O banu, banovanom, onom sto banuje, hlebu nasem svagdasnjem...

Ovde cu ja malo da razmisljam kad mi dodje..

O banu

Ban je posve nalik infarktu. Dolazi iznenada, niotkud, a ostavlja trajne i teske posledice. Jednom nacet banom, banovani se vuce kao olupina od bana do bana dok ga ne pogodi konacni ban, koji ce neumitno doci i koji je ravan virtuelnoj smrti. Prema tome, ban je bozanska moc data u ruke posvecenima da te strefe infarktom ili da ti oduzmu zivot.
 
Poslednja izmena:
bundeva, јеси ли био банован?

Ако јеси, морам ти рећи да те потпуно размем....

Мени се то десило више пута, истина на Политици, где и није неки проблем зарадити бан.
И стварно је шок, налик инфаркту, барем за оне који искрено приступају форумашењу. :eek:

Сад је тренутно банован, мој стари форумски другар Еремита, легенда са пдф. Политика...и некако је пусто и тугаљиво без њега. :cry:
 
Na pdf politika se teško dobija ban. Zapravo, uopšte, teško se dobija opomena, naročito u zadnje vreme. Moderatori su jako tolerantni. Osim ako je neko kreten pa objavi 50 uvredljivih postova u kojima psuje mater predsedniku države ili tako nešto. To je radio Eremita. On je meni recimo psovao mater, na najprizemniji i najvulgarniji način ponekad u proseku i po 5 puta na jednom topiku. I ne samo meni. Tamo su ljudi potpuno podivljali. Šta sve pišu i kako se izražavaju - to je strašno. A na pdf Ljubav & Sex, bajo moj, začas možeš da dobiješ ban ili crveni karton vredan 3 poena koji ističe za mesec dana - pa ti vidi. Moderatorka Borg je ubedljivo najstroža na celoj Krstarici. Meni je slala crvene kartone za pominjanje prdeža, citiram: "Poređenje muškog i ženskog prdeža je besmisleno. Ovaj karton vredan 1 poen..." itd. Znači ja kad odem na pdf Politika totalno se opustim, ali kad odem na pdf Ljubav & Sex moram dobro da pazim šta pišem.
 
Trka za REC

Forumas pogodjen banom nalik je divljem vepru pogodjenom metkom. Kao sto ranjeni vepar kidise na lovca u nadi da ce stici da ga iskida zubima pre nego sto ga odstreli, tako forumas zasipa posvecenog bujicom reci u nadi da ce stici da izgovori REC kojom ce ga zgromiti pre no sto strada od trajnog bana. Cudna je ta samoubilacka psihologija ranjene zveri. Iako je svestan da se moze okrenuti i otici bez vecih posledica, forumas pogodjen banom ce kao sprinter na pucanj startera prosto poleteti ka ciljnoj liniji iza koje lezi provalija. Posmatrajuci trajno banovane, ja nikada nisam bio siguran da li je tu posredi bilo ubistvo ili samoubistvo. Ali sam siguran da postoji ta prejaka REC kojom forumas, ako je dovoljno brz i ako je se onako ranjen seti, moze ne samo zgromiti posvecenog, vec i razneti Krstaricu u paramparcad.
 
Poslednja izmena:
:)


Umiranje

Dobijanjem trajnog bana, forumas zapada u stanje klinicke smrti. On je sasvim nem i nepokretan dok mozak groznicavo pokusava da se prilagodi sitauaciji koju ne moze jasno da definise i za koju nema odgovor. Prvi znaci svesnog rasudjivanja javljaju se pitanjem:” Da li sam ziv?”, a onda se nametne i logican odgovor: “Da, ziv sam cim se pitam.” Dolazeci do svesti da je ziv, on pokusava da shavati u kakvom se fizickom okruzenju nalazi. Prvo pazljivo opipa sebe. “Dobro je, tu su mi nos, usi i.. i sve mi je tu.” Zatim pipa oko sebe. Tu bolno zakljucuje da se nalazi u sanduku i da je ziv sahranjen. Da, sad se sasvim jasno seca tog vantelesnog iskustva. Sa visine je posmatrao kako ga posveceni zivog bacaju u raku. Pokusava da podigne poklopac sanduka, ali ne moze – suvise je duboko zakopan. U ocajanju doziva, ali ga niko ne cuje. Pokusaji postaju sve slabiji, a glas sve tanji. I na kraju forumas umire. Namrtvo.
 
Poslednja izmena:
ma meni samo zao sto baba iz knjizevnosti nije ziva da moze da vidi sve ovo..

Vaganje smisla

Cetrdeset dana nakon smrti (mereno relativnim forumskim vremenom), duh pokojnog luta forumom nastojeci da ustanovi da li je njegov zivot imao smisla. Groznicavo otvara podforume, zaviruje najpre u postove najblizih *, a zatim i u sve ostale pazljivo utvrdjujuci tacnu kolicinu tuge za pokojnikom, jer ta kolicina tuge onih sto ostaju i jeste jedino objektivno merilo vrednosti zivota pokojnog. Utvrdivsi da je kolicina zadovoljavajuca, forumas je ostvaren, njegova dusa nalazi smiraj i zauvek napusta forum. U suprotnom, ona ostaje na forumu u nekom drugom obliku, u nekom drugom niku u nadi da ce se u ovom novom zivotu napokon ostvariti.

* sa liste prijatelja
 
Poslednja izmena:

Back
Top