PREDATOR - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Stipanov Dućan

PREDATOR

Oceni ovaj blog
.
.

Vidite, dragi moji, u ustrojstvu sveta postoji začkoljica, gotovo neprimetna. Dugo sam mozgao i promatrao događaje dok nisam shvatio da je u pitanju zakonitost. Naime, dobri ne razumeju kvarnjake. Jednostavno, nemaju intelektualni kapacitet da sagledaju zlo. Neprestano se povode sopstvenim zabludama i svuda traže ljudskost.

Evo, pogledajte, na primer, ovu devojku. Oči su joj vlažne, lice nežno i tužno. Dugi udovi i tek propupele dojke govore da joj se telo još formira. Siguran sam da nema više od petnaestak godina. Tamna kosa povezana u kikice pada na ramena, haljinica je devičanski bela. Dokolenice su uredno zategnute. Pogled joj bludi i duboka se tuga u njemu skriva. Hoda lagano, kao da nikuda ne žuri ili kao da ne zna kuda bi pošla.

Pitam se šta bi takvo stvorenje kasno po noći tražilo u tom opustelom budžaku ako ne nevolju?

Eto, dragi moji, za razliku od osećajnih i dobrih osoba postoji i predator. On nema problem sa razaznavanjem plena. Nema referentnu tačku i ne bavi se poređenjem, nego reaguje prirodno i nesputano. Budale podložne osećajima i odane kvazimoralnim dogmama za njega nisu ništa drugo do lovina. Slatka, željena i nadasve - naivna lovina.

Pogledajte ovog matorca što pod onim kandelaberom pripaljuje cigaretu . Lice je mlohavo, oči vodnjikave, vilica stegnuta. Šake su mu izvitoperene i više podsećaju na kandže kakve orlušine negoli na ljudske udove. Na njemu je štrokavi mantil i vrećaste pantalone, obuven je u razgažene i prljave šimike. Glavu pokriva duboko natučeni kačket dizajna poput onih sa polovine prošlog veka. Rastreseni pogled usresređuje se u trenutku kad mu se u vidnom polju pojavljuje malopre pomenuto devojče. Cigareta ostaje prilepljena za usne i noge se pokreću. Pravac pokreta usmeren je ka curici koja zamišljeno korača mračnom ulicom. Dugački koraci sve više smanjuju rastojanje i ruka se pruža ka delikatnoj prilici. Devojka se okreće.

- Devojko, zar te nije strah da ovuda hodaš sama? - odjeknu napukli glas pustim okolišem.

Pa opet, braćo, pre no što nastavimo ovu šokantnu pripovest, ne zaboravimo da su čula nesavršena, a naš pogled podložan površnim utiscima. Prečesto brzamo i donosimo nesmotrene zaključke. Dakle, devojčica se okrenu i oštrica bljesnu pod slabim uličnim osvetljenjem.

- Polako curo, samo polako. - balavi matorac, a oči mu se izbuljiše. Devojčica upire pogled u njega i usne joj podrhtavaju. Sečivo poleće prosecajući tkaninu i kožu, više upozorenje no napad. Devojka ispušta grleni uzvik, a čiča škrguće zubima. Još jednom oštrica zaseca, ovog puta jače.

- Smiri se malena, smiri se... - upozorava je starac dok krv šiklja. Ali ona ne sluša i hirovito vrišti:

- Daj lovu matori! - zahteva klinka zamahujući i po treći put krvavim brijačem.
.

Pošalji "PREDATOR" na Facebook Pošalji "PREDATOR" na Google Pošalji "PREDATOR" na My Yahoo! Pošalji "PREDATOR" na Live Pošalji "PREDATOR" na MySpace Pošalji "PREDATOR" na Twitter Pošalji "PREDATOR" na Digg Pošalji "PREDATOR" na del.icio.us

Ažurirano 08.05.2012. u 18:17, autor: Stipan Severnjak

Oznake: predator
Kategorije
Priča

Komentari

1. MPMcB (avatar)
    Šokantno.
    Sagita forsira cajber pank.
    Ako ne u samom žanru kome preferira, onda u odnosu pisca prema svom delu.
    To i ne bi bio neki problem, kad bi se tamo forsiralo ili bar trpelo i nešto drugo, bitno drugačije. kad nema ravnoteže onda se obavezno odluta u nestabilnost.
    Začkoljica ili zakonitost, prednji ili zadnji nišan?
    Zavisi sa koje strane se gleda.
    Sa koje god, mora da postoji druga strana koja je uravnotežava.
    Dobro je glupo jer mu razum ne treba. suočeno sa zlom, postaje žrtva nevino se nudeći.
    Zlo je glupo, jer je razum oružje slabih a ono je sve samo ne slabo.
    Pametni su oni koji balansiraju, jer drugačije ne ide.

Zaplet ti uopšte nije loš, ovo gore sam malo zanovetao Dalo bi se tu zakuvati što šta.
  2. Stipan Severnjak (avatar)
    Hvala - posebno za onaj deo sa zanovetanjem.
  3. skura58 (avatar)
  4. Aribi (avatar)
    Svidja mi se!
  5. 123loncar (avatar)
    ..lepa kratka priča...podseća me na vremena , kad su slobisti pripovedali svoju verziju crvenkape koja namamljuje matorog krvoločnog vuka u diskać ; te ga maltretira zozovačom i kokog , da bi na kraju ga izdžeparila i silovala ...

...danas sam učestvovao u raspravi u kojoj naša mladež ne poštuje starost , sa zaključkom da su svi drogeranti , tabadžije , lenštine koje se klibere ... sve se uklapa u izborni milje , u kome ivica dačić sa krkobabićem i svetozarevačkim "mocartom" bivaju rehabilitovani zverstava koje pšočiniše koliko juče ...dakle, ti matorci koji su koliko juče bili opljačkani od krkobabića ( dva penziona fonda izčilela - sktkana ) i slobista sa ratnim veteranima koji su mocartovali heklerima, ne žele čovečnu državu ( ne mislim da oni drugi sa liste zaslužuju poverenje ) -- već malo morgen sistem ... dakle, oni ne žele ljudskost, čast i pošten dostojanstven život ; pa kao takvi ništavan su svet za uzor i primer mladima ( može se reći da smo proćerdali svo životno vreme sopstvenoj deci i opljačkali nerođenu unučad)...ako se ova mladež ugleda na ove političke kriminalce i ratno profitersko zločinačku elitu ; onda će snama napuniti jame - iste onakve sa kojima su punili preci ovih političkih kriminalaca zajedno sa ratno profitersko zločinačkom elitom ...
    ..kakac primer mi odrasli / stari dajemo toj mladeži .. na koga ona da se ugleda ...?????....
  6. orfej sa ibra (avatar)
    Pitam se šta bi takvo stvorenje kasno po noći tražilo u tom opustelom budžaku ako ne nevolju?

Još ovo da reknemo, pa da nas nema više...

Ovo je budžak nad budžacima...
    Ažurirano 08.05.2012. u 16:21, autor: orfej sa ibra
  7. Stipan Severnjak (avatar)
    Hvala svima. Ne zaboravimo da je naš pogled podložan površnim utiscima.