Vučija nevesta- Drugi deo - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

radioaktivna

Vučija nevesta- Drugi deo

Oceni ovaj blog
388866_10150453458817019_517632018_9283157_1698161501_n.jpg

-Dobro veče !Šta zeliš? -odmeri Doru i ljubaznije nego što je lice odavalo obrati joj se krčmarica umornog lica,
brišući svoje ruke u sivu poderanu kecelju.
-Treba mi smeštaj za noćas -reče Dora skidajući kapu,crna duga kosa joj se prosu preko ramena-Krenula
sam prema dvorcu u brdima ,pa bih put nastavila sutra.

Na spomen dvorca krčmar naglo ustade pri čemu obori klimavu stolicu.Krete brzim koracima prema susednoj prostoriji
dajući ženi znak da ga sledi .
-To je ona -reče krčmar bacajuči više stotina staru knjigu na okrugli masovni sto-znao sam čim se pojavila na vratima,
baš kako stoji ovde -reče i lupi stegnutom šakom po knjizi.
Žena se prekrsti i poče se moliti,kroz prozor je gledala u Doru .Krčmar otvori knjigu , žurno listajući vremenom
požutele stranice ,kada je našao šta je tražio poče naglas čitati...

Za to vreme Dora je posmatrala unutrašnjost krčme ,činilo se kao da je zagazila u neko prošlo vreme ,pogled joj
privuče neobično ogledalo koje se nalazilo tik uz vrata gde su se izgubili krčmar i krmarica.Ovakvo ogledalo još nikada
nije vidila,videlo se da je jako staro oblik mu je bio jako neobičan Dora nije mogla da se seti na šta je podseća.
Dora nije znala da je to ustvari sa druge strane prozor i da krčmarica nemo gleda u nju...

-Ako je to ona smestićemo je noćas u Laninu sobu,nisam je otvarala od kada je naša jedinica nestala ,slutim da je ovo neki znak što se bas noćas kod nas pojavila.Odoh raspremiti sobu ,idi reci joj da imamo smeštaja.

Pošalji "Vučija nevesta- Drugi deo" na Facebook Pošalji "Vučija nevesta- Drugi deo" na Google Pošalji "Vučija nevesta- Drugi deo" na My Yahoo! Pošalji "Vučija nevesta- Drugi deo" na Live Pošalji "Vučija nevesta- Drugi deo" na MySpace Pošalji "Vučija nevesta- Drugi deo" na Twitter Pošalji "Vučija nevesta- Drugi deo" na Digg Pošalji "Vučija nevesta- Drugi deo" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. skura58 (avatar)
    Uvek me prijatno iznenadiš
  2. radioaktivna (avatar)
    @skura58 hvala