PROTEST PROTIVU CECILIZACIJE - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

PROTEST PROTIVU CECILIZACIJE

Oceni ovaj blog
Sajber nebo cecilizuje se i stavljaju mu elektronsku nogavicu ....zato nudim svima koji su protivu arkanizovane cecilizacije muzičkog neba : [B]TIŠINU ![B]

Pošalji "PROTEST PROTIVU CECILIZACIJE" na Facebook Pošalji "PROTEST PROTIVU CECILIZACIJE" na Google Pošalji "PROTEST PROTIVU CECILIZACIJE" na My Yahoo! Pošalji "PROTEST PROTIVU CECILIZACIJE" na Live Pošalji "PROTEST PROTIVU CECILIZACIJE" na MySpace Pošalji "PROTEST PROTIVU CECILIZACIJE" na Twitter Pošalji "PROTEST PROTIVU CECILIZACIJE" na Digg Pošalji "PROTEST PROTIVU CECILIZACIJE" na del.icio.us

Ažurirano 10.04.2012. u 17:43, autor: 123loncar

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. 123loncar (avatar)
  2. 123loncar (avatar)
  3. Marija (avatar)
    Nadam se da ovo nece smetati na blogu

Ažurirano 10.04.2012. u 17:42, autor: Marija
  4. 123loncar (avatar)
  5. 123loncar (avatar)
  6. 123loncar (avatar)
  7. 123loncar (avatar)
    Citat Original postavio Marija.S.
    Nadam se da ovo nece smetati na blogu

Bravo ! Hvala !
  8. lejla.al.dbuni (avatar)
    Stigla i ja,moj Lončaru...

Može ovako nešto (moj izbor,za mene nešto što je izuzetno)?

http://youtu.be/GD3VsesSBsw

9. 123loncar (avatar)
    Citat Original postavio lejla.al.dbuni
    Stigla i ja,moj Lončaru...

Može ovako nešto (moj izbor,za mene nešto što je izuzetno)?

http://youtu.be/GD3VsesSBsw

Krasno Lejla! Bravo i hvala !

10. lejla.al.dbuni (avatar)
    Evo još nešto....za va vremena,moj Lončaru.

http://youtu.be/ihJbh8zrIzU

11. Ne diraj moje krugove (avatar)
  12. lejla.al.dbuni (avatar)
    A ne mogu da preskočim ovo....

http://youtu.be/PScROztniRc

13. Sanjalicca (avatar)
    123loncar nisam za cecilizaciju kao ni karlesizaciju (ovo je jos gore!!!) ali
    volem nacin njenog pevanja sto naravno nema bas nikake
    veze sa Arkanom, koliko me secanje sluzi postojala je i pre njega
    Svidja mi se ta skripava senzualnost njenog glasa, harizma kojom
    vlada pesmom i melodijom, eroticnost njenog uzdaha i ma koliko
    da je pesma 'ziva' oseca se dah juqa...
    Jel sada to sto volem nju znaci da sam 'muzicka' dibiduZ neznalica,
    seljanka, paorka ili je opet doslo vreme deljenja na ove il one...
    mada s vremena na vreme volem da odslusam i Mitra Mirica
    xmm volem muziku samo je Rasopolozenje gospodar mog ukusa

ps izviniti na komentaru ako ti se ne dopada
  14. nesa973 (avatar)
    Sramota je za naše društvo gde se lopovi i kriminalci uzdižu na pijedestal mučenika.
    Nisu mi ni jasni ,,ljudi" koji su došli ispred njene kuće da joj daju podršku da izdrži u tom
    strašnom mučenju koje ona svojim ,,poštenim radom" nije ni zaslužila.
    Cecilizacija društva je nažalost izvedena još mnogo ranije,
    a mi samo posmatramo posledice. odnosno trpimo.....
  15. 123loncar (avatar)
    ..Sanjalice , komentar je dobro došao kao i tvoj stav o pevaljki o kojoj je reč ... odveć je malo prostora i kritičke slobode da izložim neka socijološka viđenja destrukcije ljudskih umova muzikom rulje ; i to prema palančko plemenskom mentalitetu - a da ne budem kažnjen ... reč je o forsiranju jednog kriminalnog profila , koji sa ratno profitersko zločinačkim klikama uređuje kulturu pa i duhovnost na ovim prostorima ... ceca sa elektronskom nogavicom sinonim je tog političko zločinačkog sistema u kome rudar za prelazak na pešačkom prelazu u crvenom intervalu biva hapšen a zločinac ukradenim parama kupuje pravo i slobodu ....dakle - cecilizacija je duhovno kolektivno propadanje isto toliko koliko je propadanje i kusturizacija ovih prostora ...

