7 najvećih zabluda - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Dragance

7 najvećih zabluda

Oceni ovaj blog
SEDAM NAJVEĆIH ZABLUDA

*Mahatma Gandhi*

Čuveni indijski vođa Mahatma Gandhi je dan pre smrti dao svom unuku Arunu Gandiju spisak sa sedam najvećih zabluda na svetu. Spisak je napisao na parčetu papira, svega nekoliko sati pre nego što je postao žrtva atentata. Po Gandijevom mišljenju sedam zabluda su:

Bogatstvo bez rada

Zadovoljstvo bez svesnosti

Znanje bez karaktera

Trgovina bez moralnosti

Nauka bez humanosti

Obožavanje bez žrtve

Politika bez principa

Ovaj spisak je nastao iz Gandijeve portage za korenom nasilja. On je ovakva dela nazvao pasivno nasilje. Njihovim sprečavanjem se na najbolji način sprečava čovek ili celo društvo da dostignu tačku fizičkog nasilja.
Arun Gandi je naknadno ovaj spisak produžio za još jednu zabludu:
Prava bez obaveza
Iako se u nekim izvorima nalazi i prošireni spisak kojeg je smislio Stiven Džilbert:
Tehnologija bez usmerenja
Podučavanje bez radosti
Učenje bez nade

Pošalji "7 najvećih zabluda" na Facebook Pošalji "7 najvećih zabluda" na Google Pošalji "7 najvećih zabluda" na My Yahoo! Pošalji "7 najvećih zabluda" na Live Pošalji "7 najvećih zabluda" na MySpace Pošalji "7 najvećih zabluda" na Twitter Pošalji "7 najvećih zabluda" na Digg Pošalji "7 najvećih zabluda" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. zxy (avatar)
    Zaista ovo su zablude koje pustoše život a mi u takvom opustošenom vremenu živimo i moramo pabirčiti istinske vrednosti po svetu da bi nekako opstali.A sve je teže i teže.
  2. RiadaT. (avatar)
    Sasvim odgovaraju aktuelnom trenutku, nažalost....
  3. skura58 (avatar)
    Hvala na poseti.
    Drago mi je što neko čita.
    Pozdravljam vas, dobri moji.
    Ažurirano 22.05.2012. u 20:09, autor: skura58
  4. mari47 (avatar)
    Itekako te neko čita, dragi skura58.
    I sva pohvala za tvoju energiju kojom punih
    stranice blogova.
    Ovaj o Sedam najvećih zabluda, odabrala sam
    da ti se upišem u listu čitalaca
    Podsećanje na velikog Gandija je hvale vredno.