Obren Bin Laden - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Dragance

Obren Bin Laden

Oceni ovaj blog
[CENTER]
[/Obren Bin LadenCENTER]
Onomad, da reknemo, iznenada padne mene na pamet da ga uključim. Televiziju, prozorče u svet, da vidim da l' se nešto događa ili jok. Makar da mi reknu za vreme. Oće li da vrne kiša, u kapku gu *****, il će ogreje malo. Ide jesenja setva, ne mogu da bacam žito u glib. I stoka uznemirena, nervozne ovce. Kravče Cvetu nisam izvedo nedelju dana iz štalu. I ono ima potrebu da održava fizičku kondiciju, a mož' se desi da sretne bika svog života. Što ja da na kravče uskraćujem takvu priliku. Nije moje, jel' tako? Pa tako, dabome!
Vido sam ga live
I upalim ga ja, 'oću da kažem, televizor. Vidim, čuri nešto iz njega. Dva sulundara nasred ekran, oko nji varoš, prepoznajem da je to amerikanski grad. Bildinzi visoki, ***** ga, to ni crnotravci ne mož' da dostignu. Kakve bi skele trebali da izdeljaju, pa šprajcovi od bagrem, pa ondak mistrije, mešalice, čekrci, japaneri.
Al, dobro. Ma, kaki dobro! Čuri jedan sulundar, ja uznem naočare, i vidim da je to zgrada, a ona odma do njojzi još čitava. A, jeba ti ovi filmovi, pakleni tornjovi i drugo što deca gledaju. Ja kad to vidim, odma ga ugasim. Nije mogućno, a to što nije mogućno što da se mlatim i dangubim. Al, pogledam dole, piše u ekransko ćoše CNN, pa onda "live".
Šta mu je to "live", ne moga odma' da se setim, viknem komšiku Živanu kroz odzadnji prozor, reko ja: "Aman, mori Živano, oćeš li hitno da mi rekneš šta je to na stranski "live"?
Tu ja ispado velika budala, jel' Živana men reče: "Na koji stranski, svi koji nesu naši, toj su stranski." "Al čekaj da pogledam u detinju svesku."
Deca ko deca, slabačke ruke, ne vidiš odma' šta piše. Viče mene otuda komšika:"Živo!"
" A, usta te zamajana tvoja", reko gu ja. "Ja sam Sreten, Živa je tvoj pokojni svekar, Bog dušu da vi prosti na oba."
"Ama, live' znači živo, budalo izvetrena, " reče ona na mene uljudno.
Auu, znači nije film. I zapalim ga ja ponovo, kad jeroplan grunu u drugi sulundar, to jest zgradu, a ona prva se slegnu sva na patos. Vidim ja šta se radi, a i onaj naš poče da prevodi. ***** ti, reko ja, amerikanske zgrade, naš CK triput bolji. Oni ga potrefiše baš ljucki, al naš CK ne **** ništa. Kakvo padanje, CK je uvek znao šta da radi. I kakvi živo, kad sve mrtvo, nanče mu ***** u letnju kujnu.
Moj lokalni problem
Posle se javiše neki, dolaze na televiziju, palamude i mrse, te ovaj ovo, te onaj ono, te zajebali su gi, ovi bili nebudni, pa trerorizam niko ne mož' da zaustavi, svaki od nji mož' da iznenadi onoga drugoga, tu ako te uzne na zub, nema spas. Pa komakaze, oni što ubiju sve što je tu al' i lično ginu. Pa to je užas, pa se ne zna ko je koga zajebo, i sve tako.
Ponovo ga ja gasim i palim, al' ne mogu da legnem ljucki, sve me zanima ko je to lud da napadne Ameriku. Nije to šala, ima Amerika odma da ga sjebe onoga, čim vidi ko je to uradeo.
Al' što mene boli krivak za Ameriku, kad ja imam lokalni problem, skoro da je samo moj. Doduše, nije samo moj, komšija Dobrivoje zamesio, i ne mog da ga gledam. Da ne budem rasistički protumačen, al crn mi je ko Arapin. Tačno pod moj prozor, tako mu nekako nezgodno vuče plac, a njigov inat posebno, uzidao kokošarnik. Tu mu legaju dvajes pet kokoške i petlovi (četir komata), ondak jedanaest šotke, poznate u neki krajevi ko patke, a mi sa to ime krstimo drugi stvari. Plus toga, ima i guske, tri parčeta, i osam ćurkiju, šes su čisto ćurke, mislim ženske, a dva ćurana. Ima i četri prepelice, drži i zbog poradi jaja, jer se u stare godine oženijo peti put, te i pije zbog dizanje. Nije moja pristojna narav za to da sve objasnim.
Daklem, taj živinarnik mi je zajebo čitav život. Tačno znam, prvo polegaju kokoške, al se prve i dizaju. Ja sam nabavio lovdžijsku pušku, teo sam da surduknem dramlije na petlovi, jer oni larmaju bez obzira na vreme. U stvari, s obzira! Onaj crveni, razgalami se u tri i petnajes ujutro, ko da je dao go protiv Dudulajci. Taman on odmara grkljan, kad vikne zeleni. On se čuje u Mezgraju, može slobodno vojska da ga uzme umesto trubača. Treći je najgori. Kad ja mislim da više nema kukurikanje, jel, koj će moj da se izdire kad je dan već ohohoj, kad urlikne kikerez zvani Aca, koji se za tu priliku potkači na moj prozor. Mećao sam mu zamke, klopke, jedno vreme sam čak iz Paligraci nabavio dresiranu Lesicu, al' to čudovište prepalo i njojzi, te ona utekla kod dresera, i krije mu se pod pazuke. E, kad Aca kukurikne, ja ripim iz krevet, e da bi mu skinuo vrat, gde prepostavljam nalazi se njegov grkljan.
Al' onda se razderu ćurke, pa ćurani "purlulluuluuuuuu!", a guske udare u šištanje ko zmičići. Samo mu patke mirne.
Bruka i kad mi dođu gosti.
"A, bre, Sretene, jel' tebe kokoške spiju u drugu sobu!?"
Oću da svisnem. Nervozan od besanicu, a gosti ko gosti, em dođu, dvoriš, ugađaš, em zajebavaju.
U petak, tri dana posle američku tragediju, ja upalim frezu. To je onaj motokultivator za freziranje posle oranje i sl. Pa prikolicu od iste, napunim sa cigle i ostaci bajtona, što sam rušio staru plevnju. Pa rasturim tarabe, jel' sam čuo da je za komšiski terorizam potrebno dobro planiranje, a jedan komenjtator reče i "logistička podrška"
I to, dabome.
Ondak ja dam gas, otpuštim kvačilo. Bilo negde pola deset uveče, živina ništa ne sluti, legla mirno na svoje ležaljke. A kokošarnik čista improvizacija, od zemljanu tuglu. A moj kultivator napunjen sa teret, tutnji ko dreš. I ja otpustim kvačilo, pa vozilo u teroristički napad krene bez komakaze.
Građevina, koja je obeležila avliju mog zlog komšije Dobrivoja, nije bila armirana, niti predviđena za motokultivatorski napad, strošila se ko suv duvan. Žitelji utekli na vreme, samo jedan gusan i jedno pile uganuli noge. Komšija, ***** li ga zašto, sumnja na mene. Misli da je kultivator moj, al ga ne vraća. Koj će mi moj i da mi ga vrne. Mene je važan samo mir, za koj sam spreman i da ratujem.

