OD KAD RAZBOJNIŠTVO SE IMENUJE KAO SKANDAL

" SKANDAL: Vladika Irinej izjavio saučešće vladiki Grigoriju zbog Tadića! - Primi moje saučešće povodom Borisovog poraza, ali Toma Nikolić je pobedio – rekao je Irinej bački pred šokiranim vladikama.
Grigorije mu nije ostao dužan, pa je rekao da on nema nikakav problem s tim da svi znaju da je njegov stav da bi bilo mnogo bolje da je pobedio Boris Tadić.
- Ja podržavam Borisa, a ti Tomu. Ali valjda u Srbiji nije došlo vreme za saučešća zbog pobede jednog od njih – rekao je Grigorije.
"


http://www.telegraf.rs/vesti/218506-...ju-zbog-tadica

..mnogi novinari tvrde da je to skandal ... ja stojim na stanovištu da je to duhovno razbojništvo ... a ZA RAZLIKU OD NJEGA . intelektualna i duhovna sablazan je očigledna razbojništva svrstavati i označavati brukom i sramotom protivu koje se negoduje...

...duhovnike ne zanima ko je pobio gardiste ili onu skoro hiljadu nevinih duša za koje ne znamo ko i zašto pobi - čitave dve decenije ... čak ni običnom molitvom iz religijske kurtoazije, na saboru nisu sve nas pa i vlast podsetili i upozorili da te žrtve vape za pravdom i istinom ... oni na saboru političare i svrstavaju se u političke kaste i klanove .. pokazalo se :"da sve što je nama gore , njima je bolje " ....

..očigledno da novinarstvo ne zna razliku između skandala i razbojništva ; pa tako možete često pročitati kako je izbio tu i tu skandal zbog velike pljačke ili skidanja vela tajni i otkrivanja ratnih zločinaca i profitera ...
..možda ja pa i grešim...možda zna razliku , ali ne služi časti i mudrosti kao stub za obrazovanje i vaspitanje populacije...možda !?
 
skura58;bt208699:
Crkva mora da ostane van politike.
Neka se ugledaju na Patrijarha Pavla.
Mislim da ga treba proglasiti za sveca.
Zbog čitavog njegovog života

...mislim da grešiš silno ...kratko pamćenje vodi nas sve u zilotsko mračnjaštvo .. pavle je izabran za patrijarha za života njegovog predhodnika i tim činom učestvovao u prevratu koje su izvele vladike i monaštvo .. to rušenje crkvenih kanona otvorilo je prostora za nepoštovanje kanona i ustavnih načela SPC ...a to je otvoreno nepoštovanje duhovnih načela religijske institucije ... za posledicu imali smo otvoreno ratnohuškaško delovanje vladika / zilota i mantijaša .. čak se otvoreno činodejstvolo u korist rata, ratnog profiterstva - genocida ... vršeno je blagosiljanje oružja kojim se otvoreno i javno izvršavao zločin nad ljudima ... da ne govorim o pedofiliji ; pljačkama i orgijama ... preko svega se prešlo u slobino vreme ... a kad je ljudska misao ustala u odbranu života i javno progovorila o zločinima i skrivanju razbojnika , onda se sa zakasnelom pameću ustalo u odbranu opšte duhovnosti / praštanju -- navlačenju jagnjeće kože ..
.. u vreme njegove vladavine činjeni su duhovno kriminalna dela , a nijedna brada nije pala nit je imenovana ...
..danas su na vlasti vladike , koje su se zvladičine u njegovom mandatu - te koje su na krilima te nakazne politike ( u državi i svim institucijama , pa i u crkvi ) ,koja je vođena za svo vreme njegovog mandata ( koji je na nekanonizovanim odlukama započeo ); pa svakako on snosi nekakvu odgovornost - ono bar poglavarsku , za ne činjenje ili bezdejstvujuće činjenje ..

..ovo nebih zapisao , da nisam kroz tvoj tekst video čuvenu frazu srpštine : " o mrtvima sve najbolje " ..
..svim svojim bićem sam protiv takve pameti i njene mudrosti ... to je razbojništvo -- i to teško razbojništvo sa dalekosežnim posledicama ...

.." o mrtvima samo istina "...
 

Back
Top