Rekli su o Balkanu - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Dragance

Rekli su o Balkanu

Oceni ovaj blog
Rekli su o Balkanu…

Kod nas na Balkanu postoje pet godišnjih doba: proleće, leto, jesen, zima i RAT. – Dušan Kovačević

Balkanci proizvode više istorije nego što je mogu potrošiti. – Vinston Čerčil

Veliki ratuju iz koristi, a mi ratujemo iz mržnje. – Emir Kusturica

Ako se ikada dogodi još ijedan rat u Evropi, on će sigurno nastati zbog neke glupe stvari na Balkanu. – Oto fon Bizmark (1815-1898)

Ratovi ovde nikad ne razreše ni jedno staro pitanje. Nego uvedu nove teme i nove probleme koje će ‘razrešiti’ novi rat. – Ivo Andrić

Jedina stvar koju Balkanci izvoze je istorija. – Džim Lič

Balkan je kusur u podeli sveta. Kožom nekog balkanskog naroda uvek će se plaćati sitni računi među velikima. – Dobrica Ćosić

Pošalji "Rekli su o Balkanu" na Facebook Pošalji "Rekli su o Balkanu" na Google Pošalji "Rekli su o Balkanu" na My Yahoo! Pošalji "Rekli su o Balkanu" na Live Pošalji "Rekli su o Balkanu" na MySpace Pošalji "Rekli su o Balkanu" na Twitter Pošalji "Rekli su o Balkanu" na Digg Pošalji "Rekli su o Balkanu" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. mile39 (avatar)
    Ne znam da li ću pravilno napisati ali, još stari Grci su rekli: "Repeticio est mater studiorum". što bi značilo: "U zdravom telu, zdrav duh"

Pozdrav kolegi i savet da bolje vodite evidenciju, ponavljaju vam se prilozi!

Kad sam se već raspisao, zahvaljujem na dodeljenoj reputaciji!
  2. skura58 (avatar)
    Pozdrav i Tebi
    Ako je itošlo dvaput, greška je.
    I Mile, to gore što si napisao znači:
    "Ponavljanje je majka nauke"
    Ažurirano 29.05.2012. u 16:41, autor: skura58
  3. mile39 (avatar)
    Uuuu, stvarno! U pravu ste i hvala što me ispraviste! "U zdravom..." bi Grci rekli:"Veni, vini, vici!" Davno beše, čak 1958. godine, kad ja završih veliku Gimnaziju i učih latinski, mora da su Grci nešto promenili u svojim sentencama od tada. A ovce ćemo lako da podelimo. Pozdrav, 100039
  4. skura58 (avatar)
    Ej čoveče ja se 58 rodio
    Izgleda da isto pravimo Nickname
    Pozdrav