Raw palačinke

Ovo su raw palačinke, ali pošto su isečene podsećaju na baklavu. „Testo” je od 5 zrelih banana i 1/2 šolje suvog grožđa. To je pomešano u blenderu, stavljeno na pak papir, zatim na pleh, i onda je sušeno 8-10 sati na jednoj strani, pa 1-2 sata na drugoj strani, u otvorenoj rerni, na temperaturi od 50°C (a moze i u dehidratoru na 45°C). Čokoladni krem je od 1/2 avokada, 6 kašika rogača, 12 urmi, 1/2 kašičice cimeta, 10 kašika agavinog sirupa (pošto ovo nisam našao stavio sam 5 kašika meda) i šake natopljenih lešnika. Sve osim lešnika se izmeša u blenderu, a oni se dodaju na kraju. Ukus je odličan. Prijatno.



scaled.php
 
Lepo izgleda, valjda je i ukus dobar! Ali, u receptu za čokoladni krem nema čokolade!!!??? Da nije i to neka GMO hrana?:deda:

Citat:
... Čokoladni krem je od 1/2 avokada, 6 kašika rogača, 12 urmi, 1/2 kašičice cimeta, 10 kašika agavinog sirupa (pošto ovo nisam našao stavio sam 5 kašika meda) i šake natopljenih lešnika. Sve osim lešnika se izmeša u blenderu, a oni se dodaju na kraju. Ukus je odličan. Prijatno.
 
Nema čokolade. Čokolada nije raw. Samo sam ga nazvao "čokoladni" krem. Jeste. Čokolada je GMO. Sva hrana u kutijama je GMO. Čim na nekom proizvodu vidiš oznaku HACCP i aditive sa šifrom E a onda broj iza nje to je sve GMO. Pih.
 

Back
Top