...jedna molitva,faraonn-a Tumnopoteh_a - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

faraonn

...jedna molitva,faraonn-a Tumnopoteh_a

Oceni ovaj blog
...zažalim ponekad
sa lišćem
što ne padoše i moje
želje
sad ovako me hladno
podsjećaju da su snijegom
sebe osigurale
za neka druga listanja
ali
neka ih
zamoliću proljeće
da im uspješna budu
i jorgovanska
sva buduća cvjetanja..

Pošalji "...jedna molitva,faraonn-a Tumnopoteh_a" na Facebook Pošalji "...jedna molitva,faraonn-a Tumnopoteh_a" na Google Pošalji "...jedna molitva,faraonn-a Tumnopoteh_a" na My Yahoo! Pošalji "...jedna molitva,faraonn-a Tumnopoteh_a" na Live Pošalji "...jedna molitva,faraonn-a Tumnopoteh_a" na MySpace Pošalji "...jedna molitva,faraonn-a Tumnopoteh_a" na Twitter Pošalji "...jedna molitva,faraonn-a Tumnopoteh_a" na Digg Pošalji "...jedna molitva,faraonn-a Tumnopoteh_a" na del.icio.us

Ažurirano 10.02.2012. u 09:34, autor: faraonn (ubacivanje slike)

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. hakim bej (avatar)
    Lisce pada oduvek, a zelja samo jednom.
    Ostvarenje zelje znaci njenu smrt.
    Treba se radovai prolecu, i pozeleti jos puno zelja.
    I makar jednu neostvarivu.
  2. faraonn (avatar)
    ...Bej Hakim_e,
    ...želje su odsustvo naših djelova...sve je to bilo dio nas i rodjenjem nam je oduzeto. Mi ne želimo nikad nemoguće , samo ono što nam je oduzeto i
    prepoznajemo ga , zato tražimo da nam se vrati...ako nam to ne vrate , ostajemo invalidni do kraja a i želja isto kao iver , negdje u jarku završava...
    Neostvarena želja po nekom pravilu je i najvažnija naša želja zato i ironija napaja se time i kezi njene hijenske zube...moramo se ne okrenuti i kao da se to nas ne tiče, da bi uspjeli oduzeti snagu ,- 'Hijeni'...
  3. Neistrazena (avatar)
    Zar nije divno kad covjek tezi necemu..... Jeste, divno je. Htjeti, zeljeti, znati, ocekivati, zudjeti.
  4. faraonn (avatar)
    ...A_B,
    ...sve je to u redu ali mora i ostvarivati.Nije sve u čekanju ...u,-'ne, nemoj mi prići..."...mora se ići prema Suncu
    i biti spremni da se i opečemo ali samo ne težiti osrednjem...to je sivilo...
    A_B,
    ...budi mi dobro...
  5. Sihaja (avatar)
    "ali
    neka ih
    zamoliću proljeće
    da im uspješna budu
    i jorgovanska
    sva buduća cvjetanja."

6. faraonn (avatar)
    ...Sihaja,
    ...tajanstvenost je navodjenje na Stvarnost a citati su legitimisanja i južne odrednice...sa juga mora doći toplina, jer odakle bi drugo...
    Tamo odkude i dolazi sve toplo i istinito ali sjever i irvasi sve nekako ohlade i stenbajuju...
    Sihaja je kao Erinija koja Istok je odavno savladala i balkanske prostore podnosi kao hipoteku svoje mladosti i vidi se da je kao maglina koja ima sve u naručju svome a nenametljivo okolinu ima u viziru...
    Sihaja, pozdravlja te Faraonn a pozdravljao te i cijenio od kada si na njegovim poljima kročila...oddavno je to i ,- neka je...
    Naklon i rukoljub naletu sa Istoka...