Лакши начин...

Сви желе да иду пречицом. Путем минималног отпора. Најновије вести: нема пречице. Барем не на путу развоја.

Да, знате све оне рекламе, "уз наш производ, вежбаћете 60 секунди дневно и изгледати секси" или чуо сам за "пилуле за боље учење и концентрацију" , ха ха. Да ли на овом свету има веће комедије. Колико реклама видите које покушавају да поставе свој производ као замену за труд, рад, самодисциплину, вољу? "Брзо и лако", гарантују се немогући резултати у веома кратком року...
Али знате шта... труд функционише. Велике ствари не настају "преко ноћи". Ако немате храбрости да одрадите оно што треба, и да останете усмерени на путу, убрзо ћете испати са пута и гутати прашину. Они који су спремни да одреде циљеве и гледају далеко напред у будућност, неће бити лако обесхабрени.... они су спремни да се боре и труде годинама.

А ако ме питате "зашто?"
Зашто патити да би остварио свој циљ? Зашто се борити за своје циљеве до стања исцрпљености и мучнине? Зашто не седети у хладу и пити пиво? Зашто радим то себи? Да ли се исплати чекати годинама? Зашто уништити себе да би се поново изградио већи, јачи, бољи?

Рећи ћу вам, да не очекујете од мене неку филозофију као одговор. То радим зато што сам рођен за то, и зато што не у тренутку победе, већ утренутку рада и труда, у мени нешто оживи.

Да ли сте приметили да, да би постигли нешто што је веома тешко постићи, морамо да радимо нешто што нам се не свиђа? Некад чак мрзимо ствари које морамо урадети. Ако прихватимо да нас тешки задаци воде до достигнућа на свим пољима, ми ћемо убрати награде које долазе са успеом и победом.

Реч "успех" је постала отрцана и ограничавајућа. Зато кад кажем успех, често мислим на рад, самодисциплину, вољу и труд, а не на празно веровање да ће уз мало труда доћи велика награда. Морамо се трудити много да би заслужили награду.
Ако тежимо за радом, напором и трудом, нико неће моћи да нам "украде" победу.
 
jedino se ne slazem sa zadnjom recenim...ali ne u potpunosti....uvijek mogu da ti ukradu pobjedu..al to je ona pobjeda koju drugi vide, ne ona koju nosis u sebi...j...problem nastaje kad pobjeda koja je izlozena okolini ubije onu u tebi......
prve asocijacije na trud su mi mucenje, neki znoj...robovanje....ne znam, mozda me jos zivot nije stavio na prave muke, ali ja mislim da nije trud neophodan vec volja, i pozitivna energija....ne znam zasto al ne mogu da povezem ''trud'' i ''osmjeh''....
ja se za svoj cilj nisam puno trudila...al mozda je pogresan..jer ovo sta sam ja pronasla nije cilj mog zivota, vec cilj trenutaka koji se spajaju kao magneti i prate jedan drugog....i znam da ce se taj cilj mjenjati...al kad ides pud cilja to nije napor, niti trud, to je jednostavno ono sto radis....kao kad odes u prodavnicu po secer!
 
Хм, то за децу, нисам ја тако строг ко што се чини :lol:, а децу немам... нисам ни толико матор ко што се чини ....

А за ово друго, у одређеном смислу си у праву, али ја нисам рекао да је ићи тежим путем исто што и ићи глупљим путем. Ако бих имао избор између две опције, лаше и теже са истим исходом, нормално бих изабрао лакшу.
АЛИ, ако бих имао избор, између теже опције са бољим исходом, и лакше опције са слабијим исходом, изабрао бих тежу.
А зар није лакше скупљати и јести плодове из шуме, или где год су их скупљали, него ићи на посао, "малтретирати" се са картицама, банкама, послодавцима, колегама, дуговима итд. или уопште упустити се у тражење посла, па "труда" да те прихвате колеге и ти њих, па самог рада, па устајање ујтру...колико времена и труда ту имамо...само да би имали новца за храну...
Није најисплативије јести плодове са дрвета, али је у основи лакше.
Да ли је лако изградити кућу? Само кад помислиш на труд који је архитекта уложио у учење, то је пар година учења на факултету, па на његов труд да нацрта пројекат, па на труд грађевинске компаније и свих људи у њој да окупе раднике, организују их, и пронађу материјал, па на труд тих радника да се материјал транспортује, да се распореди, да се само изведу припреме за процес градње, рокови итд... а тек изградња! Колико је пута лакше уселити се у пећину, не треба ти ни једна једина особа за то, нити имало труда, само уђеш. Па ипак, људи су изабрали "тежи" начин.
 
Poslednja izmena:

Back
Top