrag svako malo...ali bitno je da pokušavam izaći....jer na kraju moram i uspjeti u nastojanjima....
To sa majkama je problem poznat odavno
( kod nas je to sad jako izraženo)
one su prvi stepenik na putu odrastanja
ako se taj stadijum ne savlada kako treba
čovek ne uspeva na putu individuacije
Majke su taj problem u vaspitanju dece nekad dobro znale
ali su već duže vreme velike greške počinile
i time sa ostalim faktorima iz okruženja
bitno na mušku populaciju uticale.
Život u braku predpostavlja dve zrele osobe
kao ličnosti oformljene i nezavisne
tek tad su sposobne da uspešno žive u dvoje :think:
 
i ja ću biti svekrva....i često razmišljam o svemu tome....ali jedino što znam...iz vlastitog iskustva...svatko se mora školovati..svatko pa tako i ja....a naučila sam lekciju...i sad već stopostotno mogu reči da se ne želim i neću uplitati u ničije živote...baš ničije....uostalom....i sad mi sin ima curu....i rade kako njima paše.....i za mene je to lagodan način da svi imamo svoj mir....jer i ja jedino što želim je više MIR u svojem životu....onaj dosadni mir zbog kojeg ne znam kuda bih krenula...zavidim ljudima kojima je dosadno a i žalim ih jer ne znaju što imaju u životu...pa čovjek ima toliko stvari koje može raditi...jednom.....a možda i prije nego što mislim želim naučiti svirati saxofon....želim ići na tečaj keramike....želim imati nešto samo za sebe...a ovako...nema me...jednostavno su me progutali...i sad me lagano žvaču i pljuckaju van iz usta....ma fujjj.....
 
Nadam se da je tvoja supruga svijesna koja je sretnica...a to se odnosi i na to što je tvoja supruga.....lijepo je čuti za ovakve primjere....jedan si od prerijetkih za koje sam čula....osobno...najveća glupost koju si svekrve mogu dozvoliti je da se takmiče sa snahom....ili što god već bila žena koja je sa njihovim sinom....padnu niže nego što se može i opisati...majka je majka...žena, prijateljica, djevojka je skroz druga kategorije i čim prije to muškarac shvati...i postavi granice svime....moralo bi biti bolje....nadam se...
 

Back
Top