Kad si na dnu...onda čitaš ovakve stvari i razmišljaš o njima...... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

iamblond

Kad si na dnu...onda čitaš ovakve stvari i razmišljaš o njima......

Oceni ovaj blog

Zar smo mi slučajno tako pretjerano meki i surovi, raznježeni i tvrdi.
Zar se slučajno zaklanjamo za ljubav kao jedinu izvjesnost u ovoj neodređenosti, zašto?

Zato što nam nije svejedno. A kad nam nije svejedno znači da smo pošteni.
A kad smo pošteni, svaka čast našoj ludosti! |Meša Selimović

''Za smijeh je, prije svega, potrebna iskrenost, a zar ima iskrenosti kod ljudi? Za smijeh je potrebna nezlobnost, a ljudi se najčešće smiju pakosno. Iskren i nezloban smijeh znači veselost, a zar ima kod ljudi u današnje vreme veselosti i umiju li ljudi da budu veseli? Veselost čovjeka je najvidnija crta njegova, koja ga najviše odaje. Jedan karakter dugo ne možete upoznati, ali čim se čovjek bar jedanput nasmeje sasvim iskreno, pokazaće vam se njegov cijeli karakter odmah kao na dlanu.
Samo čovjek vrlo visokog i vrlo sretnog razvitka umije da bude veseo i da zarazi druge, to jest neodoljivo i dobrodušno veseo. Ne govorim o njegovom umnom razvitku, nego o karakteru, o cijelom čovjeku. Na taj način, ako želite da prozrete čovjeka i da upoznate njegovu dušu, ne posmatrajte kako šuti ili kako govori, ili kako plače, ili čak kako se uzbuđuje plemenitim idejama, nego bolje da pogledate kako se sieje. Ako se dobro sieje, znajte da je dobar čovjek.
Ja zato dobro znam da je smijeh najsigurnija proba duše. Pogledajte dijete: jedino djeca umiju da se dobro smiju do savršenstva i zbog toga i jesu privlačna.''

~Fjodor M. Dostojevski

Pošalji "Kad si na dnu...onda čitaš ovakve stvari i razmišljaš o njima......" na Facebook Pošalji "Kad si na dnu...onda čitaš ovakve stvari i razmišljaš o njima......" na Google Pošalji "Kad si na dnu...onda čitaš ovakve stvari i razmišljaš o njima......" na My Yahoo! Pošalji "Kad si na dnu...onda čitaš ovakve stvari i razmišljaš o njima......" na Live Pošalji "Kad si na dnu...onda čitaš ovakve stvari i razmišljaš o njima......" na MySpace Pošalji "Kad si na dnu...onda čitaš ovakve stvari i razmišljaš o njima......" na Twitter Pošalji "Kad si na dnu...onda čitaš ovakve stvari i razmišljaš o njima......" na Digg Pošalji "Kad si na dnu...onda čitaš ovakve stvari i razmišljaš o njima......" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. orfej sa ibra (avatar)
    Zar smo mi slučajno tako pretjerano meki i surovi, raznježeni i tvrdi.
    Zar se slučajno zaklanjamo za ljubav kao jedinu izvjesnost u ovoj neodređenosti, zašto?

Zato što samo ljubav je krik pobune protiv praznine života.

P:S: E svašta... Komentarišem jednog Mešu Selimovića
  2. zxy (avatar)
    Pa u svetu bez ludosti se ne bi moglo
    to nam je lepo pokazao Erazmo
    a ovde na blogovima,bez iskrenosti
    ne bi bilo ništa.Zato ovde ima
    i iskrene ljubavi i tuge i smeha
    i dobrih namera kao što je ova tvoja
    koja nam zdrav smeh kao lek preporuča