Sasvim poseban - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

smeh

Sasvim poseban

Oceni ovaj blog
Od kad znam za sebe - volim da spavam.
Noću mogu d ostanem koliko hoću, ali kad treba ujutro da ustanem - katastrofa.
Zato uvek sve završavam pre spavanja, bez obzira koliko da sam umorna... jer ako ostavim za ujutro - velika je verovatnoća da ću kasniti.
I bilo kad da treba da ustanem - rano mi je.
Radim od 9h, ne treba mi više od sat vremena da se spremim i stignem na posao, ali opet uredno - kasnim (zato bez problema ostajem duže - koliko god da treba).
Telefon mi je podešen da naizmenično "peva" dve melodije u razmaku od po 2-3 minuta... ostavljam ga što dalje od sebe kako bih morala da ustanem i isključim ga (do tada se već i razbudim).
Juče ujutro sam se probudila pre prve melodije. U stvari, da budem poštena, otvorila sam samo jedno oko ... tek toliko da vidim sunce i osetim osmeh na usnama...
Uredno sam odslušala svoje dve melodije po nekoliko puta, pa se konačno namolila da napustim krevet...
Pamtim trenutak: Stojim ispred ogledala, stavljam kremu na lice i gledam u sopstveni osmeh... Ne silazi mi sa usana. Nasmejem se još više... potpuno svesna tog jednostavno lepog osećaja, sa ogromnom željom da taj trenutak zamrznem u svom sećanju.
"Šta mi se to dešava?" nisam stigla ni da pomislim na to, a već sam imala odgovor...
Sve je manje ili više na svom mestu... već neko vreme. I ja se lepo osećam... fino funkcionišem u nekoj harmoniji sama sa sobom. I to se vidi i spolja...
Ipak, kada me je pre izvesnog vremena potpuno nepoznata žena zaustavila na ulici da me nešto pita i nakon toga dodala: "Imate jako lep osmeh imoram da Vam kažem: Vi prosto blistate!", bilo mi je slatko i lepo i znala sam ko je i kako napravio razliku između onoga i ovoga...
On je neko sasvim poseban. Od prvog trenutka.
On je neko ko koristi moje reči da bi mi ispričao nešto što bih ispričala i ja njemu.
On je neko koga jedva poznajem, ali znam kakve je boje njegova duša. On je neko ko okupira moje misli i osećanja čak i kada sam koncentrisana na nešto drugo i nemam utisak da je prisutan. On je neko čiji smeh zvuči sasvim posebno, neko ko razume i ono što ne izgovorim, ko ima odgovor i na pitanja koja ne postavim... On je neko sa kim mi je najprirodnije da podelim sve najjednostavnije i sve najdragocenije stvari ... Sa njim je sve jednostavno i prirodno i prosto se čini da drugačije i ne može...
On je neko stvarno sasvim, sasvim poseban.
I kada mi je u istom tom danu, drugarica koju sam slučajno srela na ulici, izgovorila: "Ti sva blistaš!" više se nisam iznenadila... Ja taj bljesak i tu toplinu osećam iznutra... Oni koji umeju, primećuju je i spolja.
Mom posebnom beskrajno hvala za taj osmeh i taj neponovljivi prelepi osećaj...

Pošalji "Sasvim poseban" na Facebook Pošalji "Sasvim poseban" na Google Pošalji "Sasvim poseban" na My Yahoo! Pošalji "Sasvim poseban" na Live Pošalji "Sasvim poseban" na MySpace Pošalji "Sasvim poseban" na Twitter Pošalji "Sasvim poseban" na Digg Pošalji "Sasvim poseban" na del.icio.us

Ažurirano 12.03.2012. u 21:30, autor: smeh

Kategorije
Magija

Komentari

1. LJILJA MMM (avatar)
  2. smeh (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    Hvala, dušo.
  3. Aribi (avatar)
    ohohooooo, eto bas lepo uzivaj!!!
  4. smeh (avatar)
    Citat Original postavio Aribi
    ohohooooo, eto bas lepo uzivaj!!!
    Hvala... Trudim se
  5. tristesa (avatar)
    "Kako prepoznati zaljubljenu ženu
    Po koraku.
    Zaljubljena žena ima lagani korak, jedva dotiče tlo pod nogama. Lebdi. A opet, korak joj je siguran, odrješit.
    Po očima.
    Oči zaljubljene žene su poput dviju ribica što se ljeskaju svojim srebrenastim trbuščićima. Sjaje se te oči, vrckaju i ne možeš ih ni za tren uloviti.
    Po pjesmi.
    Zaljubljena žena pjeva. Ustvari nikad nisi siguran da li to na njenom licu titra osmijeh ili u sebi pjevuši neku ljubavnu pjesmu. A tek kad naglas propjeva, znadeš što joj srce kazuje.
    Po zračenju.
    I onaj koji nikada nije čuo za auru, osjetit će da zaljubljena žena zrači. Iz svake njene pore isijava energija, ljepota, ljubav.
    Pitaš me, otkud ja to sve znam?
    Rekli su mi da ja upravo tako izgledam."

Mislim da ces se i ti u ovome pronaci...
    Pozdrav i
  6. smeh (avatar)
    Citat Original postavio tristesa
    "Kako prepoznati zaljubljenu ženu
    Po koraku.
    Zaljubljena žena ima lagani korak, jedva dotiče tlo pod nogama. Lebdi. A opet, korak joj je siguran, odrješit.
    Po očima.
    Oči zaljubljene žene su poput dviju ribica što se ljeskaju svojim srebrenastim trbuščićima. Sjaje se te oči, vrckaju i ne možeš ih ni za tren uloviti.
    Po pjesmi.
    Zaljubljena žena pjeva. Ustvari nikad nisi siguran da li to na njenom licu titra osmijeh ili u sebi pjevuši neku ljubavnu pjesmu. A tek kad naglas propjeva, znadeš što joj srce kazuje.
    Po zračenju.
    I onaj koji nikada nije čuo za auru, osjetit će da zaljubljena žena zrači. Iz svake njene pore isijava energija, ljepota, ljubav.
    Pitaš me, otkud ja to sve znam?
    Rekli su mi da ja upravo tako izgledam."

Mislim da ces se i ti u ovome pronaci...
    Pozdrav i

Sjajno je
    Hvala.