MOJEM PRIJATELJU..... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

iamblond

MOJEM PRIJATELJU.....

Oceni ovaj blog
U izlogu prodavnice sa kucnim ljubimcima, pojavio se natpis "PRODAJEMO STENAD".
Jedan djecak, procitavsi natpis odluci da udje u prodavnicu i da se raspita.

- Koliko kostaju stenci? - upitao je vlasnika prodavnice.
- Izmedju 30 i 40 €. - odgovori trgovac.

Djecak zavuce ruku u svoj dzep i izvuce nesto sitnog novca.

- Ja imam samo 2 € 37 centi... Mogu li bar, da ih za taj novac pogledam?

Trgovac se nasmijesi i zazvizdi, a iz kucice u dvoristu doseta ponosna mama sa svojih pet mekanih loptica! Jedno je stene vidljivo zaostajalo za drugima. Mali se djecak odmah sagne i njezno, u ruke podigne sepavo stene.

- Sta nije u redu s ovim maleckim? - upita djecak, zabrinuto i radoznalo.

Trgovac mu objasni da se stene okotilo s jednom kracom sapicom i da ce zato, uvijek tako sepati. Djecak je uskliknuo:

- To je stene, koje bih volio da kupim!

Trgovac rece:

- Ovo stene ne moras kupiti. Ako ga zaista zeliš, ja cu ti ga pokloniti!

Na to se djecak rastuzi i odgovori:

- Ne zelim da mi ga poklonite! Ovo stene je jednako vrijedno kao i ostali! Ja zelim i hocu da ga kupim po cijeni koliko i drugi kostaju! Dat cu Vam 2 € i 37 centi koliko sada imam, i po 50 centi svaki mejsec, sve dok ga potpuno ne otkupim!

A zatim, na samo iznenadjenje trgovca, djecak povuce nogavicu svojih hlaca i pokaze svoju iskrivljenu, invalidnu nogu koju je podupirala metalna proteza i tiho uzvrati:

- Ni ja nikada vise necu moci trcati, ni skakati. Ovom stenetu je potreban neko, ko ce ga razumjeti, neko ko ce o njemu brinuti i VOLJETI GA BAS TAKVOG KAKAV JE!

Pošalji "MOJEM PRIJATELJU....." na Facebook Pošalji "MOJEM PRIJATELJU....." na Google Pošalji "MOJEM PRIJATELJU....." na My Yahoo! Pošalji "MOJEM PRIJATELJU....." na Live Pošalji "MOJEM PRIJATELJU....." na MySpace Pošalji "MOJEM PRIJATELJU....." na Twitter Pošalji "MOJEM PRIJATELJU....." na Digg Pošalji "MOJEM PRIJATELJU....." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. KristinaCarolija (avatar)
    a jooj rastuzi me
  2. dreamer.max (avatar)
    stvarno lepa priča
  3. iamblond (avatar)
    hvala....