Zavejane misli i Pospanko - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

smeh

Zavejane misli i Pospanko

Oceni ovaj blog
Smrzavam se i... misli mi lutaju valjda jednako smrznute... pa kako se koja „otkravi“...
Noćas sam uživala praveći „Pospanka“ i završavajući tortu za Tanju.
Ali se sad se nerviram jer nemam predstavu kako tu tortu da dopremim do Novog Bečeja...
A sve je bilo lepo isplanirano: Napraviću tortu, uzeću auto, izaći malo ranije sa posla i otići da izljubim Tanjicu i ispričam se sa Vesnom. Međutim – nema šanse.
Sneg se ne čisti ni po gradu.
I pada stalno.
Mislim da sam bar sat ipo „putovala“ peške do posla... u normalnim okolnostima treba mi trostruko manje vremena...
Ispred nekih kuća sneg je očišćen, neki ga čiste, negde nije ni dotaknut (kao npr. u mom dvorištu... gde je samo Dona napravila trag )
Jedina dobra stvar je što je sve belo i čisto. I što imam dobre čizme za sneg
Raspitah se za buseve... valjda ću nekako stići sa sve Pospankom.
I koliko god da sam okupirana nečuim, uvek je neki deo neke misli … tamo.
Ne znam naravno da objasnim zašto je tako... Ne mogu sebi da rastumačim šta se tačno dešava... Samo znam da mi nedostaje, da želim da ga čujem, da znam kako je, da ga nasmejem, da me nasmeje, da …
Kako se to piše, kako se to objašnjava, kako se to uopšte zove?
Znam da prolazi kroz težak period. I, ako već ne mogu da pomognem, koliko god da to želim - najmanje što želim je da ga opterećujem svojim prisustvom... na bilo koji način.
I znam i osećam i vidim da izbegava kontakt onda kada je loše raspoložen i to me baš pogađa... Ne toliko zbog mene i izostanka doze magije koja me čini živom, koliko zbog njega... i tog snažnog osećaja i neizmerne želje da se probijem do njega i držim ga za ruku... stalno. Da zna da sam tu... da mu kroz taj magijski dodir prenesem sve lepe misli koje on izaziva u meni, svu onu energiju koju meni uliva njegovo postojanje i prisustvo, svaku lepu emociju koju u sebi stalno pronalazim od trenutka kada se on pojavio...
Šta je u njemu toliko posebno?
Ne znam.
Jedino znam da se od prvog trenutka osećam – svojom, da u njegovim rečima i mislima prepoznajem svoje, da nemam potrebu da bilo šta skrivam, prećutkujem... da imam želju da ga zagrlim … jako, jako, jako... da me zagrli onako kako samo on ume... i da odatle nikad ne izađemo.
On je jedini na svetu koji je u meni probudio... nešto što ne znam kako se zove... ali je mešavina nejprirodnije nežnosti i najprirodnije želje da sve što imam u sebi, oko sebe... za sebe, podelim sa njim i pustim ga u taj svoj svet... jer ga razume. Jer mu, jednostavno pripada.
Kako sam tako sigurna?
Ne znam. Samo znam da želim da ga volim za sve one koji nisu bili tu da ga vole... da ga mazim na sve moguće načine, za sve one koji to nisu radili... da mi sve to uliva neverovatnu snagu i nedoživljan osećaj lepote.
I bojim se...
Bojim se mračnih sila koje ga vuku dalje... svakodnevnice koja pokušava da nas uvuče u sebe i ubedi da je sve samo nedosanjan san... San će, možda, uvek ostati nedosanjan... ali ga treba sanjati. Ne postoji ništa lepše i ništa važnije od toga... Toliko smo uvek dužni sami sebi.
Kako njemu da objasnim, kako da ga pored svih strahova i problema koji ga muče, uverim da je sve to sporedno, nevažno... u poređenju sa suštinom? Važan je samo on, njegovo unutrašnje „ja“, ona mentalna snaga i duša... važni smo mi, magija koja bije bitku sa svakodnevnicom, dodir te dve duše... Sve drugo koliko god da pravi stvarne probleme – rešava se... ovako ili onako.
Imamo li uopšte pravo da zaboravimo, sklonimo, zanemarimo... magiju koja se ne pronalazi … već jednostavno – dođe? Onda kad treba, onome kome treba...

Ah... da.
Evo ga i Tanjin "Pospanko":

Pošalji "Zavejane misli i Pospanko" na Facebook Pošalji "Zavejane misli i Pospanko" na Google Pošalji "Zavejane misli i Pospanko" na My Yahoo! Pošalji "Zavejane misli i Pospanko" na Live Pošalji "Zavejane misli i Pospanko" na MySpace Pošalji "Zavejane misli i Pospanko" na Twitter Pošalji "Zavejane misli i Pospanko" na Digg Pošalji "Zavejane misli i Pospanko" na del.icio.us

Ažurirano 12.03.2012. u 21:33, autor: smeh

Kategorije
Magija

Komentari

1. LJILJA MMM (avatar)
    Pa odnese li Pospanka do Tanje?
    Valjda ćemo saznati u sledećem blogu hahahaah
    Sanjaj...
  2. smeh (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    Pa odnese li Pospanka do Tanje?
    Valjda ćemo saznati u sledećem blogu hahahaah
    Sanjaj...
    Zar si sumnjala?
    Stigli smo i Pospanko i ja... malo kolima, malo autobusom, malo - sankama !
    Hvala na podršci... sanjam.
  3. Jaca023 (avatar)
    Samo znam da mi nedostaje, da želim da ga čujem, da znam kako je, da ga nasmejem, da me nasmeje, da …

To se zove...LJUBAV...
    Ona koja se cutanjem prica, ona cije otkucaje srca samo vi cujete, ona koja se pogledom smeje i dusom uziva...
    Sanjaj i uzivaj, to su tako divna osecanja...i...nema reci opisati ih jer to je nesto vanzemljsko...bozansko.
  4. smeh (avatar)
    Citat Original postavio Jaca023
    Samo znam da mi nedostaje, da želim da ga čujem, da znam kako je, da ga nasmejem, da me nasmeje, da …

To se zove...LJUBAV...
    Ona koja se cutanjem prica, ona cije otkucaje srca samo vi cujete, ona koja se pogledom smeje i dusom uziva...
    Sanjaj i uzivaj, to su tako divna osecanja...i...nema reci opisati ih jer to je nesto vanzemljsko...bozansko.
    Hmmmm...
    Znam da ti je ideja i da su ti namere najlepše moguće, ali izgovorene, a pogotovo napoisane reči za mene imaju prevelik značaj da bih ih upotrebljavala - neoprezno.
    Osećanja jesu lepa, treba ih živeti i proživeti, uživati u njima... i to u svakoj fazi... nečaga... što se dešava.
    Samo ih ne treba zvati onim što nisu. Ili još uvek nisu.
    Time što nešto nazovemo... nečim... i dalje ne znači da će to i postati.
  5. Radionica M M Stil (avatar)
    Da li je to nekome prolece u grudima? Mmmmm...nema boljeg osecaja nego kad OSECAS!
  6. smeh (avatar)
    Citat Original postavio Radionica M M Stil
    Da li je to nekome prolece u grudima? Mmmmm...nema boljeg osecaja nego kad OSECAS!
    Napolju hladno, a mene - greje iznutra
    Vrlo prijatan... osećaj