ASTRONAUTI GOVORE O SUSRETIMA SA VANZEMALJSKIM... DEO 1 - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Nikola_SRBIN

ASTRONAUTI GOVORE O SUSRETIMA SA VANZEMALJSKIM... DEO 1

Oceni ovaj blog
Jutro sam se probudio sa ABC vijestima. Udarna vijest dolazi iz orbite Marsa i glasi: "NASA in prvi interplanetarni vremenski satelit (MCO) nije uspio da uspostavi kontakt sa Zemljom u cetvrtak nakon sto je trebao da udje u orbitu oko Marsa. Mi... nismo sasvim sigurni sta se desava, izjavio je Richard Cook, menadzer na projektu u NASA Avio propulzivnom laboratoriju."
( http://www.msnbc.com/msn/310187.asp )

Ono sto je zbilja zabrinulo vodjstvo misije u Houston u je cinjenica da postoji nekoliko razlicitih nacina komuniciranja sa satelitom ukoliko dodje do problema sa kompjuterom ili drugih mehanickih problema. Odjedamput, sve veze su se prekinule. Sve! (Sjetimo se mentalne projekcije CB ija i eksplozije ranijeg americkog satelita koji se priblizavao orbiti Marsa.)

MCO (Mars Climate Orbiter) je putovao 9 mjeseci sa Zemlje presavsi 670 miliona kilometara da bi usao u orbitu oko Marsa. U trenutku kada je dosao na drugu, zaklonjenu stranu, nesto se desilo. Uzgred, zadatak ovog satelita je da posmatra godisnja doba i distribuciju podzemnih voda. Sada je ucutkan. Prema Marsu ide i drugi satelit zvan MPL Mars Polar Lander, koji ima zadacu da se spusti blizu juznog pola i istrazuje izvore podzemne vode. Sto bi Amerikanci rekli, "stay tune"; vidjecemo sta se desava.

Ovo je dobra prilika da procesljamo dostupne izjave americkih astronauta o susretu sa vanzemaljskim.

1. Pukovnik Gordon Cooper

Jedan od astronauta iz programa Mercury i poslednji Amerikanac koji je letio sam u svemiru. Petanaestog maja 1963 nalazio se u kapsuli Merkurija u orbiti oko Zemlje. Tokom poslednjeg kruga javio se stanici u Muchea (kraj Perta u Australiji) da "... vidi svijetleci, zelenkasti objekat ispred sebe koji brzo prilazi njegovoj kapsuli. UFO je bio stvaran i materijalan, jer ga je uhvatio zemaljski radar." http://www.anomalous images.com/astroufo.html .

Cooper ov komentar je uhvacen na NBC u koji je pokrivao let; medjutim, nakon sto je astronaut sletio na Zemlju reporterima je receno da im nece biti dozvoljeno da ga pitaju o UFO letjelici.

Pukovnik Cooper je, takodje, svjedocio pred Ujedinjenim Nacijama:

"Vjerujem da ove vanzemaljske letjelice i njihove posade posjecuju nasu planetu sa drugih planeta... Vecina astronauta je veoma uzdrzana da komentarise UFO pojave... Imao sam priliku 1951. da dva dana zaredom posmatram veliki broj njihovih letova sa istoka na zapad Evrope... Dugi niz godina zivio sam sa tom tajnom koja vazi za sve specijaliste u astronautici. Danas mogu otkriti da svaki dan u SAD, nasi radarski instrumenti hvataju objekte koji su po porijeklu nama nepoznati. I da postoje hiljade svjedoka i izvjestaja i gomile dokumenata da ovo dokazu, ali se ne dozvoljava njihovo objavljivanje...

2. Astronauti Ed White (prvi Amerikanac koji je hodao u svemiru) i James Mc Divitt

Juna 1965. svemirski brod Gemini je nadlijetao Havaje. Oba astronatua su vidjeli cudni metalni objekt. UFO je imao dugacke antene. McDivitt je snimio fotografije koje nisu nikada publikovane (a koje mozete pogledati na gornjem sajtu).

3. Astronauti James Lovell i Frank Borman

U decembru 1965. astronauti Gemini ja su, takodje, vidjeli UFO letjelicu tokom njihovog rekordnog 14 o dnevnog leta. Nakon sto su to prijavili Kontorli leta odgovoreno im je da vide dio vlastite Titan rakete. Borman je potvrdio da vide dio rakete, ali "... da moze da istovremeno vidi i nesto sasvim drugacije."

Pošalji "ASTRONAUTI GOVORE O SUSRETIMA SA VANZEMALJSKIM... DEO 1" na Facebook Pošalji "ASTRONAUTI GOVORE O SUSRETIMA SA VANZEMALJSKIM... DEO 1" na Google Pošalji "ASTRONAUTI GOVORE O SUSRETIMA SA VANZEMALJSKIM... DEO 1" na My Yahoo! Pošalji "ASTRONAUTI GOVORE O SUSRETIMA SA VANZEMALJSKIM... DEO 1" na Live Pošalji "ASTRONAUTI GOVORE O SUSRETIMA SA VANZEMALJSKIM... DEO 1" na MySpace Pošalji "ASTRONAUTI GOVORE O SUSRETIMA SA VANZEMALJSKIM... DEO 1" na Twitter Pošalji "ASTRONAUTI GOVORE O SUSRETIMA SA VANZEMALJSKIM... DEO 1" na Digg Pošalji "ASTRONAUTI GOVORE O SUSRETIMA SA VANZEMALJSKIM... DEO 1" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano