Nezgode sa kompjuterima 02 - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Dragance

Nezgode sa kompjuterima 02

Oceni ovaj blog
Istinito:
NEZGODE SA KOMPJUTERIMA

Y2K PROBLEMI
edan Nemac je preko Interneta proverio stanje na svom racunu u banci. Na racunu se nalazilo 6.8 miliona maraka, koje su predstavljale kamatu obracunatu za period od 1.1.1900. do jauara 2000. Na njegovu OGROMNU zalost banka je ispravila svoju Y2K gresku, i nije dobio nista od tih para...
U Napuljskom zatvoru (Italija) kompjuter koji drzi podatke o zatvorenicima dodao je vecini na kaznu jos 100 godina, dok je za one koji su trebali biti pusteni za novu godinu upisao da su pusteni jos 1900. godine
U mestu Colona, u drzavi New York, jedan covek je sa zakasnjenjem odneo kasetu da vrati u video klub. Kada je mu je kompjuter izbacio racun za zadrzavanje kasete - na racunu je bio iznos od 91.250 dolara. Naravno vlasnik kluba se samo nasmesio, jer je znao u cemu je problem. Posto taj kompjuter nije bio Y2K kompatibilan, zaracunao je da kaseta nije bila vracena punih 100 godina.
...A evo par "predvidjanja" koja je, kada se vec uveliko znalo da ce mnogi kompjuteri imati problema sa datumima, izneo u javnost izvesni Kori Hamasaki:
Januar 1998. Treba da nabavite oruzje i zalihe dok jos mozete. Treba da budu rasporedjene na vise mesta a za njih treba da zna i neki bliski prijatelj kako bi mogao da ih doturi vasoj porodici ako se vama nesto dogodi
Jul 1999. ...Onda ce naici kuga. Mnogi stanovnici severnih gradova umrece od hladnoce, bolesti ili od pozara. Katastrofa ce biti ranga crne kuge ili izumiranja dinosaurusa.

