Glupe pouke - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Dragance

Glupe pouke

Oceni ovaj blog
GLUPE POUKE

Sedi vrabac u polju i posmatra kravu kako pase. U zlo doba krava obavi fiziolosku potrebu i posere se na vrapca. Vrabac, onako mali, zatrpan gomilom govana, poče da se koprca, pokušavajuci da izade. U tom naide mačka, izvadi ga i ... pojede.
1. POUKA: Ne misli ti svako zlo ko ti sere po glavi.
2. POUKA: Bolje je biti u govnima do guše, nego samo do kolena.
3. POUKA: Nije ti prijatelj svako ko te iz govana vadi.

Visi jabuka na grani, zrela, sočna, pupasta, crvena. Gleda je crv:
- Tako bi joj rado us'o!
Pa gleda sa koje strane. Vrabac gleda crva:
Da li da ga pojedem ili da ga ne pojedem. Bolje malo on prvo da gricne one jabuke, da se malo podgoji, što da mi bude
jedan zalogaj kad može da mi bude ceo obrok?
Vrapca gleda mačka:
- Ih,kakav je zgoljav, bolje da sačekam da pojede crva, da se malo podgoji, pa cu onda da ga ćapim !
U tom razmisljanju mačka se okliznu i pade u potok.
POUKA: Što je duza predigra to je MACA vlažnija!!!

Zec upadne u potok. Voda ga nosi, 'oće da se udavi. Ugleda lisicu:
Z: Lijo, pomagaj!
L: Što da ti pomognem, ti si zec a ja sam lisica?
Z: Pogledaj kol'ku repinu imaš, zabaci ga u potok da se ufatim i spasem. Odužicu ti se !!!"
Lisica zabaci rep, zec se uhvati i spase, bog-zna-kako zahvalan. Ne prodje dugo, padne lisica u potok. Ugleda zeca:
L: Zeko, zeko, jel' se sećaš kako sam te izvukla, ajd' sad ti meni pomagaj !!!
Z: 'Oću, kako da neću !!! Zabaci svoj repić u potok,ali ovaj kratak, klizi lisici iz šapa, ne može da ga uhvati, hoće da
se udavi. Vidi zec nema pomoći, ode do svog kadilaka nedaleko parkiranog, uze sajlu, baci je u potok i spase lisicu.
POUKA: Nije važno koliki ti je nego kakav auto voziš!!!

Htele tri mačke da predju prugu, ali je prolazio voz. Pošto nisu htele da čekaju odlučiše da jedna za drugom protrce izmedju prednjih i zadnjih točkova vagona. Protrči prva, ali je zadnji točkovi zahvatiše po repu i otseku joj pola istog. Druga, kao i prva završi živa s druge strane sa odsecenim delom repa. Treća, videvši kako su prošle prve dve, savi rep izmedju zadnjih nogu i potrča. Medjutim, saplete se o svoj rep, padne i točkovi joj odseku glavu.
POUKA: Kad mačka oseti nešto izmedju nogu, izgubi glavu.

Bogu je prvo bilo dosadno, pa je stvorio čoveka. Potom je čoveku bilo dosadno, pa je on dosadjivao Bogu, pa mu je Bog stvorio ženu. Potom je žena dosadjivala čoveku, pa je čovek dosadjivao Bogu...
POUKA: Kada vam je dosadno otvarajte pasijans.

Išle dve ruže pustinjom ,tek će jedna od njih drugoj:
R1: Molim te daj mi malo vode.
R2: Ma voljno si.
Prošlo par dana ,a ona ista će:
R1: Molim te,molim te,daj mi!!
R2: Rekla sam ti da si voljno!
Ubrzo prva ruža uvene.
Nije proslo ni nedelju dana, a za prvom uvene i druga ruža.
POUKA: Davala, ne davala; uvenućeš!

Rešio mladi djavo da se ženi pa otišo kod ćaleta djavola da ga pita gde da nadje devojku. Ćale mu kaže:
- Znaš, sine, ovde u paklu su sve same *****, nego ti lepo idi na zemlju pa tamo ulovi neku poštenu ženu.
- A kako da prepoznam takvu?
- Samo zvizni za njom, pa koja se okrene ta je ***** a koja nastavi dalje, ta je poštena.
Otišao mladi djavo na zemlju, zvizdao za devojkama i najzad našao jednu koja se na to nije okrenula, odneo je u pakao i oženio se njom.
POUKA: Kurvajte se devojke da vas ne odnese djavo!

Ide Crvenkapa kroz šumu, kad odjednom, pred nju iskoči vuk. Ona
strugne na drvo, kad ono, vuk kaže:
- Crvenkapo, sidji, neću ti nista!
- Ma daj, ne truni. Misliš da nisam čitala priču. Ja sidjem, ti me pojedes.
- Šta ti pada na pamet, ja sam Vuk Karadžić. Sidji slobodno.
Sidje Crvenkapa, kad ono, stvarno Vuk Karadžić. Ide ona dalje, kad pred nju iskoci lav. Ona na drvo, a lav ce odozdo:
- Sidji Crvenkapo, valjda si čitala priču. U njoj nema lava.
- Znam ja, ali i lavovi jedu ljude.
- Ma sta ti pada na pamet, ja sam Lav Tolstoj.
Sidje Crvenkapa, kad lav skoči i pojede je!
POUKA: Rusima ne treba verovati!

Jednog dana, u niskom letu iznad obliznje šume, gavran ugleda komad hleba. Vestim manevrom ga uze i nastavljajuci svoj let iznad drveća počne da razmišlja:
- Ne smem sebi da dozvolim da me Lisica prevari kao onog Gavrana u basni. Ako Lisica kaže "Dobar dan, Gavrane", ja ću samo da ćutim i pravim se lud, jer ako progovorim ispasce mi hleb. Tako.
Lisica, koja je, takodje, čitala pomenutu basnu, ugledavsi Gavrana sa kriškom hleba, odluči da ponovi dobitnu kombinaciju iz literature.
L: Dobar dan, Gavrane !
G: (on cuti)
L: Dobar dan, Gavrane !
G: (on cuti)
L: Gavrane, direktor ti hebe ženu !
G: STAAAA !
- ode hleb -
POUKA: Ćuti kada ti direktor hebe ženu, jer ćeš ostati bez hleba

Pošalji "Glupe pouke" na Facebook Pošalji "Glupe pouke" na Google Pošalji "Glupe pouke" na My Yahoo! Pošalji "Glupe pouke" na Live Pošalji "Glupe pouke" na MySpace Pošalji "Glupe pouke" na Twitter Pošalji "Glupe pouke" na Digg Pošalji "Glupe pouke" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. slutnja @ (avatar)
  2. skura58 (avatar)
    Hvala najlepše. Drago mi je da se nekom svidelo.
    Pozdrav.