Na današnji dan... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

smeh

Na današnji dan...

Oceni ovaj blog
Pre nego što moj jutarnji alarm počne da „peva“, otvaram oči sa osmehom na usnama i u duši.
Danas je poseban dan.
Veoma se radujem sunčevim zracima koji stižu do mene bojeći ovo jutro posebnom svetlošću.
Prve misli upućujem svom bratu sa željom koja je iznad svih želja... sa ljubavlju koja je izvan svih ljubavi... neka mu je srećan i ovaj rođendan. Poljubiću ga kasnije, kad stignem na posao, ali neka prva moja misao i prva želja budu upućeni njemu...
I dok mi je glava još na jastuku, oči samo poluotvorene, kroz misli mi proleze „slike“ ranijih njegovih rođendana, mojih čestitki, poklončića od dečije ušteđevine ili džeparca na zimovanju, poslastičarnice na Bledu, kasnijih izlazaka u hotelu „Golf“, pa žurki kod kuće ili negde u gradu za koje su po pravilu pripreme bile zanimljivije i luđe od samih proslava... Kada su nam, nakon neke od mnogobrojnih dečijih svađa reki: „Nemojte deco da se svađate. Vi ste jedan drugom najvažniji na svetu!“ nisam shvatila smisao tih reči, ali sam zapamtila. I setim ih se po nekad... kad vidim onaj osmeh na njegovom licu rečitiji od svega naizgovorenog... Setih se tog osmeha uhvaćenog u trenutku kada me zatekne u društvu svojih dečaka ili nakon odrađenog posla koji mu je veoma važan... i u toliko drugih situacija, toliko drugih okolnosti koje nam izrežira život...
Ne znam da li bih mogla potvrditi tezu da mi je „najvažniji na svetu“ jer je jako teško odvojiti sopstveni život od njegovog i ta veza je nešto najprirodnije na svetu.
Na rođendan mog brata rodio se još neko poseban...
Moj mali anđeo... „moje“ dete … neko čije postojanje i moj život čini smislenijim i lepšim.
Moja draga, bliska drugarica je na rođendan mog brata rodila devojčicu koja je sada već divna mlada devojka, preslatka i prepametna, vragolasta i luckasta koliko treba... jedno predivno, preslatko biće za koje imam običaj da kažem da, da smo je zamišljali i „crtali“ po tim zamislima – ne bismo mogli bolje da je smislimo. Njen zagrljaj i njena tolina mi ispunjavaju dušu i čine me srećnom i vrlo ponosnom što je na određeni način i „moja“. Njena majka je, dok je ona bila mala, znala da kaže: „E majku mu, ja kao da sam samo u tebe gledala dok sam bila trudna!“ aludirajući na to koliko je dete slično meni... Istina je da zaista ima mojih osobina ali smem da se usudim da kažem da i ona mene veoma voli i da je taj odnos nešto zaista izuzetno i retko dragoceno. Istina je i da je prijateljstvo sa njenom majkom još lepše i kompletnije...
Draga moja devojčice, imaj svu sreću ovog sveta, onoliko koliko je zaslužuješ...
I … pre nego što se iz polusna prebacim u realnost današnjeg dana, moram da „prijavim“ još jednu jutarnju radost i toplinu... Na usnama osećam toplinu izazvanu magičnim poljupcima nekog ko me zove svojom devojčicom... a deli ime sa mojim bratom

Pošalji "Na današnji dan..." na Facebook Pošalji "Na današnji dan..." na Google Pošalji "Na današnji dan..." na My Yahoo! Pošalji "Na današnji dan..." na Live Pošalji "Na današnji dan..." na MySpace Pošalji "Na današnji dan..." na Twitter Pošalji "Na današnji dan..." na Digg Pošalji "Na današnji dan..." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Aribi (avatar)
  2. smeh (avatar)
    Citat Original postavio Aribi
  3. LJILJA MMM (avatar)
    Baš lep dan......m?
    Nek i mnoooogoooooo narednih budu nalik njemu
  4. smeh (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    Baš lep dan......m?
    Nek i mnoooogoooooo narednih budu nalik njemu
    Daaaaaaaa... baš lep dan!
    I hvala, mila
  5. Jaca023 (avatar)
    Draga moja devojcice...kako je lepo to cuti i biti necija devojcica...jel`?
    Ne smeju ti se samo usne, smeju ti se oci, smeju ti se obrve...ma sva se smejes, prosto oko tebe sve blista...
    Neka tako ostane jos dugo, dugo...uz te magicne poljupce.
  6. smeh (avatar)
    Citat Original postavio Jaca023
    Draga moja devojcice...kako je lepo to cuti i biti necija devojcica...jel`?
    Ne smeju ti se samo usne, smeju ti se oci, smeju ti se obrve...ma sva se smejes, prosto oko tebe sve blista...
    Neka tako ostane jos dugo, dugo...uz te magicne poljupce.
    Hvala
    Iskreno se nadam i čak verujem da će tako biti...
    Naslušah se u životu mnogo lepih reči koje, istina, prijaju, ali nemaju suštinu.
    Ili im je suština upravo u tome - da prijaju.
    Spolja posmatrano, teško je uočiti razliku.
    Ali... važno je da je osetimo.
    Isto je i sa osmehom - ne zna svako da primeti razliku.
  7. Jaca023 (avatar)
    Daaaaaaaaaaa...iste reci izrecene nemaju istu dubinu i lepotu, zavisi ko ih izgovara...
    Eh, a taj osmeh, zaista je i on postao magican, bar sam ja to videla...tako te je lepo videti takvu...ljubim te.
  8. smeh (avatar)
    Citat Original postavio Jaca023
    Daaaaaaaaaaa...iste reci izrecene nemaju istu dubinu i lepotu, zavisi ko ih izgovara...
    Eh, a taj osmeh, zaista je i on postao magican, bar sam ja to videla...tako te je lepo videti takvu...ljubim te.
    Hvala