Samo klepeću s krilca
Što se komšijine živine smatra, ona neće ni da čuje da uiđe u bilo kaki kokošinjac. Ne zalaze u gužvu, mora on svaki komat od živinu da narani pojedinačno. Svi legaju odvojeno po ćoškovi od komšijin plac, petlovi ćutu ko *****, a kad čuju traktor, dobivaju živčani atak. Kikerez Aca načisto mutav, izgubio glas. On zine, napne gušu klepeće sa krila, al nema kukurik, ništa ne izlazi. A plejbek za kikerezi nema, jel' tako?
Sad me u selo prozvali Sreten Arapin. ***** li ga zašto.
Čulo se za mene čak u gornja sela. Piše mi jedan: "Imam jedan plan, al ne znam kako da ga proizvedem. Oću da uletim u jednu kuću na kraj selo, i tamo srušim jedno snajče. Obren Bin Laden iz Vrelo."
Pa, sruši, da ga *****, koj ti brani.

Pošalji "Obren Bin Laden" na Facebook Pošalji "Obren Bin Laden" na Google Pošalji "Obren Bin Laden" na My Yahoo! Pošalji "Obren Bin Laden" na Live Pošalji "Obren Bin Laden" na MySpace Pošalji "Obren Bin Laden" na Twitter Pošalji "Obren Bin Laden" na Digg Pošalji "Obren Bin Laden" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari