...hrast ,-posmatrajući... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

faraonn

...hrast ,-posmatrajući...

Oceni ovaj blog
...
...ako te izoluju iz društva
ne budi tužan
mozda je to samo privid
ili bio je dan ružan
zastani
osloni se na hrast
ne padni
i usput od hrasta
uči
da samo tvoja muka može
da te m u č i...

Pošalji "...hrast ,-posmatrajući..." na Facebook Pošalji "...hrast ,-posmatrajući..." na Google Pošalji "...hrast ,-posmatrajući..." na My Yahoo! Pošalji "...hrast ,-posmatrajući..." na Live Pošalji "...hrast ,-posmatrajući..." na MySpace Pošalji "...hrast ,-posmatrajući..." na Twitter Pošalji "...hrast ,-posmatrajući..." na Digg Pošalji "...hrast ,-posmatrajući..." na del.icio.us

Ažurirano 01.03.2012. u 03:04, autor: faraonn (ubacivanje slike)

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
  1. hakim bej (avatar)
    Biti sam ili u losem drustvu?
    Ljudi cesto imaju izgradjeno misljenje o mestu na kome nikada nisu bili.
    Oni koji su tamo bili, nerado govore.
    Tema je dostojna filozofije.
    Od hrasta se ima sta nauciti.
    Cuh danas: Nezni dodir zene moze i iz starog hrasta iscediti sok.
  2. hirajgoagain (avatar)
    a grubi dodir zene
  3. hakim bej (avatar)
    Pa samo je gusci sok.
    valjda.
  4. faraonn (avatar)
    ...a, kako bi drugačije i komentarisao Hakim_bej...mudrost sa patinom vremena i to u ruhu današnjem...
    Oni koji su bili ćute a oni koji će biti obično se bučno spremaju...tako je Hakim_abi...
    Hakim_abi...
  5. faraonn (avatar)
    ...Hirajgoagain,
    ...žena diktira koliko i koliko jako treba pri otkrivanju njenih slojeva zaštite da bi se došlo do treperavih membrana njene emocionalnosti i otkrivanja unutrasnjosti ...ako samo pomilujemo uzdrhti rijetko koja a poneka se i naljuti...sve je to po jedan komentar više...više ih ima za grub dodir ali to je stvar intime jer krhke pretežno su za grublji šrazgovorš a jake trebaju drugačije jer im je divljanja dosta ...sve je to od jedne Lavice do druge..
    Moj ,-Prijatelju ...Hirajgoagain...
  6. faraonn (avatar)
    ...nije problem Hakim_abi ženama da iscijede sve samo ako hoće i koje hoće...one su uzrok i posledica svih naših postojanja i nestajanja...
    Mi samo paunišemo ili kao čivave treperimo iz nemoći , tako da one samo osmjehom jednim kao sultanskim gestom sve ,-riješe...
    Hakim_abi...
  7. 123loncar (avatar)
    ...znaš Faraone, hrast je božansko drvo ..neki ljudi misle, da je u hrastu živeo vrlo važan slovenski polu bog .. ( slovenski bog tvorac je svoj narod oslobodio sebe sama, i za svaku priliku i potrebu im podario po jedno polubožanstvo da ga čuva i vodi kroz vreme i prostor ) .. elem taj polu bog je početkom godine izlazio i išao svetovima, da ih umilostivi i objedini njihove moći i spregne u dobrobit svojih naroda .. dakle , išao je u donji svet ( kod naših predaka, prijatelja i naših neprijatelja ), išao nebeskim svetom i svodovima, te konačno išao zemaljskim ..njegova misija je bila da objedini sve u prijateljstvu i ljudskosti kako bi sledeći ciklus ( godina) našeg bitisanja bila posvećena našem opstanku , razvoju i rastu ..dakle , sve opštem napredovanju .. samim tim , hrast je bio veoma važno drvo za neše pretke .. ravan svetilištu ..s jeseni i zimi, sa hrasta se smelo skidati suvo granje i skupljati ispod njega otpale grane - pa se sve dalje od njega palilo ; spaljivala se bolest..sečenje hrasta bilo je zabranjeno i kažnjivo...
    ..elem , misionari ( recimo kao što je bio pavle , pa ćiril i njegov brat , pa andrej i drugi ) znali su za ove mistične moći hrasta međ slovenima i pokrstima ( onima koji su promenili veru i prešli u hrišćanstvo - novovercima )uveli su ritualnu radnju njegovog spaljivanja ; kao simbol bezvrednosti i bespomoćnosti tog polu boga pred novim ... uništenje u vatri .. zato i dan danas mi imamo tu ritualnu radnju , spaljivanja polu božanstav predaka ( nestajanje u vatri ) , na dan rađanja novog božanstava ..

..ova simbolična radnja, uništavanja gorostasa ( nečeg što nam je nedostižno , nebeski nedostižno ), postala je društvena normalnost i takoreći neizbežnost .. nema sekunde u našem društvu da se ne veličaju oni koji ubijaju od sebe boljega .. nama su hrstovi ( veličine , ljudske veličine ), nepotrebni - zato ih nemilice uništavamo ..takvo plemenito drvo je nepotrebno našem društvu .. kiselo drvo, bukva , bagrem , makiš ; to je biljna masa koja se razmnožila i zaposela ove prostore ...

