Ljubavne izreke i mudrosti - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Dragance

Ljubavne izreke i mudrosti

Oceni ovaj blog
Ljubavne izreke i mudrosti

Ma koliko bila okorela nečija ćud, rastopiće se na vatri ljubavi. Ako se ne promeni to znači da vatra nije bila dovoljno jaka .– Mahatma Ghandi
Ljubav nikad ništa ne zahteva, već samo daje. ČLjubav samo pati, nikada se ne kaje i nikada se ne sveti. – Mahatma Ghandi
Zaljubljeni moraju uvek da imaju prefinjenost mudrih, prilagoljivost dece. Osećajnost umetnika i razum filozofa. – Leo Buscaglia
Ljubav je uvek otvorenih ruku. Otvorenih ruku dopustate ljubavi da dolazi i odlazi kako želi, jer bi ona to ionako činla. Ako pokušate da zorobite lčjubav, shvatićete da držite samo sebe. – Leo Buscaglia
Oduvek je bilo da ljubav nezna svoje dubine dok ne dodje čas rastanka. –Kahil Gibran
Ljubav je prolećna biljka koja sve prožima nadom, pa čak I ruševine uz koje prijanja. - Gustave Flaubert
Nema sunca bez svetlosti,ni čoveka bez ljubavi.–Johann Wolfgang Von Goethe.
Budi dostojan ljubavi ako želiš da budeš voljen.–Johann Wolfgang Von Goethe.
Ljubav je jedina igra koja se ugra udvoje u kojoj oboje pobedjuju. Eva Gabor.
Ništa nije teško ako se voli. Ciceron
Ljubav je kao voda. Ako je nešto ne uzbirkla ona postaje bara. Arturo Graf
Ljubomora se uvek radja sa ljubavlju, ali ne umire uvek sa njom. Arthur Schopenhauer
Teško je voleti, još teže ne voleti, a najteže je4 naći voljenog koje te voli. Aleksandar Sergejevič Puškin.
Ne plači za onim što je završeno. Smej se zato što se dogodilo. –Gabriel Garcia Marquez.
Nikada ne prestaj da se smeješ, čak ni kada si tužan, jer nikada neznaš kada će se neko zaljubiti u tvoj osmeh
Najgori način da ti neko nedostaje je da sediš pored njega i znaš da ga nikada nećeš imati. Gabriel Garcia Marquez.
Ni jedna osoba ne zaslužuje tvoje suze, a ona koja ih zaslužuje neće te nikada rasplakati. Gabriel Garcia Marquez.
Jedino u snovima i u ljubavi nema nemogućeg, -Janus Arony
Jedino vasiona i ljubav nemaju granica –Zelda Firzgerald.
Imati nekoga ko će da se brine o tome gde si kada padne noć, a ti još nisi stigao kući – to je pradavna ljudska potreba – Margaret Mead
U matamatici ljubavi, jedan plus kedan je beskonačno, a dva menje jedan je nula. Mignon McLaughlin
Da bi ste osetili punu sbagu radosti, morate da imate nekoga s kim ćete je podeliti. – Mark Twain
Srce koje voli uvek je mlado Grčka izreka.
Ljubav je uteha u tuzi, tišina u buci, odmor u iscrplenosti, nada u očaju. Marion C. Garretty
Ceni iznad svega onu ljubav koju primaš. Ona će ostati uz tebe još dugo nakon šro sve tvojr zlato i dodro zdravlje nestanu. Og Mandino.
Poljubac je slatka obmana koju je priroda smislila da bi prekinula govor kad reči postanu suvišne. Ingrid Bergman.
Ti si za mene slasno mučenje. – Ralph Waldo Emerson
Samo je jedna sreća u životu, voleti I biti voljen . George Sand
Želim najpre da volim I tek onda, usput, I da živim. Zelda Fitzgerald.
Ljubav gorke stvari čini slatkima; ona običan bakar pretvara u zlato. Ljubavlju se ono što je bezvredno pročošćuje; kroz ljubav bol isceljuje. Ljubav mrtve u život dovodi, ljubavlju kralj robom postaje. Jalal Al-Din Rumi.
Ljubav će te malokad pronaći u raznetljivim postupcima. Ona se najčešće razotkriva u tihoj reci ili nežnom osmehu. Stuart i Linda MacFarlane.
Ljubav je ono divno čudo što nas štiti od zla, donosi nam sreću, a obaj svet pretvara u rajski vrt. Robert Louis Stevenson.
Ljubav pobedjuje vreme. Ljubavnicima trenutak može biti večnost, večnost tek otkucaj sata. Mary Parrish
Ljubav se obogaćuje svakom dobrom stvari koju delimo . i jača sa svakom tugom kojoj se suprostavimo zajedno. Pam Brown.
Ljubav je kada ostanete stisnuti pod kišobranom još dugo nakon što je kiša prestala. Stuart i Linda MacFarlane.
U našem životu, kao na slikarevoj paleti, postoji samo jedna boja, koja životu i umetnosti daje smisdao. To je boja ljubavi. Marc Chagall
Ljubav je kratka reč, ali u sebi sadrži sve: Ona znači telo, dušu, život, cello biće. Guy de Maupassant
Koliko vise žrtvuješ svoje ja, toliko je jača I istinitija tvoja ljubav. Italijanska
Prava ljubav je kada se voli tako strastveno kao da eće svakog trenutka ona nestati. Arapska poslovica
Oni koji vole očekujući nešto zauzvrat, ustavari samo misle da vole. -Paolo Coelho.
Cvet na suncu cveta, a čovek u ljubavi postaje čovek. –Phil Bosmans
Ljubav oslabljuje jake, a jača slabe, budale čini mudrima, a mudrace budalama; pali strasti, gasi raztum; jednom rečju, preokrene sve naopako.
Marguerite de Valois.
Prava ljubav lako prašta i zaboravlja. Ivo Andrić
Ljubav je vatra, da. Ali nikad ne znate hoće li van zagrejati sece ili zapaliti kuću. Joan Crawford
Čovek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući muškarca. Ksenofont.
Nezrela ljubav kaže: Volim te jer mi trebaš. Zrela ljubav kaže: Trebaš mi jer te volim. Erich Fromm
Kad ljubav govori, razum ćuti. Baruch Spinoza
Šta je poljubac? Zar to nije žaka želja da se udahne delić voljene osobe ? Giacomo Casanova.
Volim te, jer si mi dala ljubav, volim ljubav, jer si mi je dala. Charles Boudelaire.
Sustet muškarca I žene liči na dodir dveju hemijskih jedinjenja: Dpdje li dp reakcije, obe se preoblikuju. C.G.Jung
Dok god volimo nekoga zbog njegovih vrlina, to nije ništa ozbiljno, ali kad počnemo da ga volimo i zbog njegovih mana, onda je to LJUBAV. Sascha Guitry
Na početku ljubavi, ljubavnici govore o budućnosti, a kad je ona na izmaku govore o prošlosti. Andre Maurois.

Pošalji "Ljubavne izreke i mudrosti" na Facebook Pošalji "Ljubavne izreke i mudrosti" na Google Pošalji "Ljubavne izreke i mudrosti" na My Yahoo! Pošalji "Ljubavne izreke i mudrosti" na Live Pošalji "Ljubavne izreke i mudrosti" na MySpace Pošalji "Ljubavne izreke i mudrosti" na Twitter Pošalji "Ljubavne izreke i mudrosti" na Digg Pošalji "Ljubavne izreke i mudrosti" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. RiadaT. (avatar)
    Ja bih izdvojila ovu prvu
    Ma koliko bila okorela nečija ćud, rastopiće se na vatri ljubavi. Ako se ne promeni to znači da vatra nije bila dovoljno jaka .– Mahatma Ghandi

Pozdrav Skura
  2. LJILJA MMM (avatar)
    Ljubav je vatra, da. Ali nikad ne znate hoće li van zagrejati sece ili zapaliti kuću. Joan Crawford
    Čovek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući muškarca. Ksenofont.
    Nezrela ljubav kaže: Volim te jer mi trebaš. Zrela ljubav kaže: Trebaš mi jer te volim. Erich Fromm
    Dok god volimo nekoga zbog njegovih vrlina, to nije ništa ozbiljno, ali kad počnemo da ga volimo i zbog njegovih mana, onda je to LJUBAV. Sascha Guitry
    Na početku ljubavi, ljubavnici govore o budućnosti, a kad je ona na izmaku govore o prošlosti. Andre Maurois.

E, ja bih ovo iz mnoštva izdvojila....valjda zato što tako mislim i osećam.. kad oću da mislim, naravno ..što ne znači da i sa ostalim pobrojanim nisam saglasna, al' ovo mi nekako....iskoči pred um pa ga onda oko ugleda ....
  3. skura58 (avatar)
    Hvala na poseti.