...oprosti mi grano,-jorgovana... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

faraonn

...oprosti mi grano,-jorgovana...

Oceni ovaj blog
...
....imamo samo sebe i po nekog u gostima ili kao gosti pokucaju
da bi se uvjerili
hoćeli i drugi put morati da kucaju...
...imamo sebe i one kojima trebamo...
...uradimo sve na sopstvenom bogatstvu ako želimo nečije prijateljstvo jer sve su okolo vučjaci i hijene koje vole da love ili da ih lovimo kako bi pobjegli i imali zadovoljstvo da se raduju...

...tebi koja si bila
ne budi ničija
pusti druge neka
druge nadju
nemoj na svakom putu biti
grana
prolaze starice
invalidi
poneko granu i ne vidi
i padne
kako će ustati
kad znam
nećeš mu ruku dati
jer Bože
tvoje su ruke
za zadovoljstva
a ne da liječe tudje
muke
...vjerujem ti
i zato
neću da povjerujem više
nijednoj grani
pa ni onoj
na kojoj rastu
jorgovani...

Pošalji "...oprosti mi grano,-jorgovana..." na Facebook Pošalji "...oprosti mi grano,-jorgovana..." na Google Pošalji "...oprosti mi grano,-jorgovana..." na My Yahoo! Pošalji "...oprosti mi grano,-jorgovana..." na Live Pošalji "...oprosti mi grano,-jorgovana..." na MySpace Pošalji "...oprosti mi grano,-jorgovana..." na Twitter Pošalji "...oprosti mi grano,-jorgovana..." na Digg Pošalji "...oprosti mi grano,-jorgovana..." na del.icio.us

Ažurirano 03.05.2012. u 09:42, autor: faraonn (ubacivanje pjesme)

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. 123loncar (avatar)
    ...BRAVO !

2. lejla.al.dbuni (avatar)
    Predanje kaže da je Stefan Uroš Prvi, kralj Srbije od 1243. do 1276. godine, pred dolazak svoje neveste, francuske princeze Elizabete Anžujske, posadio jorgovane dolinom Ibra kako bi je podsećali na domovinu.

Sećanje na Jelenu Anžujsku, majku srpskih kraljeva Milutina i Dragutina, održavaju pisci i umetnici, za koje je događaj iz 13. veka i dalje izvor inspiracije.

Ove godine prvi put je organizovano takmičenje u pripremanju starih jela, pod nazivom "Jelenina trpeza", koje povezuje srpsku i francusku tradicionalnu kuhinju.

Do Magliča postoji samo kozja staza, ali srednjovekovni grad i Dani jorgovana godinama privlače sve koje zanimaju prirodne lepote, srpska tradicija i istorija. Francuska slikarka srpskog porekla Sofija Di Garofan posvetila joj je i ceo svoj umetnički život.

Prvobitno je manifestacija održavana u manastiru Gradac, zadužbini Jelene Anžujske.

Ps.
    Nisam odolela a da ti ovaj post ne ilustrujem ovom lepom (u vreme današnje histerije oko parlamentarnih izbora) novinskom vešću...
    A ovaj divan stih pesme:
    "...tebi koja si bila
    ne budi ničija
    pusti druge neka
    druge nadju..."

...shvatam kao mudru poruku koju sebi upućujem.
    I zahvaljujem ti na njoj,jer mi ovu besanu noć mi činiš podnošljivijom,Faraone moj...
  3. 123loncar (avatar)
    Citat Original postavio lejla.al.dbuni
    Predanje kaže da je Stefan Uroš Prvi, kralj Srbije od 1243. do 1276. godine, pred dolazak svoje neveste, francuske princeze Elizabete Anžujske, posadio jorgovane dolinom Ibra kako bi je podsećali na domovinu.

Sećanje na Jelenu Anžujsku, majku srpskih kraljeva Milutina i Dragutina, održavaju pisci i umetnici, za koje je događaj iz 13. veka i dalje izvor inspiracije.

Ove godine prvi put je organizovano takmičenje u pripremanju starih jela, pod nazivom "Jelenina trpeza", koje povezuje srpsku i francusku tradicionalnu kuhinju.

Do Magliča postoji samo kozja staza, ali srednjovekovni grad i Dani jorgovana godinama privlače sve koje zanimaju prirodne lepote, srpska tradicija i istorija. Francuska slikarka srpskog porekla Sofija Di Garofan posvetila joj je i ceo svoj umetnički život.

Prvobitno je manifestacija održavana u manastiru Gradac, zadužbini Jelene Anžujske.

Ps.
    Nisam odolela a da ti ovaj post ne ilustrujem ovom lepom (u vreme današnje histerije oko parlamentarnih izbora) novinskom vešću...
    A ovaj divan stih pesme:
    "...tebi koja si bila
    ne budi ničija
    pusti druge neka
    druge nadju..."

...shvatam kao mudru poruku koju sebi upućujem.
    I zahvaljujem ti na njoj,jer mi ovu besanu noć mi činiš podnošljivijom,Faraone moj...
    Bravo !
  4. skura58 (avatar)
  5. faraonn (avatar)
    ...Al'Dbuni Princezo,
    ...prvo,
    -čini mi čast, da dolaziš u saraje faraonn-ove i tvojom prisutnošću nadmašuješ mjesto gdje Faraonn
    bude i biva...
    ...drugo,
    -ne čini mi tako dugo pauze a, i kad ih činiš ,-učini da Faraonn zna da si zdravo i veselo,
    -moje poštovanje u vjekove,
    faraonn Tumnopopteh I
  6. faraonn (avatar)
    ...123 Lončar,
    ...pjesmom Lenonovom me vraćaš da opet budem drsko raspušteni adolescent i volim slobodu, ljude i vrijeme koje me dalo...
    ...a, sve je tako postalo teško ,-Prijatelju moj...
  7. faraonn (avatar)
    ..Skura58,
    ...kako bih volio tvoju riječ vidjeti i čuti...
    Pozdravljam te rodjače i prijatelju...
  8. skura58 (avatar)
    Daće dragi Bog ba se vidimo Prijatelju moj.