PISMO TEHNICKOJ PODRSCI
Tehnickoj podrsci:
Prosle godine izvrsila sam upgrade sa Decka 5.0 na Muza 1.0 i primetila sam da je novi program poceo da vrsi neocekivane promene na softver za knjigovodstvo zestoko limitirajuci pristup aplikacijama za garderobu, cvece i nakit koje su savrseno funkcionisale pod Deckom 5.0. U brosuri o tom proizvodu nije bilo ni pomena o tom fenomenu. Uz to, Muz 1.0 vrsi deinstalaciju mnogih drugih znacajnih programa kao sto je Vecera sa plesom 7.5, Krstarenje 2.3, i Vece u operi 6.1 i instalira nove, nepozeljne programe kao sto je Pokersko vece 1.3, Subotnji fudbal 5.0, Golf 2.4 i Nered svuda 4.5. Razgovor 8.0 vise ne radi, i svaki put se srusi sistem. Ni pod kojim uslovima nece da se izvrsi Menjanje pelena 14.1 ili Spremanje stana2.6. Probala sam sa izvrsavanjem Zvocanja 5.3 da popravim Muza 1.0, ali ovaj visenamenski utility ima ogranicenu efikasnost. Mozete li molim vas da mi pomognete!!!
Iskreno vasa, Jane
Odgovor Tehnicke sluzbe:
Draga Jane,
Ovo je veoma cest problem na koji se zene zale, ali uglavnom nastaje usled osnovne zablude. Mnogi vrse upgrade sa Decka 5.0 na Muza 1.0 ne znajuci da je Decko 5.0 samo paket za ZABAVU. Medjutim, Muz 1.0 je OPERATIVNI SISTEM i projektovao ga je njegov tvorac tako da izvrsava sto je moguce manje aplikacija. Dalje, ne mozete obrisati Muza 1.0 i vratiti se na Decka 5.0, zato sto Muz 1.0 nije projektovan sa tom mogucnoscu. Skriveni izvrsni programi unutar sistema prouzrokovali bi da Decko 5.0 podrazava Muza 1.0, tako da se time nista ne dobija. Nemoguce je izvrsiti deinstalaciju, brisanje ili ciscenje programskih fajlova iz sistema, jednom kada su instalirani. Bilo koji novi programski fajlovi mogu se instalirati samo jednom godisnje, posto Muz 1.0 ima zestoko ogranicenu memoriju. Poruke o greskama su ceste, i normalan su deo Muza 1.0. U ocajnickom pokusaju da pokrenu neke od svojih "old time" omiljenih aplikacija, ili da pokrenu nove aplikacije, neke zene su probale sa instalacijom Decka 6.0 ili Muza 2.0. Medjutim, te zene na kraju imaju vise problema nego sto su imale sa Muzem 1.0. Pogledajte u prirucniku pod Upozorenja: Razvodi/Alimentacija. Primeticete da taj program veoma lose radi, i uz njega ide Srcelom 1.3. Predlazem da zadrzite Muza 1.0, i da jednostavno naucite cudljivosti ovog neobicnog i nelogicnog sistema. Posto i sama imam instaliran Muz 1.0, mogu da predlozim da procitate ceo odeljak o Opstim Greskama u Zajednici (OGZ). To je sjajna karakteristika Muza 1.0, koju je potajno instalirala maticna (roditeljska) firma tako da je sastavni deo operativnog sistema. Muz 1.0 mora preuzeti SVU odgovornost za SVE greske i probleme, bez obzira na uzrok. Da bi se aktivirala ta sjajna karakteristika unesite komandu C:\MISLILA SAM DA ME VOLIS. Ponekad se zajedno sa tom komandom mora izvrsavati Suze 6.2. Muz 1.0 bi tada trebalo da izvrsi aplikacije Izvinjenje 12.3 i cvece/bombonjera 7. Savet: Izbegnite precesto koriscenje te karakteristike. To moze prouzrokovati dodatne i ozbiljnije OGZ, i na kraju VI cete mozda morati da izvrsite komandu C:|IZVINJAVAM SE pr nego sto sistem moze da se vrati u normalan rad. Preterana upotreba takodje moze prouzrokovati da Muz 1.0 izvrsi Mrzovoljnu tisinu 2.5 ili, jos gore, Pivo 6.0. Pivo 6.0 je veoma los program koji prouzrokuje pravljenje fajlova Debelog stomaka i Glasnog hrkanja koji se veoma tesko brisu.
Spasite sebe nevolja i poslusajte ovaj tehnicki savet! Samo zapamtite! Sistem ce glatko funkcionisati, i preuzeti svu krivicu za OGZ, ali zbog te fine karakteristike samo povremeno moze izvrsavati sve aplikacije koje je izvrsavao Decko 5.0. Muz 1.0 je odlican program, ali ima ogranicenu memoriju i nove aplikacije ne moze brzo uciti. Razmisljajte o kupovini dodatnog softvera za poboljsanje performansi. Ja licno preporucujem Toplu hranu 3.0. Rublje 5.3 i Strpljenje 10.1. Kada se koriste zajedno, te utilities zaista mogu pomoci da Muz 1.0 radi bez gresaka. Nakon nekoliko godina upotrebe, Muz 1.0 ce vam postati blizak i pronaci cete mnoge korisne ugradjene karakteristike kao sto su Popravi slomljene stvari 2.1, Mazenje 4.2 i Najbolji Prijatelj 7.6 Finalna opomena! NIKAKO, ni pod kojim uslovom, nemojte instalirati Svekrvu 1.0. To nija podrzana aplikacija, i prouzrokovace selektivni shutdown operativnog sistema. Muz 1.0 ce izvrsavati samo Pecanje 9.4 i Lov 5.2 dok se Svekrva 1.0 ne deinstalira.
Nadam se da su ove napomene pomogle. Hvala sto ste izabrali da instalirate Muza 1.0 i mi ovde u Tehnickoj podrsci zelimo vam mnogo srece u narednim poslovima s programom. Verujemo da cete nauciti da zaista uzivate u ovom proizvodu!
Tehnicka podrska

Pošalji "Nezgode sa kompjuterima 02" na Facebook Pošalji "Nezgode sa kompjuterima 02" na Google Pošalji "Nezgode sa kompjuterima 02" na My Yahoo! Pošalji "Nezgode sa kompjuterima 02" na Live Pošalji "Nezgode sa kompjuterima 02" na MySpace Pošalji "Nezgode sa kompjuterima 02" na Twitter Pošalji "Nezgode sa kompjuterima 02" na Digg Pošalji "Nezgode sa kompjuterima 02" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari