Deca Raja

.

Ona koračaju u odori od svile
sa toplinom sunca na usnama
i sjajem zvezda u očima.
Za njih sve što je Juče
biće i Sutra,
Danas je trenutak u kome žive.

I hodaju oni bosonogi
korakom lakim,
od hrama do hrama Dobrote i Ljubavi,
u kojima zanoće.
To su domovi njihovi
u kojima sa Bogom lično
duge besede vode.

Deca Raja dobro znaju
da ovaj život čeka nastavak bolji,
tamo u Očevoj zemlji
na čudesnom prostranstvu Lepote.
Jer,Smrt ne postoji,
nju su izmislili ljudi.





.....
 
Za decu raja nisam čuo
al odmah bi za ovu tvoju viziju glasao
bila su neka deca cveća šezdesetih prošlog veka
ali krajem veka od njih malo šta osta
nekoliko lepih pesama i upotreba narkotika
što raj koga nema dočarava :(
:klap:
 
zxy;bt205867:
Za decu raja nisam čuo al odmah bi za ovu tvoju viziju glasao
bila su neka deca cveća šezdesetih prošlog veka,ali krajem veka od njih malo šta osta
nekoliko lepih pesama i upotreba narkotika što raj koga nema dočarava :(
:klap:

Ah...ta divna,divlja Deca cveća,moj ZXY....:zaljubljena:

Znaš li da takvo cveće više nikada izniknuti? :sad2:
A malo stimulativnih sredstava se koristilo....;).
Bio je to mehanizam odbrane pred surovošću sveta,bekstvo u neki bolji svet.:aha:

Šta misliš,da li je ta "surovost" bila tada zaista veća nego ova danas?:malav:

U sećanje na Decu cveća....:brus::gace:
....najautentičnije ih je ovekovečio Miloš Forman u "Kosi":

"Let us sunshine"....osudili su rat u Vijetnamu ta Deca cveća,uzvikujući pred Belom kućom "Dajte nam sunca..."

(muzika iz filma je ostala u pamćenju mnogih generacija,što će teško ponovo biti zabeležino u muzičkoj istoriji).


Dečkonjo,zahvaljujem za podsećanje na revolucionarnu `68-mu....najslavniju godinu 2o veka,definitvno!


...
 
Poslednja izmena:
Lejla
Pogodila si me ovom pesmom jako:)
Puna je emocija i neke danas svetu nesvojstvene topline...
Kosa... Daj nam sunca... to je bila jedna od pesama uz koju sam odrastao, nikada je neću zaboraviti... Sećam se svog prvog odlaska na ratište, stajali smo postrojeni i čekali autobus, iz zvučnika su trebali pustiti neku rodoljubivu pesmu ili tako nešto, ali nekako greškom se tu našla Daj nam sunca...trajalo je samo nekoliko sekundi dok nisu shvatili i isključili, ali je delovalo kao šok, skoro vanzemaljski. U tom momentu sam se setio i filma, i aviona koji ih usisava u sebe i nosi u ništavilo... srećom ja sam to zlo preživeo, ali pesma mi je ostala zakucana u dušu za sva vremena.

Deci cveća ništa ne zameram. Hteli su jedan drugačiji, bolji, lepši svet. Nažalost, izgleda da ljudi još nisu spremni na tako nešto. Nadam se da će jednog dana biti.

Za pesmu još jednom :worth:
 
loki74;bt206471:
Lejla
Pogodila si me ovom pesmom jako:)
Puna je emocija i neke danas svetu nesvojstvene topline...
Kosa... Daj nam sunca... to je bila jedna od pesama uz koju sam odrastao, nikada je neću zaboraviti... Sećam se svog prvog odlaska na ratište, stajali smo postrojeni i čekali autobus, iz zvučnika su trebali pustiti neku rodoljubivu pesmu ili tako nešto, ali nekako greškom se tu našla Daj nam sunca...trajalo je samo nekoliko sekundi dok nisu shvatili i isključili, ali je delovalo kao šok, skoro vanzemaljski. U tom momentu sam se setio i filma, i aviona koji ih usisava u sebe i nosi u ništavilo... srećom ja sam to zlo preživeo, ali pesma mi je ostala zakucana u dušu za sva vremena.

Deci cveća ništa ne zameram. Hteli su jedan drugačiji, bolji, lepši svet. Nažalost, izgleda da ljudi još nisu spremni na tako nešto. Nadam se da će jednog dana biti.

Za pesmu još jednom :worth:

Divno je ugledati ovako nadahnuti komentar,Loki....:D

A trenutak koji si doživeo (dok si čekao na bus i čuo greškom puštenu muziku iz zvučnika),identičan je jednoj sceni u "Kosi" (sećaš se vojnog poligona na kome se istovetno čuje "pogrešna" muzika iz zvučnuika,dok govor drži militantno nastrojen komadant?)

Deci cveća i ne treba ništa zameriti,naprotiv....hteli su bolji,srećniji svet,baš kako ti kažeš.
I ja se nadam nekoj novoj "deci cveća" koji će izniknuti na tlu današnje apokalipse koja nam se sprema.
Uvek se setim one kineske mudrosti..."Cvetovima budućnosti je koren u semenu sadašnjosti".
Dakle,negujmo to seme (našu decu) koje će jednoga dana dati najlepše cveće (novi,lepši svet).


Zahvaljujem ti na divnom komentaru,dečkonjo....:heart:
 
Bilo je to baš teško iskustvo... nekako kao da se posle teškog pijanstva, rastrezniš u sekundi ; kao da te neko pospe po glavi kantom hladne vode. Odjednom si svestan svega, gde si, ko si, šta si- kuda ideš, šta može da ti se desi, šta mogu da ti učine, i šta ti možeš da učiniš drugima... no kasno je, nazad više ne možeš, upao si u mašinu i moraš nastaviti kuda te voda nosi... užasan osećaj bespomoćnosti, besmisla, jeze...
No- bilo pa prošlo. Sad sam tu, između ostalog pišem i kuckam, i što bi Balašević rekao ,, još sam srećan što postojim ''.
Elem, da ne spamujem, da se vratimo na tvoje stihove-lepi su svi, ali prva strofa mi je najača...prosto nešto puno nežnosti, vilinsko, zvezdano, božije... divno:):klap:
 
loki74;bt207639:
Sad sam tu, između ostalog pišem i kuckam, i što bi Balašević rekao ,, još sam srećan što postojim ''.
Elem, da ne spamujem, da se vratimo na tvoje stihove-lepi su svi, ali prva strofa mi je najača...prosto nešto puno nežnosti, vilinsko, zvezdano, božije... divno:):klap:

Zahvali Gospodu lično što si se vratio živ i bez veće povrede.
Mislim,pre svega, na one psihičke koje se obično nazivaju "modrice na duši".
Mnogi nisu imali tu sreću,znaš i sam....nažalost.:sad2:
Neki tvoji sjajni postovi na tu temu ostavili su mi trag u duši i ja sam imala potrebu da kažem svoje vidjenje pročitanog.:)

A za "nešto puno nežnosti, vilinsko, zvezdano, božije... divno" ne znam šta da kažem.:rumenka:
Ostavio si me bez komentara,što mi se retko dogadja....posebno i zato što dolazi od tebe koji si majstor pisane reči.


Zahvaljujem ti za divni osvrt na ovaj post,Loki....:heart:
 

Back
Top