Borac protiv muškog šovinizma - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Dragance

Borac protiv muškog šovinizma

Oceni ovaj blog
Vatreni sam borac protiv muskog šovinizma
:

NAŠEM PETOM DJETETU I ONA JE SMJELA DA PREDLOŽI IME
Vatreni sam borac protiv muškog šovinizma, zastupnik sam ženskih interesa i pristalica ravnopravnosti polova. Odnos prema ženama pokazujem pre svega u svojoj kući i prema svojoj ženi. Ne bih želeo da pomislite kako se hvališem, pa bih hteo da navedem nekoliko primera iz mog braka. Naravno, ni kod mene nije sve idealno. Kao i u svakom braku, izmedju mene i moje žene ima sitnih nesuglasica, ali mi ipak uspevamo da sve regulisemo sporazumevanjem, kao na primer:
Ako je bolesna, mogu da se okupam i sam. Ako završi sve poslove, može da štrika do mile volje. Ako sam novine pročitao, odmah sutradan može i ona da ih pročita (pod uslovom da ne komentarise to što je pročitala). Ako nisam kod kuće, moze da uključi radio ili TV čim počne jeftina struja. Ako noću primetim da sam otkriven, pokrijem se sam, a o tom propustu sa njom razgovaram u pogodno vreme. Ako na pantalonama naidem na dupli šav, ne prelazim odmah na fizički obračun, već mirno pokušavam da utvrdim šta je tome razlog. Pomišljam na svasta. Da li je to možda znak da nije normalna, a u obzir dolaze i druge olaksavajuće okolnosti. Silu upotrebljavam u krajnjoj nuždi i to samo ako se iznerviram ili se uverim da to radi namerno. Ako se dete razboli, sama bira koga ću da bijem, nju ili njega. (Kada se kao ljudi dogovorimo, kod mene sve može). Može da kupi sve što ja odlucim. Može da joj slučajno pregori sijalica. Može da pali ringlu čak i kad kuva kafu. Može da se kupa i kad sam ja loše raspoložen. Može da se javlja na telefon kad nisam kod kuće. Moze da se šminka, pod uslovom da sminku ne kupuje. Može da pozove u goste svoje roditelje i rodjake, ali da pričaju tiše i da postoje ozbiljni razlozi za njihov dolazak. Može da pegla i pere prozore kad ona hoće, pod uslovom da uvek sve bude čisto i ispeglano. Trudim se da na pažnju uzvratim pažnjom. Da je, kad zasluzi, nagradim i istaknem ono sto je za isticanje. Nikad ne zaboravljam da je to moja žena i da smo u svemu ravnopravni.
Nasem petom detetu i ona je smela da predlozi ime, koje zamalo nije bilo usvojeno. Za praznik uvek sedi sa nama za stolom. Svaka tri meseca može da kupi novu metlu. Ukoliko se pronade usisivac sa prigušivačem i to ću nabaviti. Ovako smo mirniji kad se prašina skuplja rukama. Jednom je rekla nešto što mi nije bilo sasvim glupo, što mi se skoro dopalo, čak mi je bilo i simpatično, što sam joj kasnije na odredjen način stavio do znanja. Da bi imala socijalno, prijavio sam je kao kućnu pomoćnicu. Sredio sam joj da popodne može čuvati tudju decu. Često se dogada da potegnem čak do kuhinje, samo da bih ručao, ne insistiram da mi se ručak baš uvek servira u postelji. Dva puta sam joj galantno ustupio okrajak. Od Nove godine oslobodio sam je obaveze da mi vraca žute metalne pare. Mnoge obaveze sam ja preuzeo na svoja pleća: putovanja u inostranstvo, odlazak na godišnji odmor, izlaske u kafane, bioskope, pozorišta. Veoma brinem o njenom dostojanstvu. Trudim se da nikad ne povredim njenu ličnost (i žene su ljudi!).
Samo kad sedim ona stoji, čim legnem ona možze da sedne da nastavi sa poslom. Nikad je ne isterujem na ulicu, samo na terasu. Kad je gadam tanjirom i u najvecem besu vodim računa da ne okrnjim nov servis. Za njeno dobro sam uveo plehane tanjire. Da bih joj sačuvao ugled, nikad je ne bijem pred decom i gostima. Pošto zbilja nema potrebe da noge perem svaki dan i njene obaveze su smanjene na dva puta nedeljno.

Pošalji "Borac protiv muškog šovinizma" na Facebook Pošalji "Borac protiv muškog šovinizma" na Google Pošalji "Borac protiv muškog šovinizma" na My Yahoo! Pošalji "Borac protiv muškog šovinizma" na Live Pošalji "Borac protiv muškog šovinizma" na MySpace Pošalji "Borac protiv muškog šovinizma" na Twitter Pošalji "Borac protiv muškog šovinizma" na Digg Pošalji "Borac protiv muškog šovinizma" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Nao (avatar)
    Ako na pantalonama naidem na dupli šav, ne prelazim odmah na fizički obračun, već mirno pokušavam da utvrdim šta je tome razlog.
    hahhaaa pravi si borac