PROŠLOST.....u sadašnjosti..... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

iamblond

PROŠLOST.....u sadašnjosti.....

Oceni ovaj blog
Kad te proslost nazove,uključi joj "govornu postu"...nema ona nista nova za reći..

Znamo li kad je vrijeme da uključimo tu govornu poštu glasu iz prošlosti....trebamo li zaista odrešito i glasno zalupiti vratima i krenuti u novi dan...bez osvrtanja...bez nekih sječanja koja nas vuku prema dnu....bez trenutaka kad nam mašta poludi i nanese beskrajnu bol....kad slike same od sebe krenu i ne postoji prekidač kojim ih možeš isključiti....i nižu se u našoj glavi sve brže i brže....razarajuči nam dušu....i uništavajući ono lijepo što imamo sada....ovaj tren..danas...što će biti još ljepše sutra...i kako zaustaviti te slike koje se nižu u beskraj....i kako energično i čvrsto reči NE prošlosti....otjerati je..spaliti na lomači....pada mi na pamet jedino riječ LOBOTOMIJA....jer mi se čini da bi samo taj postupak mogao dovesti u ravnotežu moju sadašnjost i prošlost koje se bojim...koja me izjeda..onako tiho..lagano...uvlači mi se u misao da je nisam svijesna i odjednom kao demon ispusti glasan krik i smije mi se u mojoj vlastitoj glavi....kao neki ringišpil koji ne mogu zaustaviti...napajan milionima kilovata....i vrti se..i vrti...i vrti...u beskrajnom nizu...povlačeči me u prošlost...oduzimajući mi sadašnjost....ubijajući moju budućnost.....

Pošalji "PROŠLOST.....u sadašnjosti....." na Facebook Pošalji "PROŠLOST.....u sadašnjosti....." na Google Pošalji "PROŠLOST.....u sadašnjosti....." na My Yahoo! Pošalji "PROŠLOST.....u sadašnjosti....." na Live Pošalji "PROŠLOST.....u sadašnjosti....." na MySpace Pošalji "PROŠLOST.....u sadašnjosti....." na Twitter Pošalji "PROŠLOST.....u sadašnjosti....." na Digg Pošalji "PROŠLOST.....u sadašnjosti....." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. zxy (avatar)
    Ako se čovek i nauči
    da pred životom zatvara oči
    pred jutro dolazi mu bauk noći
    da sve što ne hte da zna mu predoči

Odakle dolazi taj demon moćni
    Gde sa preko dana sakriva
    Ko nam ga šalje u čas noćni
    da istinu nam gorku odkriva

Da li u nama negde prebiva
    u nekom tamnom kutu duše naše
    odakle noću izranja,dočekav
    trenutke kad svest nam još opijena snom
    ne može da brani nas snagom svom

Tada nam dovodi obličja čudna
    naličja naših misli i dela
    u strahu osećamo zbunjeni
    da istinu celu ne poznajemo mi
    ni kakav će sud konačan biti

Srećom sa svitanjem kad jutro osvaja
    nestaje ova noći prikaza
    što preti da nam uzme radost dana
    Jer ako bauk noćni čoveka savlada
    tada ne samo što je on sada
    već i sve što je bio strada.
  2. LJILJA MMM (avatar)
    Ima trenutaka kada je moguće skloniti sliku prošlog.....to je momenat kada je sadašnjost jača, ali postoji i vreme kada prošlost dodje u trenu kada smo sami....nejaki...
    Dolazi sve jača kako godine idu. Iskustvo joj daje druga obličja, strašnija, užasnija nego onda kada je prošlost bila sadašnjost. I neka je, naša je. Zbog nje smo ovakvi kakvi jesmo a da bi u budućnosti bili bolji, da bi mogli dalje, moramo te posete shvatiti i prihvatiti kao neminovnost prošlog. Ono što nas spasava je da imamo nekog ko će nas samo zagrliti tad i drhtanje tela i duše u zagrljaj umotati.....da ućute.
  3. zxy (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    Ima trenutaka kada je moguće skloniti sliku prošlog.....to je momenat kada je sadašnjost jača, ali postoji i vreme kada prošlost dodje u trenu kada smo sami....nejaki...
    Dolazi sve jača kako godine idu. Iskustvo joj daje druga obličja, strašnija, užasnija nego onda kada je prošlost bila sadašnjost. I neka je, naša je. Zbog nje smo ovakvi kakvi jesmo a da bi u budućnosti bili bolji, da bi mogli dalje, moramo te posete shvatiti i prihvatiti kao neminovnost prošlog. Ono što nas spasava je da imamo nekog ko će nas samo zagrliti tad i drhtanje tela i duše u zagrljaj umotati.....da ućute.
    Taj sam Ću vam pišem komentare bre
    ništa se ne sekirajte
    ima sve da zaboravite
  4. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    Taj sam Ću vam pišem komentare bre
    ništa se ne sekirajte
    ima sve da zaboravite

ma idi begaj.....ja sve zaboravih pored komentara takvih za ove 2-3 godine
  5. iamblond (avatar)
    ....ma volim vas....sve.....hahahahahahaha....a i dan je....nema noćnih posjetilaca....llloll.....
  6. zxy (avatar)
    Citat Original postavio iamblond
    ....ma volim vas....sve.....hahahahahahaha....a i dan je....nema noćnih posjetilaca....llloll.....
    Ma ne brini se,napred samo ,vidiš da vreme teče