Domaće urbane legende - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Dragance

Domaće urbane legende

Oceni ovaj blog
DOMAĆE URBANE LEGENDE

• Sudenje u Sremskoj Mitrovici... Čovek je vilama ubo sinovu ženu.
Sudija ispituje snaju:- Dakle, šta se tada desilo?
- Tada me je on opizdio vilama.
- Gospodjo, nadjite neki pristojniji izraz, ovo ne može da udje u zapisnik.
- Šta ja znam, mi nemamo drugi naziv za vile.

• Domaći zadatak prvaka u jednoj osnovnoj skoli u Užicu, na temu "Crvenkapa".
...Posla Crvenkapa u sumu i zavrljala. Vrljala ona tako vrljala i trevi je vuk.
Pita nju vuk: "Kud si pošla 'vuda, majku ti krvavu j…m..."
Nakon pregleda domaćih zadataka učiteljica pita djaka da li je sam to uradio ili mu je neko pomagao; a djak kaže da mu je tata pomagao.

• 3. jun 1999. Nad Novim Sadom oko 10:30 AM na nebu se jasno vide četiri bela traga od NATO aviona. Prethodno se čulo nekoliko detonacija. Na ćošku se skupili ljudi iz ulice. Dolazi neki Ranko i vice deda Danilu:
- Je l' bilo štogod nocas, deda Dane?
- Nije ništa.
- Ma ne pitam te za "ono", nego za bombardovanje...

• Ratni dani, maj 1999. Jedna baba iz komšiluka kaze:
- Joj meni, ono ranije, kad zagrme odozgo ne mogu oka sklopiti. Sad uzmem tabletu i ne čujem ih noću...
- Kakve su ti to tablete, da daš i meni jednu - ubaci se drugi komsija.
- Ma imam svakakve, i od tri i od pet i od deset milimetara, pa biraj brate mili...

• Na ispitu iz anatomije na Medicinskom fakultetu u Beogradu jedna devojka je dobila "penis" kao ispitno pitanje:
Penis je muski polni organ u cijoj se sredini nalazi koska. Dugačak je trideset santimetara... itd.
Profesor, pošto je devojka završila svoj odgovor:
Koleginice, niste loše znali..., ali za onu kosku, to Vam se učinilo, a za onih trideset santimetara, to ste imali sreće...

• Tokom 1948. nakon objave rezolucije Informbiroa, svi koji su se javno izjasnili za rezoluciju, bili su osudivani.
U to vreme jedan od sudija vojnog suda u Beogradu imao je naviku da svaku presudu završi rečima:
"A sve je to učinio u cilju izazivanja rata i kontrarevolucije!"
Jednog dana viče mi iz sobe neki poručnik Bora "Dikan":
- Kursula, znaš šta je bilo s onim tvojim seljakom Fićom, bog te ne jeb'o! Dobio čovek dvadeset godina robije što je neutvrdenog dana meseca avgusta 1948. godine, na radnom mestu u redakciji "Narodne Armije" vat'o za pi..u drugaricu Micu, a sve to u cilju izazivanja rata i kontrarevolucije! (iz "Muzeja Živih Ljudi" od D. Jovanovića.)

• U Bosni blizu Doboja, na jednoj raskrsnici sa kruznim tokom saobraćaja, ispod znaka (za kruzni tok saobracaja) stoji ogranicenje: - MAKSIMUM 10 MINUTA.

• Istinit dogadjaj iz busa. Pričaju dve dizelašice: - E, uopšte mi nije jasno šta mu bi...
- Da, baš je bio OK tip, ono, nosio fine patike i trenerkice a sad je propao totalno, kupio leviske i starke...
Ma puko je totalno!

• Tekst iz časopisa "Oni":
- Imam petnaest godina i veliki problem. Menstruacija mi kasni mesec i po dana. Primećujem da mi stomak raste i da imam pojacan apetit.
Brinem se da nisam trudna. Umirem plačući i sekirajuci se. Napominjem da nikad nisam imala dečka, ali sam se samozadovoljavala.
Može li se od toga zatrudneti? Koji su simptomi trudnoće? Unapred zahvalna Radenka

• Šeta patrola "Knezom" i beše im sumnjiv jedan tip...
Ličnu kartu?
- Nisam poneo.
- Je l' imaš nesto od dokumenata?
- Imam INDEX.
Izvadi tip indeks... Kad je pandur utvrdio ko je i šta je, poče da ga analizira; tip dao nekih 20-tak ispita, sve ispečatiranih... - Ala si ti proputovao!

• Seo momak u kafic u Petrovcu (CG) i naruči pivo. Konobar ga pita:
- S pjenom ili bez pjene?
- Bez pjene.
Za nekih cca sat, dode konobar, naspe mu pivo sa jako puno pene:
- Sačekaj jedno dva - tri minuta...

• Na stanici kod Mostarske petlje upada tip u autobus (sav zadihan) i pita:
- Oprostite, je l' ovo autobus?
Vriska u autobusu. Koji sekund kasnije (kada je shvatio) dodao je "23"...

Pošalji "Domaće urbane legende" na Facebook Pošalji "Domaće urbane legende" na Google Pošalji "Domaće urbane legende" na My Yahoo! Pošalji "Domaće urbane legende" na Live Pošalji "Domaće urbane legende" na MySpace Pošalji "Domaće urbane legende" na Twitter Pošalji "Domaće urbane legende" na Digg Pošalji "Domaće urbane legende" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari