Raw palačinke - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Demijurg

Raw palačinke

Oceni ovaj blog
Ovo su raw palačinke, ali pošto su isečene podsećaju na baklavu. „Testo” je od 5 zrelih banana i 1/2 šolje suvog grožđa. To je pomešano u blenderu, stavljeno na pak papir, zatim na pleh, i onda je sušeno 8-10 sati na jednoj strani, pa 1-2 sata na drugoj strani, u otvorenoj rerni, na temperaturi od 50°C (a moze i u dehidratoru na 45°C). Čokoladni krem je od 1/2 avokada, 6 kašika rogača, 12 urmi, 1/2 kašičice cimeta, 10 kašika agavinog sirupa (pošto ovo nisam našao stavio sam 5 kašika meda) i šake natopljenih lešnika. Sve osim lešnika se izmeša u blenderu, a oni se dodaju na kraju. Ukus je odličan. Prijatno.

[IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg267/scaled.php?server=267&filename=rawpalacinke.jpg&res=medium[/IMG]

Pošalji "Raw palačinke" na Facebook Pošalji "Raw palačinke" na Google Pošalji "Raw palačinke" na My Yahoo! Pošalji "Raw palačinke" na Live Pošalji "Raw palačinke" na MySpace Pošalji "Raw palačinke" na Twitter Pošalji "Raw palačinke" na Digg Pošalji "Raw palačinke" na del.icio.us

Ažurirano 07.02.2012. u 13:33, autor: Demijurg

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Demijurg (avatar)
    E, sad, većina vegana ne koristi med. Vodi se polemika da li je raw ili ne. Ja ga još uvek koristim...
  2. mile39 (avatar)
    Lepo izgleda, valjda je i ukus dobar! Ali, u receptu za čokoladni krem nema čokolade!!!??? Da nije i to neka GMO hrana?

Citat:
    ... Čokoladni krem je od 1/2 avokada, 6 kašika rogača, 12 urmi, 1/2 kašičice cimeta, 10 kašika agavinog sirupa (pošto ovo nisam našao stavio sam 5 kašika meda) i šake natopljenih lešnika. Sve osim lešnika se izmeša u blenderu, a oni se dodaju na kraju. Ukus je odličan. Prijatno.
  3. Demijurg (avatar)
    Nema čokolade. Čokolada nije raw. Samo sam ga nazvao "čokoladni" krem. Jeste. Čokolada je GMO. Sva hrana u kutijama je GMO. Čim na nekom proizvodu vidiš oznaku HACCP i aditive sa šifrom E a onda broj iza nje to je sve GMO. Pih.