Predizborne političke mantre - bajalice - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

Predizborne političke mantre - bajalice

Oceni ovaj blog
Mantre dolaze iz jugoistočne populističke filosofije i svakodnevni su njen kulturni pa i religiozni milje. Slobodno se može reći , da su one bajalice koje treba da ostvare određene ciljeve ; te kao takve , non stop se ponavljaju.Što veći broj ponavljanja , to veća verovatnoća za njihovo ostvarenje.
Ovaj populistički naum , su svoju efikasnost dokazao je na našoj političkoj sceni . Živi primeri takvog uspešnog mantranja u predsedničkim izbornim kampanjama ( uzgred koje su im očas donele milionske $ novčane svote iz budžeta ), su Toma i Boris .Koliko su profitabilne te predsedničko izborne mantre , pokazuje i poslednja lista predsedničkih kandidata ( a one od pre i da ne govorim - šećirovski i slični ).
Odbrana od ovakve nesreće , pa i uspešna zaštita od nje -moguća je istim postupkom i istim metodama . I tu su moguća dva puta .
Prvi je , da se čovek pridruži predizbornom političkom mantranju ;koje pokazalo se , garantuje njegov lični pomak - čak i socijalno napredovanje.
U suprotnom, čovek može sebi da sačini adekvatnu odbrambenu mantru i da istu ponavlja do besvesti u vreme izbornog mantranja.Uspeh zavisi od sadržaja mantre , koji verovatno mora biti prijemčiv većinskoj populističkoj masi ( za koju pretpostavljam da uspešne mantre smatra one koje njima izravnu korist donose , makar kao političku opiejenost ili kao svakodnevno hipnotičko stanje ) - jer uspešnost zavisi od njih .

Vrteći ovu stvar sa matrama, dođoh do zaključka da je izuzetno uspešna i cenjena Gajatri predizborna politička mantra.

Čuvena Gajatri boginja , ima u jednoj ruci posudu sa lekom a u drugoj novac (bogatstvo). Takođe, ona sedi na cvetu lotosa i jaše belog labuda što su simbnoli prosvetljenja.
Dakle, pevajući tu Gajatri predizbornu političku mantru : obezbeđujemo, zdravlje, bogatstvo i konačno prosvetljenje sa spasenjem.

Savremeno doba , matri dodaje i pokretnu sliku ; dakle ona nije više puko tonsko ponavljanje , već sve više postaje vizuelno kazivanje i upućivanje . Verovatno što je naš vid domimantan percepcioni faktor , pa stoga i ima dominantan uticaj na percepciju i završava gotovo sav posao.Imajući to u vidu, sastavio sam Gajatri predizbornu političku mantru - od koje očekujem bar prosvetljenje !? Ko zna , Možda i proradi to razbajavanje !?

Pošalji "Predizborne političke mantre - bajalice" na Facebook Pošalji "Predizborne političke mantre - bajalice" na Google Pošalji "Predizborne političke mantre - bajalice" na My Yahoo! Pošalji "Predizborne političke mantre - bajalice" na Live Pošalji "Predizborne političke mantre - bajalice" na MySpace Pošalji "Predizborne političke mantre - bajalice" na Twitter Pošalji "Predizborne političke mantre - bajalice" na Digg Pošalji "Predizborne političke mantre - bajalice" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. 123loncar (avatar)
  2. Timosten (avatar)
    Ja ne uključujem tv,
    na glavi držim aluminijumski lavor (zaštita od subliminarnih poruka)

i stalno ponavljam:

"ja neću izaći na izbore... OMMMMM... "

"ja neću izaći na izbore... OMMMMM,.."

"ja neću izaći na izbore... OMMMMM...."
    Ažurirano 24.04.2012. u 01:07, autor: Timosten
  3. hirajgoagain (avatar)
    politicari su bash out, znaci postace samo to sto i jesu tj to sto rade nisu vise tolike zvezde
  4. prokleta_mogućnost_izbora (avatar)
  5. 123loncar (avatar)