Strast i seks / skica za esej / - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

širom zatvorenih očiju

Strast i seks / skica za esej /

Oceni ovaj blog
.

"Životom ne vlada volja i namera...život je pitanje nerava,vlakana i sporogorećih ćelija...u njima se misao krije,a strast doživljava snove.Možda zamišljaš da si bezbedan i sebe smatraš jakim.
Medjutim,neočekivana nijansa boje u sobi ili na jutarnjem nebu,neki naročiti miris koji si nekada voleo i koji budi divna sećanja,stih iz zaboravljene pesme na koji si nekada naišao,akord iz muzičkog dela koje si prestao da sviraš...
kažem ti,Dorijane,od takvih stvari zavisi naš život...."

Neko ko otkrije da postoji osoba o kojoj je oduvek sanjao,čije je postojanje damarima svojim naslućivao,zna da se sopstvena strast,ta seksualna energija jačine jednog živog vulkana,ispoljava i pre samog seksualnog čina.
Najveće zadovoljstvo se ne krije u seksu,već u procesu pomenute uzavrle strasti koja neverovatnom energijom pokreće celo telo.
Kada se u krvotoku nagomila enormna količina adrenalina,seks dolazi kao završna faza koja ima za cilj da sagori njegovo prisustvo.
Seksualni odnos je jedini siguronosni ventil kroz koji je moguće izbaciti taj strahovit talas libidonozne energije.
Seksualni čin je jedini način na koji se može okončati nekontrolisani,sumanuti ples strasti.

Neko ko se nalazi u stanju stalne zaljubljenosti,uvek je spreman na vodjenje ljubavi...čak i kada je privremeno okupiran "egzistencijalnim" stvarima.
U času kada se sretne "objekat" naše ljubavi (ili naše žudnje,što je identično u značenju),to je samo trenutak posledice prelivanja čaše natočene čežnjom.
Sa "objektom " naše ljubavi odlazimo u neki drugi svet,čini se u čudesnu dimenziju vremena.
U njoj više ne važi ništa od onog što nam je važilo u ravni stvarnosti planete nam Zemlje.
To je svet nepojmljive lepote,svet koji je teško objasniti siromaštvom reči kojim vladamo.
Uvek će postojati veličanstvene stvari pred kojima ćemo ostati nemi...to su stvari neprevodive u reči.
Istorija civilizacije ne pamti da se išta veliko ikada napravilo,a da ga strast nije porodila.

Nije nemoguća misija ni ako danima traje ta "izolacija",dobrovoljni pristanak dvoje ljudi na "osamu" od ostatka sveta.
To "sudbinsko dvoje" svoj strastveni ples,sa seksualnim činom kao njegovom završnicom,mogu da započnu jednoga dana,a da ga završe drugog...ili nekog tek narednog.
Mogu čak da ga i ne završe nikada trajno,već u ciklusima da nastave da žive u njemu.
Sve je to isključivo u moći emocija i imaginacije,koliko toga ima u njima samima....i svakako,motiva i želje da se udje u tamne vilajete "carstva čula".
Zar ima išta privlačnije od istraživanja nepoznatih delova u nama,našeg prikrivenog,nesvesnog,trajno potisnutog usled preživljenog bola ili bojazni od ponovnog suočavanja sa "strašnim"?
Možda je u dimenziji "strasti i seksa" projektovana arhetipska slika naše čežnje za izgubljenim rajem.
Možda instiktivno želimo da se vratimo u njegovo okrilje,odakle smo ni krivi ni dužni,nezasluženo proterani zauvek.

Večito će nam ostati gladna potreba za postojanjem "objekta" naše ljubavi sa kojim ćemo deliti misaona i čulna zadovoljstva,ali i potreba za njegovim povremenim egoističkim posedovanjem.
I večito će nam ostati spoznaja da čežnja za Nekim nikada u potpunosti i ne može da bude zadovoljena....

...

