JEDNOSTAVNO...KONVERZACIJ A MEĐU LJUDIMA.... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

iamblond

JEDNOSTAVNO...KONVERZACIJ A MEĐU LJUDIMA....

Oceni ovaj blog
KAKO SU MUŠKARCI I ŽENE POLAGANO UČILI DA VODE ZANIMLJIVE RAZGOVORE
Zašto su nakon toliko vijekova iskustva ljudi i dalje tako nevješti, grubi, nepažljivi u konverzaciji? Odgovor je u tome što je konverzacija još uvijek u povoju.
Sloboda govora bila je jalovo pravo sve dok se ljudi nisu oslobodili osjećanja da ne znaju da se izražavaju kako treba.
Prvo je bilo potrebno da prevaziđu staru, duboko usađenu odvratnost prema tome da ih neko prekida, što su oni doživljavali kao da ih taj neko zlostavlja. Potom ih je na pričanje natjerala potreba da raspravljaju o onome u šta nisu bili sigurni, a i to što nisu znali u šta da vjeruju.
A onda...evo nas u ovom modernom dobu gdje smo manje više zaboravili riječ u govoru....njezin zvuk....svi nešto tipkamo...dopusujemo se...a glas si ne znamo. Zašto? Zar se sakrivamo iza ovih ekrana od stvarnog života? Zar nas je strah da možda u stvarnom životu ne bismo mogli izgovoriti ove riječi koje ovdje natipkane tako glatko lete pod prstima? Ili..ili smo zapravo više otvoreniji nešto napisati...možda nas nešto blokira da to i izgovorimo...bojimo li se sebe ili reakcije drugih da otvoreno, glasno i jasno izgovorimo svoje misli? Koliko nam je bitno tuđe mišljenje o onome što mi mislimo, tuđa kritika ili pohvala?...Za sebe znam da često imam problem sa ljudima jer što sam u stanju natipkati to mogu jednostavno i izgovoriti....ali....vidim da ponekada me ljudi čudno pogledaju jer...hmmm priznajem...volim često neke svoje vlastite misli upakirati u neki primjer...pa ljude ili nasmijem ili me u čudu gledaju....i što sad...da se mijenjam..?? E pa neću....nek gledaju....a ako ne razumiju neka pitaju...pa im polako islovkam što treba....Ponekada i lijepe i ružne misli tipkamo jer se bojimo da ćemo biti krivo shvaćeni..ja sebi dozvoljavam luksuz da me i krivo shvate..zašto ne..pa i ja imam taj problem...krivo nešto shvatim ali da li je nepristojno onda otvoreno i pitati što se mislila pod tim ili tim....nemam pojma..što vi mislite?? U puno slučajeva sam primjetila koliko je ljudima lakše natipkati ono što osječaju nego izgovoriti...a zašto...to mi je neshvatljivi dio svemira...jer ako mogu tipkati...znači da znam i riječi kojima to mogu opisati i zvukom....ili...se opet samo sakrivamo iza ekrana kompjutora..lap topa...?????

Pošalji "JEDNOSTAVNO...KONVERZACIJ A MEĐU LJUDIMA...." na Facebook Pošalji "JEDNOSTAVNO...KONVERZACIJ A MEĐU LJUDIMA...." na Google Pošalji "JEDNOSTAVNO...KONVERZACIJ A MEĐU LJUDIMA...." na My Yahoo! Pošalji "JEDNOSTAVNO...KONVERZACIJ A MEĐU LJUDIMA...." na Live Pošalji "JEDNOSTAVNO...KONVERZACIJ A MEĐU LJUDIMA...." na MySpace Pošalji "JEDNOSTAVNO...KONVERZACIJ A MEĐU LJUDIMA...." na Twitter Pošalji "JEDNOSTAVNO...KONVERZACIJ A MEĐU LJUDIMA...." na Digg Pošalji "JEDNOSTAVNO...KONVERZACIJ A MEĐU LJUDIMA...." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. zxy (avatar)
    Pa ...ljudi su različiti.Mi često u oceni polazimo od sebe,kao ti u ovom tekstu,ali ako hoćemo biti objektivni moramo priznati i prihvatiti da su ljudi različiti i dopustiti im da to budu.Pogledaj oko sebe sad kad proleće nastupa,pogledaj kako je različito sve što lista i cveta.Znaš li šta se dešava:sve traži i nalazi ustvari oblik da sebe izrazi.Treba u svemu tome uživati ali je u redu ljudima pomoći i podstaknuti ih da se izraze ..i da se ne boje da tu čine.
  2. LJILJA MMM (avatar)
    Pa znaš kako. I ovde kao i u reali ljudi su različiti. Neki su i ovde ono što jesu i u spoljnom svetu a neki se jednostavno sakriju iza avatara i igraju neku svoju igru šta žele biti menjajući likove, karaktere, način pisanja.
    S druge strane, čula sam od mnogih da im je lakše konverzaciju voditi sa nepoznatim ljudima preko ekrana nego u reali sa poznatima. Ja nisam ta.Mogu voditi šaljive razgovore, par rečenica kao na blogu ili na forumu, ili izreći neku svoju misao na nekoj temi koja me je zainteresovala, ali to su sve ljudi koje znam od ranije...a opet ispisah mnogo na blogu pa kako ko shvati, ne uzbudjujem se oko toga.Ako želim da pojasnim napišem u PS. Ono što napišem to mogu i izgovoriti u reali ili uraditi jer

reči su dela a dela su reči
    i jednima i drugima može se mnogo toga reći
    ili ne reći

Ljudi se pisanjem, pričom koju tipkaju približavaju ili odaljavaju jedni od drugih. Približavaju ih bliskosti, zajedničke teme, prepoznavanje misli ili osečaja a odaljavaju različitosti...isto kao u realnom životu.
    I reči i dela imaju svoje pisce i čitaoce. Osećaj i iskustvo već doživljenog piše ili učini neko delo a drugi osećaj i iskustvo čita ili doživi to delo, naravno različito od piščevog....sve je to isto a različito.
    Najvažnije je biti svoj i na netu i u reali jer uvek ćeš samo sebe sresti, a ljudi....pa oni pored nas promiču, neki se zadrže neko vreme, neki samo prodju a neki su tu dugo sa nama i mi sa njima.....eto mog mišljenja na zadatu temu posle 800 blogova i preko 30.000 postova na forumima
  3. zxy (avatar)
    "Približavaju ih bliskosti, zajedničke teme, prepoznavanje misli ili osečaja a odaljavaju različitosti...isto kao u realnom životu."

Neki vole baš različite

I bolje kad je malo manje svoj
    a više da bude moj..ako je moguće
    Ažurirano 15.04.2012. u 10:09, autor: zxy
  4. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    "Približavaju ih bliskosti, zajedničke teme, prepoznavanje misli ili osečaja a odaljavaju različitosti...isto kao u realnom životu."

Neki vole baš različite
    a ja i ne volim kad je neko mnogo svoj
    više volim ..da je moj..ako je moguće
    Ma nemam ja ništa protiv upoznavanja različitih
    samo nek se sa različitostima ne zadržavaju pored mene
    osim ako se ne uklope samnom

pa ti si posesivac?
    takvi su ničiji a svačiji
    i vole hahahahaah
  5. iamblond (avatar)
    Ljilja čitaš ga kao otvorenu knigicu....
  6. zxy (avatar)
    Citat Original postavio iamblond
    Ljilja čitaš ga kao otvorenu knigicu....
    Ih pa ona je modla
    sve vidi i sve zna
    a posebno kakav je ko
    i ko se kome dopada
  7. Tol (avatar)
    licemeri smo svi do jednoga...lenji..olinjali u svojoj lascivnosti..ma jednom reči nezahvalni!
    mrzi nas da se pokrenemo i sve čekamo drugi će to umesto nas...a i zašto bismo kada nas nije briga i ne zavisi ništa od nas?..eh...čudne smo mi zverke ljudske