Sticaj okolnosti - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Timosten

Sticaj okolnosti

Oceni ovaj blog

Timostenov blog

Sticaj okolnosti

Prolaze kolone ljudi...
Kretanje je dvosmerno, bezglavost je očigledna,
Dve noge, dve ruke, jedna glava, detalji...
Ima još dvojstava, detalji nisu važni.
Sebe sam prognao... žurim u tamnicu...

Kasno popodne, trenutak kad dan prelazi u veče,
trenutak kad se svetlost povlači pred tamom.
Sedim u uglu tamnice, zadubljen u ništa.
Ćelija, stvari, ja, prepuna pepeljara,

Stvari su stamene, čvrste, jedna pored druge,
jedna na drugoj, dozvoljavaju međusobno poređenje.

Bez pitanja, odjednom, počeše da se menjaju.
Strepnja kojom su me gledale poče da nestaje.
Istina o njima poče da nastaje.

Ulična svetiljka je zaparala po tmini ćelije,
miris, oblik, zvuk, dodir, ukus, sećanje ...
Gledanje, dodirivanje, zamišljanje...

Istine nastanu, brzo se i zamute,
Varljiva čula ih uvek potkopaju.
Kako verovati onom ko te jednom prevari?
Mala je razlika izmedju sna i jave,
pamćenje je prevrtljivo...

Da li me samo disanje odvaja od stvari.
Stvari imaju svoju čvrstinu,
one ne sumnjaju za razliku od mene.

Pošalji "Sticaj okolnosti" na Facebook Pošalji "Sticaj okolnosti" na Google Pošalji "Sticaj okolnosti" na My Yahoo! Pošalji "Sticaj okolnosti" na Live Pošalji "Sticaj okolnosti" na MySpace Pošalji "Sticaj okolnosti" na Twitter Pošalji "Sticaj okolnosti" na Digg Pošalji "Sticaj okolnosti" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. LJILJA MMM (avatar)

Pomiriš se sa sobom i daš mu drugu šansu....e, ako i nju izneveri....znači da je greška u tebi.
    Predveče je.......opasno vreme...
  2. zxy (avatar)
    Jedan prijatelj ,kome verujem,ispričao mi je ovakvo lično iskustvo.Kad je jednom prilikom uspeo da se dovoljno skoncentriše pokušao je da prati jednu misao do samog njenog kraja,kao kad u vodu zaroni i ide sve dublje.Obično se u takvim pokušajima izgubi kao što u pesmi kažeš i ti,ali tom jednom prilikom,sticjem povoljnih okolnosti uspeo je da dodje do samog kraja i tamo je zatekao jedno beskrajno,prazno,kao okean veliko...ništa.Otada sve svoje misli i spoznaje uzima kao relativne i kad neko nešto tvrdi samo se osmehne.
  3. Timosten (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM

Pomiriš se sa sobom i daš mu drugu šansu....e, ako i nju izneveri....znači da je greška u tebi.
    Predveče je.......opasno vreme...

Greška je uvek u meni
  4. Timosten (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    Jedan prijatelj ,kome verujem,ispričao mi je ovakvo lično iskustvo.Kad je jednom prilikom uspeo da se dovoljno skoncentriše pokušao je da prati jednu misao do samog njenog kraja,kao kad u vodu zaroni i ide sve dublje.Obično se u takvim pokušajima izgubi kao što u pesmi kažeš i ti,ali tom jednom prilikom,sticjem povoljnih okolnosti uspeo je da dodje do samog kraja i tamo je zatekao jedno beskrajno,prazno,kao okean veliko...ništa.Otada sve svoje misli i spoznaje uzima kao relativne i kad neko nešto tvrdi samo se osmehne.
    Dobro zboriš... dobro je što prijatelju veruješ ...uvek je na kraju "jebeno ništa"...
    Ažurirano 17.03.2012. u 12:30, autor: Timosten