Nagrade u nagradnim igrama: mit ili stvarnost?

Teško je verovati da sve velike robne nagrade koje poznate sprske kompanije daju kao nagradu završavaju kod vernih korisnika njihovih usluga ili proizvoda.

Velike nagrade primera radi automobile, džipove, LCD televizore itd. se "svakodnevno" nude potrošačima.
Nagradne igre prave velili trgovinski lanci poput Tempa, Merkatora i sl., velike distributivne privatne kompanije za svoje poznate proizvode (Dove, Nivea, Coca Cola,...), najviše ih daju dnevne novine recimo Blic, Press i to po nekoliko puta godišnje i to po 50ak komada ! WOW! Onda mobilni provajderi, pa... turističke agencije daju putovanja na destinacijama iz snova. Da ne pominjem mali milion manjih firmica proizvodjača nameštaja, vode itd. koje takođe nude automobile i to ne svakojake nego one za koje bi izdvojili preko 10.000-15.000 eura...

Dakle, uključite reklame na TVu, pogledajte novine ili internet. Svuda nude automobile.

Sada preračunajte broj tih automobila koji se nudio kao nagrada u nagradnim igrama za poslednjih 10 godina.
10 godina x sve ove kompanije x broj automobila x broj nagrada godišnje (jer neki imaju nekoliko akcija/god.)

A potom preračunajte broj stanovnika u Srbiji podeljeno sa prosečan broj ljudi u jednom domaćinstvu ili porodici.
Jedna ulica u gradu srenje veličine, jedna zgrada u većem gradu ili jedno selo imaju približno isti broj stanovnika.

Na kraju, dobija se da bi svaka pomenuta ulica, zgrada ili selo moralo da ima stanovnika koji je dobio jedan automobil na nagradnoj igri.

Da li znate nekoga u svojoj blizini ? ja ne znam...

Video sam jednom u gradu jednog dobitnika Peugeot-a čini mi se o kome svi pričaju... ne ... ne živi blizu...
 
Mislim da... nagrade postoje,isplati se da ih daju jer jedino na cega gradjani bacaju pare je potrosacka korpa najvise...samim tim i ovi to zaradjuju/kompenziraju/prebijaju dugove i sl...odatle i daju nagrade. jedan deo su namestaljke,'fore' koje privlace kupce, negde i nema nagrada iako reklamiraju,...a 50% mislim da bude dobotnika!
Covek u gradu cesto i ne zna svog komsiju iz iste zgrade a kamoli iz susedne da bi znao ko je dobitnik, neki se kriju i plase, dobitnici manjih nagrade ce se i hvaliti, dok na selima se i znaju u vecoj meri- poznajem nekoliko koji su dobili auto,tv,putovanje i sto vise mislim znam ih ako ne iz blize okoline onda preko nekoga. Jednog znam i da su ga prevrili, pa nije dobio nista, a trebao je dobiti auto!
Najvise se zacudim kad nekoga opali sreca 2 puta ! Sto se desavalo i sa bingom, to je bilo na TV- nekoliko ljudi su bili dobitnici automobila 2 puta ! Znam ijednog dedu koji je dobio na lotu pre oko 20 godina! nije bilo kao sad, ali je resio mnoga pitanja.
Najvise neverica u igru na srecu imaju neigraci !
Treba igrati da bi dobio sansu za dobitak.
Prava sreca je ona koja 'opali' i usreci onoga koji nikada nije nista igrao, i slucajno nesto 'uplatio'/poslao i dobio !

Vise srece drugi put ;)
 

Back
Top