MORA DA IMA NEŠTO U NJOJ - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

MORA DA IMA NEŠTO U NJOJ

Oceni ovaj blog

Komentari

1. Art Ista (avatar)
    Sve je u njoj...
  2. 123loncar (avatar)
    Cela isrina !
  3. lejla.al.dbuni (avatar)
    Ima svašta nešto u njoj...

Nepojmljivo mnogo toga je stalo ispod njenog božanstvenog pokrivača....

I ovako nešto bi je opisalo na pravi način:

Slažeš se,Lončaru moj?
  4. 123loncar (avatar)
    Da ! Po tom pitanju nema dileme ! Slažem se ! I podvlačim , Dame su u toj oblastiuvek upravu ( tako bar moj kodeks kaže ) ! Mislim da sam u pravu !
  5. Tol (avatar)
    ljubav bez granica....raspršuje se u nedogled....kako se oplodjuje?
    da li je lepljiva i mami?
    ima li je takve negde..ili tek u snovima snevača
    čije oči nisu širom otvorene? Iluzija?
  6. 123loncar (avatar)
    Citat Original postavio Tol
    ljubav bez granica....raspršuje se u nedogled....kako se oplodjuje?
    da li je lepljiva i mami?
    ima li je takve negde..ili tek u snovima snevača
    čije oči nisu širom otvorene? Iluzija?
    ..kažu da svinjski rod zbog vrata nikad ne vidi mesec i zvezdano nebo ...tom rodu priroda je uskratila to veličanstveno prostranstvo ... još kažu da čovek na drvetu vidi više nego onaj ispod drveta ... pa koliko daleko vidimo toliki su nam horizonti ...a svakom je njegov horizont granica vidljivosti ... pa kako stvari stoje sa ovozemaljskim viđenjima , miltiplikativno stoje i sa duhovnim spoznajama ... pa onaj koji vidi daleko -čak tamo daleko nesagledivo ; dakle taj što je na tibetanskim visinama , on duhovno vidi beskrajno ... za razliku bod njega , onaj koji vidi samo ispred svog nosa kao svinja , on duhovno i ne postoji ...
    .. ljubav , to je pitanje duše ... pa duša koja ume da šeta beskrajima , zasigurno njena ljubav nema granica jer je beskrajna ...
    ... a oni što kao da nemaju dušu , ti što gledaju ispred svog nosa ; ti bezdušni i nemaju ljubav --- oni imaju keks ... a taj njihov keks njihovu bezdušu čini kao gondolu u drakstoru ; na izvolte ...

..rekao bih da postoji keks i beskrajna ljubav ... a između te dve krajnosti , nalazi se beskonačan niz ljubavi sa nabujalim i presahlim emotivnim stanjima..

..bože, zanesoh se ... kao ja tu nešto pa mnogo i znam ... neznam , ali ovo izgleda osećam/čuvstvujem ... štaću diću, kad volim da volim što volim !