Samo neka traje... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

smeh

Samo neka traje...

Oceni ovaj blog
„Da li te mrzi da odeš do banke?“, pita me brat molećivim glasom.
„Naravno da ne“, odgovaram sa osmehom i već se radujem izlasku na sunce...
Pre toga sam se radovala što sam završila posao i mogu malo da „zujim“ po Internetu... Kad mi je stiglo brdo otpremnica, bilo mi je drago što imam šta da radim. Pre toga sam došla na posao vesela jer sam stigla na vreme (obično koristim privilegiju svog radnog mesta i jutarnjeg odlaska u banku pa sam vrlo komotna sa dolaskom). Dok sam dolazila na posao boreći se sa vetrom koji mi duva u lice, razmišljala sam kako je to dobro jer je i utrošak energije tj. kalorija – veći...
Uglavnom, šta god da mi je dopalo danas da uradim – imalo je dobru stranu i na sve sam reagovala – osmehom.
Pošteno govoreći – tako je svakodnevno... već neko vreme...
Ispred banke sam srela dugogodišnju drugaricu... izuzetno dragu, divnu ženu, majku dvoje sjajne dece koji već i nisu deca... o kojima uvek pričam sa ponosom: zbog lepog vaspitanja, društvenosti, smisla za humor... ali i uspeha ranije u školi, sada na studijama... I uvek mi je srce puno kad pitam kako su i dobijam odgovore o nekim svežim uspesima... Moja drugarica to zna... i jedna sam od retkih osoba sa kojima tpriča o svojoj deci na taj način, jer ljudi često ne razumeju... znaju da budu zavidni, čak i zli... I pre nego što uspem da pitam šta ima novo kod njene slatke, sjajne prepametne dece, primetim njen prelepi osmeh i pogled kojim me „odmerava“ i sa zadovoljstvom kaže: „Odlično izgledaš! I ne samo to... blistaš!“ Smejem se (ne mogu da verujem koji je to put u poslednje vreme da čujem te iste reči! )... I pričam... Pričam o buđenju sa osmehom jer je prva misao upućena... nekom. Posebnom. Pričam o magiji reči, magiji pogleda, magiji zagrljaja … stvarnog i onog stalno prisutnog... Pričam o pronalaženju i prisustvu tog nekog... dragocenog, sa kojim delim buđenje, svakodnevnicu, san... Na njenom licu vidim odraz svog osmeha... radosti... ushićenja... „Znaš... možda zvuči blesavo... ali mi tako prija ta „tinejdžerska“ veza... to što sve ide lagano, nekim svojim tokom, mimo očekivanja i nametnutih normi“ Ispričam kako smo dan ranije započeli razgovor telefonom onog momenta kada sam krenula sa posla. Nabila sam slušalice u uši i lagano šetala prema kući, sve vreme razgovarajući sa njim... Kad sam stigla, rekoh mu kroz smeh: „Hej... sad si me dopratio kući!“
Razmišljajući o svemu tome sa uživenjem, setih se još nečeg. Svi mi imamo sklonost da se tako brzo i lako naviknemo na lepo... i da počnemo da podrazumevamo da tako mora uvek da bude. Ono što je ovde takođe posebno je da – nikako da se naviknem. Uživam u svakom trenutku saznanja da on postoji, da je tu negde, uživam u njegovom smehu i šalama, brinem se zbog svega što je oko nas a nije dobro (naravno da se život pobrinuo da ne bude sve idilično)... ali opet dominira taj osećaj zadovoljstva, radosti, sreće... neke prirodne povezanosti i visokog stepena sličnosti i razumevanja... Svesna da se nepromenljivo ne može izmeniti, verujem da se takvim odnosom može, bar, neutralisati ono loše i od života oteti dovoljno zadovoljstva da zadržim taj osmeh... ne samo ja, već i on. Drugačije ne bi imalo smisla.
U neverici, pitam samu sebe kako to da nisam ni malo nestrpljiva (što mi baš i nije svojstveno)... i onda pomislim "Čemu sad žurba? Čekam ga čitav život!"

Pošalji "Samo neka traje..." na Facebook Pošalji "Samo neka traje..." na Google Pošalji "Samo neka traje..." na My Yahoo! Pošalji "Samo neka traje..." na Live Pošalji "Samo neka traje..." na MySpace Pošalji "Samo neka traje..." na Twitter Pošalji "Samo neka traje..." na Digg Pošalji "Samo neka traje..." na del.icio.us

Ažurirano 26.03.2012. u 19:13, autor: smeh

Kategorije
Magija

Komentari

1. Aribi (avatar)
    Srecna sam zbog tebe, svaki tvoj tekst u poslednje vreme odise pozitivom, u svakoj tvojoj recenici oseca se zadovoljstvo, mir, spokoj, to tvoje blistanje koje i drugi primecuju, jer se osecas preporodjenom, kao da si nova osoba...dvosmerna ljubav cini cuda! Ako se dvoje u potpunosti sloze jedno sa drugim, tu nema promasaja, sve se nedace prevazilaze i sve izgleda lakse nego sto ustvari jeste....
    Otkako sam se pre malo manje od godinu dana (1. april 2011) povezala sa mojim dragim, konacno sam shvatila sta to zaista znaci kad te neko voli, ima razumevanja i strpljenja za tebe, kome je stalo do tebe, kada dan zapocinje i zavrsava se poljupcima i zagrljajima, kada se emocije ne potiskuju, kada nema straha za buducnost.....
    Uzivaj u svakom trenutku i danima koji dolaze sa osmehom na licu i siri pozitivnu energiju na druge!
  2. Say it right (avatar)
    Srecna sam kada procitam ovako nesto i mnogo mi je drago
    Naježila sam se.
    Vredno je bilo tvog čekanja
  3. LJILJA MMM (avatar)
    Evo....stigoh i do omiljenog mi dela....čitanja tebe sa osmehom...i znaš šta.....puna mi dušica.....kipi
    imaš pozdrave od Mace...i obe devojke naravno....mama i Dona
  4. smeh (avatar)
    Citat Original postavio Aribi
    Srecna sam zbog tebe, svaki tvoj tekst u poslednje vreme odise pozitivom, u svakoj tvojoj recenici oseca se zadovoljstvo, mir, spokoj, to tvoje blistanje koje i drugi primecuju, jer se osecas preporodjenom, kao da si nova osoba...dvosmerna ljubav cini cuda! Ako se dvoje u potpunosti sloze jedno sa drugim, tu nema promasaja, sve se nedace prevazilaze i sve izgleda lakse nego sto ustvari jeste....
    Otkako sam se pre malo manje od godinu dana (1. april 2011) povezala sa mojim dragim, konacno sam shvatila sta to zaista znaci kad te neko voli, ima razumevanja i strpljenja za tebe, kome je stalo do tebe, kada dan zapocinje i zavrsava se poljupcima i zagrljajima, kada se emocije ne potiskuju, kada nema straha za buducnost.....
    Uzivaj u svakom trenutku i danima koji dolaze sa osmehom na licu i siri pozitivnu energiju na druge!
    Po cenu da budem optužena za previše filozofiranja, ipak ću reći
    Zaista verujem da se taj mir i sopstveno zadovoljstvo pronalazi u nama. Da nije neophodna druga osoba da bismo se mi osećali dobro u sopstvenoj koži. Ili, drugim rečima, da je jako važno naučiti biti sam i znati uživati... ne u samoći već u životu. Tek tada smo kompletni uz tu drugu osobu, tek tada zaista znamo da uživamo i vrednujemo ono što smo u njoj i uz nju pronašli.
    E sad... i mi smo različiti, životi su nam različiti pa se i redosledi saznanja i pronalaženja naravno razlikuju...
    Suština je znati prepoznati i negovati ono što je dragoceno i vredno.
    I ja sam jako srećna kada pročitam ovako nešto
  5. smeh (avatar)
    Citat Original postavio Say it right
    Srecna sam kada procitam ovako nesto i mnogo mi je drago
    Naježila sam se.
    Vredno je bilo tvog čekanja

Šta da ti kažem na ovo?
    Drago mi je da si prepoznala tu emociju...
    A čekanje... to se samo tako kaže
    Jer, život ne stoji... svašta se dešava i sva lutanja i promašaji su tu upravo zato da nas nauče... da shvatimo i znamo da prepoznamo ono što je posebno, drugačije... suštinsko.
  6. smeh (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    Evo....stigoh i do omiljenog mi dela....čitanja tebe sa osmehom...i znaš šta.....puna mi dušica.....kipi
    imaš pozdrave od Mace...i obe devojke naravno....mama i Dona
    Maca uvek ima pozdrave od mene . A o Doni da ne govorim .
    Ti imaš poseban za ovo "omiljeni deo"
  7. vision7 (avatar)
    Veliko je zadovoljstvo čitati ovako pozitivno pisanje.
  8. smeh (avatar)
    Citat Original postavio vision7
    Veliko je zadovoljstvo čitati ovako pozitivno pisanje.
    Hvala.
    lepo je i osećati se tako. I podeliti to... naročito sa onima koji razumeju