Pošalji "Strast i seks  / skica za esej /" na Facebook Pošalji "Strast i seks  / skica za esej /" na Google Pošalji "Strast i seks  / skica za esej /" na My Yahoo! Pošalji "Strast i seks  / skica za esej /" na Live Pošalji "Strast i seks  / skica za esej /" na MySpace Pošalji "Strast i seks  / skica za esej /" na Twitter Pošalji "Strast i seks  / skica za esej /" na Digg Pošalji "Strast i seks  / skica za esej /" na del.icio.us

Ažurirano 20.05.2012. u 09:17, autor: lejla.al.dbuni

Oznake: passion ß sex
Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
  1. Stipan Severnjak (avatar)
    Opet si u potrazi za sedmim tonom?
  2. zxy (avatar)
    Svakim delom svoga bića
    I telom i dušom svom
    On misli nju,žudi za njom
    ne može joj jasno razaznati oblik
    njegove oči uvek novi ugledaju lik
    ali kad je u rukama svojim prepozna ,oseti
    tada damarima bila svog
    što krv mu vrelu telom raznosi
    predaje njoj želju svoju svu
    i ljubav i snagu svoju
    strasnim poljupcima u čvrstom zagrljaju
    svu svoju muškost unosi u nju
    A ona dok uzavrela predaje mu se sva
    u dubini tajne svoje i da ne misli zna
    da ne On već Ona tada
    Ljubavnikom svojim vlada.
    Ažurirano 21.04.2012. u 09:27, autor: zxy
  3. bracaco (avatar)
    Дубоко и лепо написано :) у речима твојим много истина има, ипак са једним се не слажем, а то је покушај да дефинишеш смисао и бивство живота, чак иако је твоја дефиниција добрим делом тачна :) живот и бивствовање је толико широка категорија да превазилази и страст и жељу, а свакако обухвата вољу и намеру, јер у напред предодређено бивствовање (судбину) не верујем. Стога, живот као скуп многих и непредвидивих чинилаца у сваком случају понаособ је још увек тешко дефинисати као категорију саму за себе одвојиву од појединца, јер сваки појединац свој живот другачији од свих других има :) У свему томе страст, секс, жеља и чежња су само део животног круга, део који са годинама расте и смањује се :)
  4. Бездомни (avatar)
    Једне академске године, студирао сам електротехнику и, ево, шта сам чуо.

Два тијела супротних наелектрисања – привлаче једно друго.
    Препуштајући се сили тој, тијела њу јачају, хране ју. Ако су тијела три пута ближе, једно другом, сила која их приближује је девет пута јача и тако ближе и тако јаче...
    Кад је удаљеност неподношљиво, неиздржљиво мала, привлачност постаје, хммм, опасно неодуприва, исувише јака – почињу искре, варнице да лете између зажарених тијела...
    У часу у коме се тијела готово додирују, сила која их тјера на спајање, је готово бескрајна! Неопозива!
    А онда... експлозиван додир...
    Пражњење...
    Празнина...
    Тијела која су још малочас, хтјела само једно друго – сада једно друго одбијају...
    У једноме часу, бесприговорну привлачност, смијенила је одбојност, или чак потпуна равнодушност...

Било како било, имао сам одличне оцјене те године, али неке лекције никако да научим иако их, нажалост, изнова и изнова читам...
  5. DUNJA W (avatar)
    Osecam,razumem,znam!
    Sjajno napisano!
  6. DUNJA W (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    Svakim delom svoga bića
    I telom i dušom svom
    On misli nju,žudi za njom
    ne može joj jasno razaznati oblik
    njegove oči uvek novi ugledaju lik
    ali kad je u rukama svojim prepozna ,oseti
    tada damarima bila svog
    što krv mu vrelu telom raznosi
    predaje njoj želju svoju svu
    i ljubav i snagu svoju
    strasnim poljupcima u čvrstom zagrljaju
    svu svoju muškost unosi u nju
    da ne On već Ona tada

uh,bre....i tebe uhvatili nemiri...
  7. DUNJA W (avatar)
    Citat Original postavio Бездомни
    Једне академске године, студирао сам електротехнику и, ево, шта сам чуо.

Два тијела супротних наелектрисања – привлаче једно друго.
    Препуштајући се сили тој, тијела њу јачају, хране ју. Ако су тијела три пута ближе, једно другом, сила која их приближује је девет пута јача и тако ближе и тако јаче...
    Кад је удаљеност неподношљиво, неиздржљиво мала, привлачност постаје, хммм, опасно неодуприва, исувише јака – почињу искре, варнице да лете између зажарених тијела...
    У часу у коме се тијела готово додирују, сила која их тјера на спајање, је готово бескрајна! Неопозива!
    А онда... експлозиван додир...
    Пражњење...
    Празнина...
    Тијела која су још малочас, хтјела само једно друго – сада једно друго одбијају...
    У једноме часу, бесприговорну привлачност, смијенила је одбојност, или чак потпуна равнодушност...

Било како било, имао сам одличне оцјене те године, али неке лекције никако да научим иако их, нажалост, изнова и изнова читам...

Kakva lekcija!Pozelis da budes streber...
  8. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio Stipan Severnjak
    Opet si u potrazi za sedmim tonom?
    Opet,Severnjače.....

Nikako da pronadjem nekog ko ume da mi odsvira taj "sedmi ton"...

Iako svi posedujemo čulo sluha,mali broj nas je u mogućnosti da razume one sofisticirane tonove.....

"Sedmi ton" je dar Boga lično....

Umeš da me "osetiš",Stipane moj....to me čini srećnom.

...
    Ažurirano 21.04.2012. u 20:06, autor: lejla.al.dbuni
  9. Бездомни (avatar)
    Citat Original postavio DUNJA W
    Страст брзо дође до самозасићења – таква лекција.
  10. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    ...
    da ne On već Ona tada

Ti ćeš mi rasterati sve potencijalne udavarače,dečkonjo bre....!!! .

(niko nije napisao autentičniju pesmu na temu "Ja,žena-zmaj" od ove tvoje. : ):

Uvek mi tvojim komentarom ulešaš post,ZXY...
    Umeš vedrim bojama da prefarbaš put kroz lavirinte i katakombe putešestvija moje duše.

A to je već već tvoje umeće...dar Boga tebi,lično ..

...
    Ažurirano 21.04.2012. u 20:05, autor: lejla.al.dbuni
  11. zxy (avatar)
    Citat Original postavio lejla.al.dbuni

Ti ćeš mi rasterati sve potencijalne udavarače,dečkonjo bre....!!! .

(niko nije napisao autentičniju pesmu na temu "Ja,žena-zmaj" od ove tvoje. :zcepanje):

Uvek mi tvojim komentarom ulešaš post,ZXY...
    Umeš vedrim bojama da prefarbaš put kroz lavirinte i katakombe putešestvija moje duše.

A to je već već tvoje umeće...dar Boga tebi,lično ..

Haha ,ma znam ja te zmajeve
    sa njima se ganjam celog života bre
    od ljutih bojeva istupi mi se koplje
    a one ...sve strasnije
    dodje mi da se predam
    i da koplje bacim u trnje
  12. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio bracaco
    Дубоко и лепо написано у речима твојим много истина има, ипак са једним се не слажем, а то је покушај да дефинишеш смисао и бивство живота, чак иако је твоја дефиниција добрим делом тачна живот и бивствовање је толико широка категорија да превазилази и страст и жељу, а свакако обухвата вољу и намеру, јер у напред предодређено бивствовање (судбину) не верујем. Стога, живот као скуп многих и непредвидивих чинилаца у сваком случају понаособ је још увек тешко дефинисати као категорију саму за себе одвојиву од појединца, јер сваки појединац свој живот другачији од свих других има У свему томе страст, секс, жеља и чежња су само део животног круга, део који са годинама расте и смањује се

Pa poznato nam je kada raste,a kada se smanjuje,vojniče moj....

Slažem se (u načelu) sa tvojim komentarom...
    A o "volji i nameri" je izrekao svoj sud u navedenom citatu lično Oscar Wilde.
    Njega obožavam...jedan je od retkih mislilaca čija mi se filozofija života najviše dopada.
    Citirala sam ga nebrojeno puta na različite teme,jer je njegov duh za mene neprevazidjen!
    A volja i namera,kao psihološke kategorije,jesu zavisne pojave ako se posmatraju u kontekstu sa mnogim drugim pojavama.
    U psihologiji se to definiše terminom dinamilčke medjuzavisnosti varijabli ( brdo ogleda i eseja iz te oblasti je napisano,jer je tema pogodno tle za višeznačnu žučnu polemiku....)
    A šta tek reći o volji i nameri kao filozofski oderedjenim terminima.....to je već rašomonska zavrzlama,sjajna za razgibavanje moždanih funkcija...