..više nema u šumadiji i pomoravlju ni jednog hrasta - drvo zapisa u plamenu je istrebljeno ; sad je na ceni bukovina i njoj srodan ljudski korov...
  8. 123loncar (avatar)
    Nadam se da hrast na ovim prostorima neće biti iskorenjen , a sa njim ljudsko dostojanstvo i čast , čovečnost i sve što stremi nebeskim visinama i duhovnim belinama !

http://www.badnjak.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=696

Već skoro dve decenije ljudi dolaze na meditaciju ispod stoletnog hrasta na obroncima planine Jelice. Veruje se da ih je ostalo nekoliko, kao i da imaju isceliteljsku moć, ali za hrast u Tijanju, malom selu u Dragačevu, čuli su čak i „ljudi od nauke“.
  9. faraonn (avatar)
    ...takva je i Šinto religija gdje svako ima cuvara ...hrast je zavjetno drvo a i svojim trajanjem misteriozno na daje šansu da nas neće izdati ...
    Tešku i istinitu povijest hrasta pišeš mi 123Lončar...Malro je pisao...hrastove obaraju...aobara se sila i moć...misterije i legende preživljavaju svako vrijeme jer su istine ali nažalost veći dio njih je profan jer Čovjek obični samo tako i može shvatiti svetoa tako bi i rekao misli, cijenjeni Romun M. Elijade...
    Moj Prijatelju ,-zašto vrlo rijetko poteku tvoje riječi
    i šta ih to zaustavlja
    i spriječi...

Moje poštovanje i liku i slovu ...
    faraonn Tumnopoteh I
  10. faraonn (avatar)
    123Lončar,

...hrastovi su nijemi čuvari i nikad nijesu se 'otvoriliš ali dovoljno je i to što imamo ovakve predstave o njima jer stvarno je samo ono koje mi ostvarimo ili bar ,-to su naše stvarnosti...onaj tvoj zapis o 'spaljivanju' kao ritualu i simbolisanju anuliranja moćnijeg nečega od nas kao i lovci kad mašu trofejima ,veoma je jak i interesantan...moj Prijatelju i Badnjak je tim tragom i stazom kao i jaje koji još od slovenskog ili bolje receno mesopotamsko-indijskog predanja pa do Grčke kao kompilativnesredine...dolazi do ovih krajeva koji su ustvari Grčka ami to nasledjujemo kao ,-Barbarije djeca...
    Evropa je svoje E. ovdje dobila...

Ne galami na ove moje u pitanje,-konteplacije...moj Prijatelju...
  11. 123loncar (avatar)
    ...s' poštovanjem prijatelju , veliko hvala... pozdrav ! ...
  12. Marjan Svjetlana Temsic (avatar)
    U Feng Shui filozofiji, hrast predstavlja musku snagu i vrlinu
  13. skura58 (avatar)
    Uvek od Tebe lepe slike.
    Nastavi
  14. faraonn (avatar)
    ...M.S.T,
    ...a u mojem svijetu i pisanja i misljenja, Vi draga M.S.T. slovite kao Neko ko ima moć riječi u rukama i glavi a emocije mozak
    kontroliše,-to mi jedino smeta...mozak jeste gazda ali kad god ustanemo protiv gazde to je znak da smo snažni i vrijedimo...Vi draga M.S.T.
    zasigurno ste dostojni Vaših riješi koje Faraonn prati kao i još nekoliko ovdje prisutnih,-imam i koga..
    Lijepa noć i svako dobro,
    s poštovanjem i naklonom,
    faraonn Tumnopoteh I
  15. faraonn (avatar)
    ...Skura58,
    ...ponekad valjda i napišem nešto blizu slikama...
    pozdrav,-Prijatelju...
  16. hakim bej (avatar)
  17. faraonn (avatar)
    ...fukara il' raja...fukara je poštenje i siromaština...
    ...raja je običana povorka ulicom ili prijatelji medju kojima nema ništa sakriveno jer su
    ...R a j a ...
    Hakim_beglerbeže...
  18. Бездомни (avatar)
    „Може ветар колебати један храст колико хоће, корен храста остаће миран. Храст је дубоко урастао у корен у земљу, и то је што га спасава од свих ветрова. Тако и ти мораш душом, кореном своје душе, дубоко урасти у Бога и то те једино може спасти од свих опасних таласања и колебања.“
    св. Николај Српски
    Ažurirano 03.03.2012. u 23:24, autor: Бездомни
  19. faraonn (avatar)
    Bezdomni,

...da li hrastovi idući prema dole, ne prkose tajnama Zemlje i svojim nepovjerenjem oduzimaju snagu okolinu samim tim što idu preko
    g r a n i c e ...
  20. Бездомни (avatar)
    Не мислим да храст пробија границу, пошто исту и не познаје; а ако одузима снагу од окружења, вишеструко му врати самоћом својом.
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja