ČEKAJUĆI ‘ONU-og PRAVU-og’ - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Ne diraj moje krugove

ČEKAJUĆI ‘ONU-og PRAVU-og’

Oceni ovaj blog
-Prokleta mogućnost izbora dovede do nemogućnosti istog, g-đice Kostić. U iščekivanju nekakvog ideala ostajemo sami. Ne pitamo se jesmo li mi pravi-A? Šta nudimo? Šta smo spremni da prihvatimo?Osim što znamo šta nećemo, znamo li šta hoćemo? Jesmo li sposobni da ikog volimo kakav jeste?

Domovina, roditelji, deca, pa i mi sami – volimo samo ono što nemamo mogućnost da biramo. Ljubav prihvatamo samo kao datost, ne kao i mogućnost izbora. Pored tog bogatstva mogučnosti skončavamo u bedi svojih odluka.

-Brkate pojmove, g-dine Kosta. Naravno da datosti volimo kao takve, na kraju i život je mio ma kakav bio. Ljubav svog života takođe ne biramo, ona postoji, pitanje je samo hoćemo li je naći.

- Svakog se može voleti. Ubeđen sam da bih na pustom ostrvu zavoleo svaku kojoj u ovom mnoštvu nalazih mane.

-Ne slažem seg-dine Kosta. Treba naći srodnu dušu. To što ste rekli nije ljubav, već bolna potreba da se voli.

-A to što ste Vi rekli nije mišljenje, već citat, Dučića, čini mi se.

-Da li ga ta činjenica diskvalifikuje kao istinu?

-Ne diskvalifikuje, ali ispaljivanje parola otrgnutih iz konteksta upravo i stvara privid zbog kojeg ste sami.

-Nisam više, sad imam Vas koji možete svakog voleti, što valjda podrazumeva i mene…

-Zalud je voleti nekog ko ne zna šta je ljubav, ko traži razloge zašto ne voli. Vama spasa nema. Odoh na svoju klupu.

-Prokletstvo svakog pustog ostrva je što ima mesta za dve klupe, ha-ha-ha…

-Marš bre gaduro, mater ti poganu…

-I ja tebi, strvino…

Ustao je naglo uz škripu i zveket. Ona je svoje kosti udobno ukalupila u konstrukciju klupe i besno posmatrala kako prolazi kroz špalir zauzetih klupa do one njegove – u parku ljudi bez nade i MES(t)A

Pošalji "ČEKAJUĆI ‘ONU-og PRAVU-og’" na Facebook Pošalji "ČEKAJUĆI ‘ONU-og PRAVU-og’" na Google Pošalji "ČEKAJUĆI ‘ONU-og PRAVU-og’" na My Yahoo! Pošalji "ČEKAJUĆI ‘ONU-og PRAVU-og’" na Live Pošalji "ČEKAJUĆI ‘ONU-og PRAVU-og’" na MySpace Pošalji "ČEKAJUĆI ‘ONU-og PRAVU-og’" na Twitter Pošalji "ČEKAJUĆI ‘ONU-og PRAVU-og’" na Digg Pošalji "ČEKAJUĆI ‘ONU-og PRAVU-og’" na del.icio.us

Ažurirano 26.04.2012. u 02:21, autor: Ne diraj moje krugove

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. zxy (avatar)
    Čovek samo uobražava da partnera bira svesno.To je racionalizacija onoga što se odvija na više kanala i čega nismo svesni.Naravno postoji i svesni izbor ali to je onda kompromis koji nije bez posledica po potomstvo.Poznato je da su deca ljubavi najlepša.
    Nije sa tim u vezi ali je slično,kako čovek svojim svesnim izborom doprinosi razvoju.Svuda u prirodi najbolji su na čelu i predvode samo kod ljudi su to često najgori.
  2. nesa973 (avatar)
    Veoma zanimljiv tekst.
    A ustvari oni su i jedno za drugo.
    Tako i biva u životu, samo ljudi nisu ponekad ni svesni toga.
  3. igrakrugova (avatar)
    Tražimo nekoga (ne znamo koga) da nas ispuni nečim (neznano čim).
    “Znam kada sam srećan, ali ne znam šta bi me učinilo srećnim.”, reče mi davno jedan čo’ek, ne mogu reći koji :-) Nadam se da kao Kosta neće šetati kroz špalir klupa u parku ljudi bez nade i MES(t)A
    Spadam u one koji na sreću nemaju tu prokletu mogućnost izbora. Volim jedinstvenog, neponovljivog (sa svim manama koje poseduje).
    Ne diraj moje krugove, priča ti je crni humor u stilu Ironija, ali je divna, sa ehom tvog srca. Slušaj ga uvek, razboleće ti se u suprotnom.

4. Ne diraj moje krugove (avatar)
    http://www.ted.com/talks/helen_fisher_studies_the_brain_in_love.html

Ispod spota postoji mogućnost titla na 29 jezika.
    Ažurirano 30.04.2012. u 21:03, autor: Ne diraj moje krugove
  5. lejla.al.dbuni (avatar)
    Negde se prepoznah.....

A da ima istine,ima je i previše za jednu humoresku,NeDirajMojeKrugove.....

Osvežio si mi veče,dečkonjo....

...
    Ažurirano 24.07.2012. u 22:31, autor: lejla.al.dbuni