JA ZNAM....JA MISLIM DA ZNAM...JA NE ZNAM DA LI ZNAM....JA NE ZNAM VIŠE NIŠTA.... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

iamblond

JA ZNAM....JA MISLIM DA ZNAM...JA NE ZNAM DA LI ZNAM....JA NE ZNAM VIŠE NIŠTA....

Oceni ovaj blog
Ja znam koliko vrijedim... A moje vrijeme nema cijenu... Na greškama se uči...
Ovaj put ću kao gumicom obrisati podle i nezahvalne ljude... Neke riječi ne možeš progutati, ma koliko meda po njima stavio... Na neke stvari ne možeš zažmiriti, jer slijep se nisi rodio... Umorili se i ovi moji prsti od gledanja kroz njih...Umorila se duša od podlaca koji mi kruže životom....od lešinara koji me oglodaše do kosti....izgrebli mi kožu..duboko....ožiljci duboki neprolazni....s godinama ožiljci na srcu sve teže zarastaju....krvare sporo...kap po kap....

Samo je san stvarnost.
Tu nema ni jučer, ni danas, ni sutra...
Preostaje samo nada i očekivanje....kaže jednom Tin Ujević....a moj san je svake noći mora....a baš on se trudi beskrajno ostvariti svaki moj san /moru/.....slijepac....

Blesava, luda, šašava, otkačena, smotana, vesela i nasmijana, pametna, mudra, sposobna, jaka, svoja, bezobrazna, namazana, oštra i opasna! Sve sam to bila ja, a što ostalo je....prazna izmučena duša....a sama sam kriva...krivnju nosim na svojim leđima..sama sam kriva što dozvolih ljudima da mi priđu....da mi prilaze...umjesto da s visine gledam na njih...smijem im se u lice...uzmem što mi se sviđa od njih i kao stare izgažene cipele ih bacim....u ponor na koji ni pogled neću svrnuti....u ponor nepostojanja ...zaborava.....
A srce mi je lutalo stazama putnika...željno..u očekivanju...dugo godina bijaše prazno..a sad nakon samo malo vremena zgaženo kao nikada....

Pošalji "JA ZNAM....JA MISLIM DA ZNAM...JA NE ZNAM DA LI ZNAM....JA NE ZNAM VIŠE NIŠTA...." na Facebook Pošalji "JA ZNAM....JA MISLIM DA ZNAM...JA NE ZNAM DA LI ZNAM....JA NE ZNAM VIŠE NIŠTA...." na Google Pošalji "JA ZNAM....JA MISLIM DA ZNAM...JA NE ZNAM DA LI ZNAM....JA NE ZNAM VIŠE NIŠTA...." na My Yahoo! Pošalji "JA ZNAM....JA MISLIM DA ZNAM...JA NE ZNAM DA LI ZNAM....JA NE ZNAM VIŠE NIŠTA...." na Live Pošalji "JA ZNAM....JA MISLIM DA ZNAM...JA NE ZNAM DA LI ZNAM....JA NE ZNAM VIŠE NIŠTA...." na MySpace Pošalji "JA ZNAM....JA MISLIM DA ZNAM...JA NE ZNAM DA LI ZNAM....JA NE ZNAM VIŠE NIŠTA...." na Twitter Pošalji "JA ZNAM....JA MISLIM DA ZNAM...JA NE ZNAM DA LI ZNAM....JA NE ZNAM VIŠE NIŠTA...." na Digg Pošalji "JA ZNAM....JA MISLIM DA ZNAM...JA NE ZNAM DA LI ZNAM....JA NE ZNAM VIŠE NIŠTA...." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Бездомни (avatar)
    Као да је то написао неки бивши ја.
    Није то никакав зачарани круг, то је само немишљење. Излаз из тога одсуства тебе из себе, јесте схватање чињенице да је Сада – једини дио живота којег си у могућности да мијењаш. Зашто би се одрекао и те могућности...
    Радост... Је доступна свакоме. Радост не зависи од тренутне тачке, од положаја, већ од усмјерења! Уопште не зависи од тога докле, ни одакле, си дошао; не зависи од стања у којем си (у које су те утјерали или у које си си довео). Радост зависи само од смјера којим мисли твоје ходају, од Исходишта ка ком су окренуте...
  2. iamblond (avatar)
    Lijepo te vidjeti opet bezdomni....