Gdje bi se vi našle..???? - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

iamblond

Gdje bi se vi našle..????

Oceni ovaj blog
Biti žensko je stvar rođenja.
Biti žena je stvar godina.
Ali biti dama je stvar izbora...

Pošalji "Gdje bi se vi našle..????" na Facebook Pošalji "Gdje bi se vi našle..????" na Google Pošalji "Gdje bi se vi našle..????" na My Yahoo! Pošalji "Gdje bi se vi našle..????" na Live Pošalji "Gdje bi se vi našle..????" na MySpace Pošalji "Gdje bi se vi našle..????" na Twitter Pošalji "Gdje bi se vi našle..????" na Digg Pošalji "Gdje bi se vi našle..????" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. iamblond (avatar)
    Poznajem previše žena, dotjeranih, s frizurama, manikure, pedikure, blaziranih....a kad progovore...obične prostakuše, bez duše....sebične i jadne....po mojem mišljenju...prazne ljušture neke nakazne davno izumrle životinje...rječnik koji koriste je takav da se posramim što sam žena, neljudskost u njima, traćanje, spletkarenje pokušaji manipuliranja....a drže glavu toliko visoko...pune sebe..samozadovoljne...nitko nije dostojan njihove pameti, njihovog društva....!!!....Što se dogodilo sa običnim ženama, nježnim, punim ljubavi i pažnje prema svojoj okolini...gdje smo nestale..da li takve žene postaju po rođenju ili ih život i odgoj učine sebičnim jadnicama..ja ih intimno zovem krastačama...Što se to promijenilo da je nestalo one staromodne podijele između muškaraca i žena...gentlemana i dama....jer ja volim biti žena, volim taj osječaj u sebi....volim kad je muškarac gentleman....ali to ne podrazumijeva gentlemana na način da sam mu ja sponzoruša.....volim osječaj da je muškarac taj koji će mi otvoriti vrata, pridržati stolac dok sjedam u kafiću ili restoranu, volim kad mi upali cigaretu....volim ružu na poklon...jednu...jer znači više od cijelog šlepera cvijeća.....volim biti žena...zar sam ja totalno staromodna osoba...neko čudo koje ne pripada ovome svijetu gdje se žene ponašaju kao najkrvoločnije ratnice boreći se između nekakvih mucho tipova, obrijanih, kriminalnog miljea jer voze skupocjene bmw-e....jer se podaju za običan ručak ili večeru..ja volim skuhati ručak, volim skuhati večeru....još uvijek volim svoj dom i moje mjesto u njemu....volim ga urediti, počistiti....volim u toj toplini svojeg doma znati da sam ja na onaj staromodan način žena, majka i domačica....zar zato ne pripadam više ovom svijetu????....
  2. LJILJA MMM (avatar)
    zar zato ne pripadam više ovom svijetu????.

Ma jok ćero....
  3. iamblond (avatar)
  4. Tol (avatar)
    eh..draga...neki to vole vruće...a neki jok..

Oslikani profil žene iz prvog dela teksta vidjam i ovde na forumima..ama onoliko...mada ima raznih profila žena koliko i mašte. Ima muškaraca kojima paše drčnost a sve ostalo je za njih mlako i bezpredmetno..opet ima i onih koji vole nezaštićene, jadne...ili pak požrtvovane i posvećene.
    Žena čini sve radi muškarca...on-retko, tek koliko da ostvari zadovoljenje i sledi zaborav do sledećed trzaja nagona, kada će se polomiti i biti sve ono što se poželi u jednom dahu...sve do ispusta zainteresovanosti...
    nema spasa...ni pitkog džentlmena.. muškarac je uvek "sakat" za trajanje..zasiti se veoma brzo. Oni koji žive u vekovnim vezama..već su se pretopili u svakodnevnicu sa veoma malo želje za avanturom sa svojim partnerom.

Mora se birati izmedju navike i flerta...ne znaš šta je gore ...prvo cementira dušu monotonijom...a drugo tek poremeti hormone i nestane
  5. zxy (avatar)
    Dame možemo da biramo mi
    ali ne i vi
    jer.. i dama treba da se rodi,menščini
  6. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    Dame možemo da biramo mi
    ali ne i vi
    jer.. i dama treba da se rodi,menščini
    ta sam....mislim rodjena sam u svakom slučaju
  7. zxy (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    ta sam....mislim rodjena sam u svakom slučaju
    E draga radjaju se i karakondžule
    što te tamo na blogu more
    i ne samo tebe,
    još više vole da dave muške
  8. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    E draga radjaju se i karakondžule
    što te tamo na blogu more
    i ne samo tebe,
    još više vole da dave muške
    Pih.....pa kad im dozvoljavate
    a moje karakondžule su poslovne...viš da se gdja direktorka pobrine
    blagoš meni s njom.....mnogo fina žena....skoro dama
    Ažurirano 23.04.2012. u 12:03, autor: LJILJA MMM
  9. orfej sa ibra (avatar)
    HLEB I RUŽE

volim osječaj da je muškarac taj koji će mi otvoriti vrata, pridržati stolac dok sjedam u kafiću ili restoranu, volim kad mi upali cigaretu....volim ružu na poklon...jednu...jer znači više od cijelog šlepera cvijeća.....volim biti žena...

Istina je sledeća. Dan pred Dan žena sve nešto šapućem i unapred pripremam. Verovatno da muž i deca ne bi zaboravili. A ako će on stalno da zaboravlja da mi imamo jedan jedini dan, čega će se onda setiti? Bilo bi lepo da muškarci u autobusima ne ustaju samo trudnicama i da ne žure u cvećare samo 8. marta ujutru.

volim u toj toplini svojeg doma znati da sam ja na onaj staromodan način žena, majka i domačica...

Mislim da meni ne treba cveće, ni romantična večera, ni da mi muž sa knedlom u grlu govori da me voli. Kao što to danas rade svi njegovi prijatelji. Svaki dan treba da bude dan žena. Koliko god nemala vremena i okretala točkove kapitalizma (?), žena sam. Svakog dana po poklončić. Pa sami su muškarci birali da nas zovu lepšim(slabijim) polom.

Što se to promijenilo da je nestalo one staromodne podijele između muškaraca i žena...gentlemana i dama..

Ali previše očekujemo! Neće svet prestati da se raspada, neće žene biti manje maltretirane. Da bismo mu dali pravu važnost, moramo vratiti objektivnost. A odakle nam ona, kad smo preopterećeni problemima egzistencije?

Mislim da sve ovo danas što nam se dešava, ni pokloni ni ruže neće ništa popraviti, kao ni demonstracije...

/" Dijana" - Konstantin.Orfej /
  10. Ariodante (avatar)
    a eto Francuzi se zalažu za proterivanje iz svog jezika one čuvene Mademoiselle. Ako bismo i u srpskom to uradili, možda bi dame zavladale, ono iz učtivosto barem? Ili bismo se masovno transformisale u ženske glave... tko zna? A jeste, mnogo je prostote,a malo cinizma.. Živio retro!
  11. iamblond (avatar)
    hvala na komentaru..