"Svi mi koi smo otisli sa zivcima" - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

hakim bej

"Svi mi koi smo otisli sa zivcima"

Oceni ovaj blog
... i sa pismenoscu.

Evolucija je katastrofalno promasila, a odmah zatim i ubrzala. Za par generacija ovim tempom postacemo amebe.
Nasmejane amebe.
Ljudi vise ne umeju da slusaju sagovornike, nego jedino pokusavaju da prepoznaju emocije.
Ukoliko je sagovornik nasmejan i vedar, uredno pocesljan i veseo, ma kakve bljuvotine pricao utisak ce biti pozitivan.
Jer nije vise bitno sta prica, nego ko prica. Jedino sto ljudi primecuju je osmeh, ili nedostatak osmeha.
Ukoliko bezubi klosar recituje Tagorea, izazvace odbojnost, cak bes.
Evolucija je zaobisla zene, i one, kao nekada u vreme pecinskih ljudi, jos uvek traze snaznog lovca. Fizicki jak muskarac, nabildovani celavac bez vrata, sa bembarom, utokom, bicepsima i kvadricepsima ce privuci najlepse zene. Nedostatak mozga nikada nije bila smetnja.
Bildovanje mozga umesto misica danas vodi coveka u izolaciju, udaljava ga od zena, od drustva, potomstva. Nesteroidno bildovanje mozga uklanja tupav pogled sa otvorenim ustima, bezrazlozan smeh i razdragano veselje na unapred zakazanim proslavama.
Nekadasnjem pra-lovcu je bila potrebna snaga i pamet. Verovalo se da ce danas biti dovoljna pamet, ali je, zbog skretanja evolucije, dovoljna snaga.
I osmeh.

Ne moze se istovremeno biti poslušnik bez sopstvene volje, i biti covek.
Zato je ljudi tako malo. Nenauceni da se kriju, masovno umiru u prodatim revolucijama, bunama, zatvorima, ludnicama.
Poslušnici vladaju. Mitski gušteri. Spavači. I bivaju za to i hranjeni i nagradjeni.

1. "sve sto znam je istina" -podla laz
2. "Sve sto znam moze biti istina" -naivna laz, ali posto ljudi odavno nisu naivni nego nauceni da naivnost glume, vidi pod 1.
3. "Sve sto znam nije istina" -ako je iskaz istina onda nije istina. Ali je barem najblizi istini.
Moze se rasudjivati koristeci steceno znanje, ili koristeci emocije, "instinkte".
Sticanje znanja kosta puno vremena i puno truda, a vecina vise voli da bude lenja. I to im niko ne zamera.
Vecina svoje emocije tokom dana prodaje, i odlazi na spavanje sa rupom u srcu. Rano, kao i sve kokoske.
Vecina tako ne koristi ni znanje koje ne stice, ni emocije koje dnevno prodaje, i zato vecina ne rasudjuje. Vecina trazi brku iz minhenske pivnice, ili kakvu slicnu spodobu da ga proglasi za vodju, jer bez vodje vecina nije u vecini. Kao prosut pesak bez svrhe. Kao pcele bez matice. Kao g0vna koja plutaju.
Jos ako je vodja nasmejan... ihaaaj.
Da bi se vodja dodvorio gomili, pazljivo bira reci kojima bi sebe donekle unizio, i sa sirokim osmehom pokazao da je vodjstva vredan.
Poslednji koji mi je to uradio bio je Vesli Klark. Imbecil je, u nedostatku odgovora na jednostavno pitanje, dozvolio sebi da me nazove kolateralnom stetom, a vec je u sledecoj recenici pokusao da to ublazi govoreci da smo, u stvari, svi mi, ucesnici, kolateralna steta.
Ako neko u svojoj, nicim izazvanoj analizi sebe proglasi kolateralnom stetom, i to zeli javno da objavi, neka iz spiska "svi" izuzme mene.
Mene sa velikim M. Mene bez tupog osmeha.
Ja nisam šteta. Za one sa tupim osmehom ponavljam: Ja nisam šteta.
Jos manje kolateralna.
A stvarna šteta negde postoji. Nije ni ublazena ni zaboravljena. Samo zanemarena.
Biti neprilagodjen u svetu u kome ulizice prihvataju ili biraju vodju znaci biti mentalno zdrav. Razumeti da je svet takav, i razumeti da je takav zbog izbora ljudi da to vise ne budu, da ljudskost za osmeh prodaju, je znak svesti.
Retko je to danas.
Huliganu svi povladjuju. Negativna selekcija. Niko ne zeli da se zamera i vecina zaobilazi budalu, dok se mnogi sasvim otvoreno ulizuju.
Kada prstom pokazes, i huliganu kazes da je huligan, navuci ces mrznju njegovih ulizica. Ne umeju oni stvarno da mrze, nisu ni za to dovoljno ljudi. Ali mogu da povrede.
Tim prstom kupujes mrznju i bes huligana, takodje.
Ukoliko je huligan ispod maske samo covek, onda i njegovo poštovanje, takodje ispod maske.
Qrva se postaje, pi4ka se radja.
Kada bi svaki covek, uz ljubazan osmeh, izbegao huligana, huligani bi preplavili svet.
Srecom, vrsta u odumiranju, ljudi, staju na put bahatosti i zaustavljaju je. Jer ako se ne oduprete huliganu kada vas napadne, sutra ce napasti nekog drugog. Ulog je mnogo veci od necijeg statusa, i tice se prihvacenih zivotnih principa, pravila ispravnog zivota.
Ljudi vise ne reaguju na nepravdu ukoliko se nepravda cini sa osmehom.
Ljudi ne reaguju na nepravdu ukoliko je od njih udaljena jedan metar ili vise.
"Valjda nece" je tradicionalno srpsko oruzje koje ce uskoro postati i jedino.
"Opravdanja zvuce dobro jedino uz gusle."

Ja nisam onaj koga vidite. Nikada ne verujte svojim ocima, oci ne vide kroz osmeh. Razmisljajte. Koristite mozak za jos nesto osim za jelo.
"Mozda neces postati srecan, ali ako ne pokusas, onda si totalno sjeban."

Pošalji ""Svi mi koi smo otisli sa zivcima"" na Facebook Pošalji ""Svi mi koi smo otisli sa zivcima"" na Google Pošalji ""Svi mi koi smo otisli sa zivcima"" na My Yahoo! Pošalji ""Svi mi koi smo otisli sa zivcima"" na Live Pošalji ""Svi mi koi smo otisli sa zivcima"" na MySpace Pošalji ""Svi mi koi smo otisli sa zivcima"" na Twitter Pošalji ""Svi mi koi smo otisli sa zivcima"" na Digg Pošalji ""Svi mi koi smo otisli sa zivcima"" na del.icio.us

Ažurirano 18.10.2017. u 23:25, autor: hakim bej

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Zlatna Iris (avatar)
    bravo...cini mi se da imamo slicno misljenje sto se tice evolucije..soljasnje i unutrasnje koje su u velikom raskoraku
    judi vise ne reaguju na nepravdu ukoliko se nepravda cini sa osmehom.
    tacno tako. ljudi vide samo ono sto ime se servira, a kako se ne bave sobom ne vide ni druge.
    kao mladja sam cesto u novinama koje se bave upravo spoljasnjom "evolucijom" zene (dakle u smislu sto lepseg izgleda, sto blistavijeg tena, sto tanjeg struka..) cesto nailazilana tekstove koji se bave savetima kako da ti osmeh bude iskreniji, govor tela da odaje ljubaznost i sl. a sve u cilju boljeg ulova. kada se ovako bomarduju devojcice i decaci sa svih strana sta da ocekujemo od osoba kakve ce oni sutra postati.
    "Valjda nece" je tradicionalno srpsko oruzje koje ce uskoro postati i jedino.
    a kada se ipak dogodi onda se kuka nad baksuznom sudbinom - sto bas meni da se desi....
  2. Tol (avatar)
  3. Zakasneli (avatar)
    A tirjanstvu stati nogom za vrat to je ljudska dužnost najsvetija!
    (Bonus sistemu)
    Ažurirano 22.03.2012. u 20:23, autor: Zakasneli
  4. skura58 (avatar)
    Mnogo je manje ovih koji su dobri sa živcina.
    Pozdrav
  5. koto (avatar)
  6. zxy (avatar)
    Haha ,evolucija zna šta radi
    uskoro će da nas iznenadi
    i oslobodi planetu pošasti