.. zdravo .. - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

alim

.. zdravo ..

Oceni ovaj blog
.. mislim da postoji zakon svega .. jedan zakon .. i da je blizu bogu ..

.. ovo mi vrijeme izgleda .. ubrzano .. štono marks veli .. vrijeme revolucije .. .. kao .. buržoaske .. kromwel .. .. ili kao kada je majmun postajao čovjek ..
.. a .. ima li veća .. revolucija .. ? .. može li postojati veća revolucija od prerastanja majmuna .. .. ako ima boga .. onda da .. ima veće ..

.. recimo .. fizičari traže zakon koji bi povezao sve sile .. tih sila ima 5 .. valjda .. i oni imaju osjećaj da su povezane ..
.. meni se isto čini da su povezane .. samo da ne postoje .. ne postoji sila gravitacije .. postoji postojanje .. i ono se očituje .. pokazuje .. na neke načine .. i kao gravitacija .. na primjer ..
.. ovo je vrijeme svijeta koncentrirano .. ali i veoma .. apokaliptično ..
.. centralna figura današnjice je novac .. on je bog .. ali .. ono što je razlog za brigu je .. njegova neumnost .. kao da gubi razum ..
.. recimo novac talijanima postavlja vladu .. briše demokraciju i izbore .. izbacuje berluskonija i postavlja .. tehničku vladu .. montija .. koji treba .. disciplinirati raju .. da bi vraćala dugove .. .. u grčkoj još bi korak dalje .. kontrolu buđeta .. .. a šta bi raja trebala .. ? .. ili grčka .. ? .. davati murjake koji će tući raju .. a više ni političari nisu potrebni .. ?
.. apokaliptično je to .. čovjek postavljen protiv čovjeka .. kao zvijer ..

.. postojati znači .. vrtjeti se .. micati .. slijediti zakone ..
.. tako se vrti elektromotor .. benzinski motor .. atom .. .. i društvo ..
.. postojati ne znači stajati .. nego upravo suprotno ..

.. kad gledaš hrvate i njihovu politiku .. imaš dojam .. ovo nije moguće .. nešto takvo kod ljudi nije moguće .. .. toliko laži krađa prevara ..
.. ali .. upravo ovo postoji .. upravo se ovo izgradilo .. i vrti se ..
.. znači .. sva je raja .. učestvovala u tome .. jedan cjeli narod .. potpomognut narodnostima i manjincima ..
.. i ovo je tu .. ima sve izgrađene međuveze .. sve kotačiće složene .. svi pravi suci na svojim mjestima ..

.. u jednom trenutku to shvatiš kao stroj ..
.. stroj koji postoji .. i gdje ga svaki vijak čini .. stroj koji se opire bilo kakvoj promjeni .. stroj koji postoji i koji je spreman braniti to postojanje ..
.. i čini ga narod .. svi ljudi zemlje ..
.. i kažeš .. pa ovdje nema nikakve sile da to promjeni .. znači .. to je .. ono što jest .. i ono što mora biti ..
.. taj je trenutak .. osjećajan .. i naziva se najjebenija tama pred svanuće ..

.. poslije skužiš da to nije moguće .. .. iako nema garancija da sranja neće biti gadna ..
.. i shvatiš da razna raja .. stalno priča .. o jednom .. drugom svijetu .. o moralu .. o poštenju .. .. o jednom prividnom svijetu ..
.. i .. tog drugog svijeta nema .. ali .. kviz pitanje glasi .. šta bi se sa ovim postojećim desilo .. kada bi prestala priča o prividu .. ?
.. ili taj .. holivud .. ustvari osigurava postojanje .. ovom svijetu .. .. inače se svijet urušava .. ?

.. ponekad se čovjek zapita .. može li nauka .. sada .. dati nešto novo .. ali veliko ..
.. to bi trebalo biti u rangu isusa ..
.. popovi više ne mogu spašavati svijet .. mrtvi su .. a na njihovo mjesto bi .. možda .. mogla nauka .. jer je dovoljno ozbiljna .. i u nju raja vjeruje .. a opet .. prilično sliči .. baš popovima ..

Pošalji ".. zdravo .." na Facebook Pošalji ".. zdravo .." na Google Pošalji ".. zdravo .." na My Yahoo! Pošalji ".. zdravo .." na Live Pošalji ".. zdravo .." na MySpace Pošalji ".. zdravo .." na Twitter Pošalji ".. zdravo .." na Digg Pošalji ".. zdravo .." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. alim (avatar)
    .. pitanje vremena je ključno pitanje .. vrijeme zna samo bog .. tako kaže biblija .. čak ni sin .. samo otac ..

.. može se pretpostavljati šta se ima desiti .. i mogu se pretpostaviti zakoni budućeg deševanja .. ipak .. veoma bi teško bilo predvidjeti .. kada ..

.. danas sve predviđaju .. rejting agencije .. .. ponekad se pokažu da sjebu sve .. izračunali dobro .. ali je metoda promašena ..
    .. osnovne zakone treba potrefiti .. barem jedan .. najosnovniji .. i još neke ..
    .. a .. poslije .. pokušati se držati para .. .. pitam se šta bi kakvi ameri tako izračunali .. .. možda apokalipsu .. ? .. ili dolazak boga .. ?
  2. ristob (avatar)
    Svaka čast za pričarenja.

Ovo mi se najviše svidjelo. Mada, ipak, čini mi se (samo mi se čini ) da su tačkice suvišne. Ili da se bar ređe pojavljuju.