... to nisu podele , to je kulturni skandal :" Kusturica: Izabrao sam Srbiju jer je veća livada od Bosne " ... verovatno zbog ovakvih kvazi umetničkih izjavama , ovom kulturnom bosanskom čobaninu ta livadarska srbija daje celu jednu planinu i budžetska sredstva otvorenog tipa , sa kojima plaća američke rendžere koji sprečavaju šumadince da obrađuju svoje livade na toj istoj planini -- uzgred , sa koje su njihovi preci branili ovu livadarsku srbiju na koju je jurišala ugarsko nemačka vojska -- za koju kažu preci mojih komšija i moji da je govorila nekim čidnim srpskim jezikom punim infinitivnih osnova - koji podosta sliči kusturicinom maternjem jeziku ...

... svakako da sam i protivu kareušizacije i još mnogo toga ...
    ...ovaj protest je protivu duhovnog propadanja koji se dominantnom takvom muzikom u svim sverama kulturnog života nameće ... verovatno si uočila da se i ovde forsira takva muzička dominacija ... ne vidim razloga da se ne protestuje protivu toga i onoga šta to nosi ...
    ..stoga ne vidim razlog da se ne razlikujem sa vama obožavaocima muzičke kulture ( cecilenda i pinkolenda ) koju ta muzika nosi i propagira ; pa i ne vidim razloga da javno ne protestujem i ne zastupam izvorno kulturno muzičko blago šumadije/pomoravlja i celog sveta ..

.. ne smetaju meni zurle i vuvuzele i njihova turbo folk muzika ... smeta kad je jedino ta muzika sa svoja dva praistorijska instrumenta , dominantna u današnjoj kulturi ovih prostora , a pritom sa njom imaju veze samo toliko što su uništavali ovu muzičku kulturu preko pola milenijuma - a i danas to čine !... i to je skandal ... nije skandal to što je izvođač te muzike kupio kriminalnim novcem poštenje - to je državno pravno razbojništvo ...

.. konačno , svak po svom profilisanom karakteru i ustrojstvu pobornik je muzike i kulture koju ta muzika nosi ... ovo pokušavam ovim da objasnim : http://forum.krstarica.com/entry.php...OVOG-KARAKTERA
  16. 123loncar (avatar)
    Citat Original postavio nesa973
    Sramota je za naše društvo gde se lopovi i kriminalci uzdižu na pijedestal mučenika.
    Nisu mi ni jasni ,,ljudi" koji su došli ispred njene kuće da joj daju podršku da izdrži u tom
    strašnom mučenju koje ona svojim ,,poštenim radom" nije ni zaslužila.
    Cecilizacija društva je nažalost izvedena još mnogo ranije,
    a mi samo posmatramo posledice. odnosno trpimo.....
    ...mislim da njihova karakterna svojstva počivaju na krimogenim pozicijama, pa samim tim i podržavaju takve postupke i postupanja ; i ne samo da podržavaju već brane i postaju njihovi čuvari --- te tako grade za takve ( a potajno i za sebe ) pijadestale ...a sve sa nakanom da se takav način zlodelateljstva legalizuje i omasovi - kako bi i oni jednom nekažnjeno išli tim istim putevima legalizovanog kriminala .. nema druge ...
    ...svi oni koji teže poštenom i časnom delanju, distanciraju se ćutke od ovakvih ... mislim da je to ćutke distanciranje pogubno za sve ljude - ali štaćeš ... o toj temi ne sme se slobodno, javno i otvoreno ni govoriti ; dok veliki brat ne da odobrenje ili signal ...
    ...čak i ovo može biti mnogo u ovom plitičkom trenutku ...
  17. Sanjalicca (avatar)
    123loncarja volem da divanim sa osobama slicnim tvog misljenja, jer, koliko si u pravu toliko si u krivu, a
    sada cu ti objasniti i zasto (naravno na tebi je da opovrgnes ovo moje vidjenje ),
    nije mi jasno zasto se brkaju 'babe i zabe', zasto se u isti naziv pod 'muzika' svrstavaju svi vidovi nje, od klasicne do
    skubkulturalne, pa zato valjda i jeste deljiva na laxke note i onu koju ti zelis ovde da 'odbranis' tj da 'nametnes' ()kao
    valjaniju...elem, pises o 'cecilizaciji' Srbije kao da je Ona iskljucivi i jedini krivac i to mi smeta, smeta mi i to sto nisu
    nista mogli Arkanu (bivsi DB-ovac i sta svasta ne pod zastitom drzave kako YU tako i one Milosevicske) pa sada
    preko njenih ledja isteruju pravdu xmmm... cudi me da svi ti 'pravdoljubivi' ne uradise nesto konkretnije u smislu npr ko je izneo pare
    iz bivse Drzave na ta neka ostrva i tamo neke of sor racune ili vec kako se to zove, msm sve verujem da je Arkan bas o svakoj svojoj
    raboti Nju informisao i da je Ona bas sve znala al aj nek bude da jeste, i sta je trebalo da uradi... msm 'evo imam visak od
    par miliona eura na racunu pa da vratim drzavi'.. ma da... sto niko Mitrovica u akciji Sablja nije pritvorio vec Nju msm
    aj da se igramo malo pameti zar ne, ova drzava ce uvek raditi sa duplim arsinima... razmisljam i ovako, volem da slusam i
    g-dju madonnu od pola veka i ne smeta mi sto je babac, al mi smeta kada neko ovde nas postigne uspeh, a postigla ga je
    pre Arkana, kada su joj zamerali vezu sa muslimanom i svata nesto, onda je taj uspeh krimogen, nistavan i nije za pohvalu..
    smeta mi sto sve sto ne valja dolazi iz te neke narodne tj popularne muzike i sta sad, svi koji to slusaju su 'ovce' i tu bas
    sve ne valja, a di se dela ona druga muzika na kojoj sam ja odrasla, postala je andergraund ili se utopila u ovo sto
    vecina klinaca sada slusa hip hop, rep, to nije kic i to je umetnost ma da....
    za razliku od vecine, ponosna sam na svoj praziluk sto mi viri iz popki, mada sam odrastala tix nekih cudnih 80tix a
    al ne dozvoljavam da je samo jedno u pravu, mora se naci sredina, idealna mera na vagi, ne verujem propagandi
    kao sto nikada npr
    ne bih u isti kos stavila duxovnu muziku sa popularnom to je skrnavljenje duse jer molitva je jedno a dert
    nesto sasvim trece zar ne
    ...

eto moj loncaru123opet ja iznosim svoje vidjenje - misljenje na Tvoju temu
    e da i ovo se zove komunikacija, dijalog bez vredjanja i potpunog postovanja i uvazavanja misljenja
    sagovornika za neupucene
  18. 123loncar (avatar)
    ...Sanjalice, mislim da je dobro za temu imati u dijalogu suprostavljena mišljenja -- da stvar ne bude monolog na idijot tabli .... kao recimo ovo :
    http://forum.krstarica.com/entry.php...liko%29-godina

http://forum.krstarica.com/entry.php...adam-x-100-%29

...ima ovoga još ovih dana ... tome je protest upućen i stvoren prostor za diskusiju ...

...izvini nemam sad vremena --- ...pozdrav ...----sutra ću da nastavim dijalog .... Laku noć !
  19. Marija (avatar)
    Mislim da su te 'podele' neminovne, i pozeljne. Jer cecilizacija i pinkovizacija nisu samo stvar trenutnog raspolozenja, pa kao takva nebitna; vec su stil zivota, nacin razmisljanja, degradacija kulture i svega ostalog... jasno i glasno ogradjivanje i bojkotovanje takvih pojava, prvi je korak ka povratku proverenim vrednostima i cistom nebu iznad nas, ne samo muzickom.
  20. skura58 (avatar)
    Posle pauze ponovo na NET-u.
    Pozdravljma Te.