Zahvaljujem ti na inspirativnim komentaru,Braconja moj....
  13. Sanjalicca (avatar)
    Odrazu moj u ogledalu sta da napisem ja koja sitom xranu ponudix i zednog neNapojix vec ga slepa ne videh - Ona koja je xtela samo Gala biti...
    ceznja, zudnja il jednostavno odraz istog u ogledalu je strast neugasiva - Zivot je taj koji nam je daje il ne, dok fizicko zadovoljenje je samo ples,
    usaglasje - xarmonija dva damara, taj 'Sedmi ton' za kojim svi tragamo... ex lejlo ko i uvek po sred srca onako bas bas

ps podeti me ovo tvoje pisanije na:

Onaj ko je sposoban da oseća, zna da je moguće uzivati čak i pre nego što dotakne drugu osobu. Reč, pogledi, sve to sadrzi tajnu plesa. Onaj ko posmatra i otkrije osobu o kojoj je oduvek sanjao, zna da se seksualna energija ispoljava pre samog seksualnog odnosa. Najveće zadovoljstvo nije u seksu, već u strasti. Kada je strast velika, seks dolazi da bi dovršio ples, ali on nikada nije bitan. Onaj ko je zaljubljen uvek vodi ljubav, čak i kada to ne radi. Kada se tela susretnu, to je samo prelivanje čaše. Mogu ostati zajedno satima, čak i danima. Mogu započeti ples jednog dana, a završiti drugog, ili čak i ne završiti, od tolikog zadovoljstva. I najjača odlučnost i volja ovog sveta ne mogu sprečiti da ljubav izmeni pravila igre u jednoj sekundi...
  14. lejla.al.dbuni (avatar)

Било како било, имао сам одличне оцјене те године, али неке лекције никако да научим иако их, нажалост, изнова и изнова читам..
    .
    Bilo kako bilo,najvažnije je da si ti uspeo da sačuvaš odlične ocene te godine,dečkonjo....
    (ne iz ljubavi,nikada se ne mogu dovoljno dobro sačuvati.)

Za utehu,učimo ih svi iznova i iznova,baš kao što i sam zaključuješ.
    A možda je najveća lepota ljubavi baš u tom "ponavljačkom" porazu,ko će ga znati....

Ulepšao si mi post ovim svojim komentarom,Bezdomni...zahvaljujem ti na tome.
  15. lejla.al.dbuni (avatar)
    Osecam,razumem,znam!
    Sjajno napisano!
    Nas dve istim dahom dišemo kada su emocije u pitanju,Dunja...: D

Zahvaljujem ti na komentaru,draga....
  16. lejla.al.dbuni (avatar)
    Potpisujem posle tebe štrebersku listu članova,lady Dunjočka....

17. lejla.al.dbuni (avatar)
    uh,bre....i tebe uhvatili nemiri...

Ne znaš ti onog pravog ZXY-ja,draga moja...

Da ti ga opišem na blic,u stihu,kako on to voli?

ZXY ti je vuk u jagnjećoj koži
    i ne daj Bože,da mu se složi
    ono sve što može,ume i zna
    uzeće i ono što mu se ne da!

Glave će mi dlći moja iskrenost,znam......

18. lejla.al.dbuni (avatar)
    Страст брзо дође до самозасићења – таква лекција.
    Onda to i nije bila autentična strast,Bezdomni moj....

Jednom ćeš naučiti tu lekciju sa drugačijom poentom.....kad naidje Ona prava!

Ne sumnjaj u ovu tvrdnju,kaže ti Lejla pametnica...
    To teoretski umem da ti argumentujem,ali (što je važnije još) i praktično sam se u navedeno uverila...

Bezdomni.....nemoj da si pesimistički nastrojen,dečkonjo.
  19. Бездомни (avatar)
    Bilo kako bilo,najvažnije je da si ti uspeo da sačuvaš odlične ocene te godine,dečkonjo....
    Кључ мојих школских, назови, постигнућа је то што науку гледам првенствено као метафору, попут ове горе и онда не морам ни похађати нека предавања јер већ знам или наслућујем закључке до којих ће професор (и, мање-више, сви) доћи.

Овај тзв. Кулонов закон је готово свима познат, само у разним формулацијама, пошто је практична провјера, коју сам описао, доста популарна.
  20. Бездомни (avatar)
    Jednom ćeš naučiti tu lekciju sa drugačijom poentom.....kad naidje Ona prava!
    "On ne sait jamais..."
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja