.. zdravo .. - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

alim

.. zdravo ..

Oceni ovaj blog
.. o politici .. malo .. .. kako sam uopće do sad izdržao .. baš se pitam ..

.. to da sam hrvat znate ..
.. imam dojam da tu i nema baš žestokih srba .. jebi ga .. politiku ne gledam .. ali .. i kod purgera sam .. družio se .. mnogo .. i nisam imao dojam da su naročito žestoki ..
.. ne znam može li se situacija ipak sjebati .. nekako .. ne znam .. .. recimo oko rukometa imam dojam da su najviše željeli rat naši novinari .. ali .. mora se uzeti u obzir da su novinari gadna govna .. i da to rade kako bi se ulizali političarima .. koji poslije mogu .. smirivati strasti i izbacivati one bljutave riječi .. od kojih se svakom normalnom povraća ..
.. ali .. vjerujem da su i vaši novinari na istom poslu .. uvjeriti raju kako postoje veće svetinje od leba ..

.. jedna emisija danas .. u nas ..
.. tog novinara i cijenim .. i ne baš .. ali na kraju sve to postane neka masa .. koja kao da radi .. po nalogu .. nekih sila .. koje i nisu uvjek iz komšiluka ..

.. svijet je u priličnim govnima .. a balkan u gadnim ..
.. najgadnije je .. osjećaj koji stičeš kako se to .. gadno ***** .. želi uvesti .. kao .. normalno stanje ..

.. pred .. recimo .. godinu dana ukinuta jedna emisija koja se usuđivala govoriti o ljudskim pravima i korupciji ..
.. zanimljivo je da je emisija mogla postojati pod tuđmanom .. a lani više nije .. društvo se .. znači .. od tuđmana i miloševića dalje .. sjebalo .. veoma mnogo ..
.. ova današnja emisija je prije mogla više .. u zadnje vrijeme pričala sranja .. i opstajala ..
.. i ta je emisija danas .. opet otvorila dvije stare teme .. krađu i rat ..

.. tema o lopovima i korupciji udarila na kosorku koja je do pred malo bila predsjednica vlade .. prilično žestoko ..
.. na izborima pobjedili .. kao lijevi .. ona tuđmanova .. ali .. imao sam dojam da ju niko neće dirati .. jer su svi podjednaka govna ..
.. sada se pitam .. da li je to uopće moguće ..
.. da li time upravlja bog ..
.. da li je moguće .. danas .. da se neka govnarija proglasi za dobro .. da raja .. ta stoka neke države .. kaže dobro .. bojimo se .. pa neka tako ostane .. ?

.. drugo je pitanje još čudnije .. .. iz rata .. u splitu ..
.. neki čovjek .. 60 godina .. ali izgleda .. sasvim živ .. .. svaki mjesec reže zastavu i šalje predsjedniku republike i državnom odvjetniku .. ima neki svoj .. privatni proces koji se ne rješava ..
.. usput .. bavio se ljudskim slobodama .. lorom .. to je neki zatvor u splitu gdje su se mučili zarobljenici i civili .. devedesetih .. i iseljavanjem srba u splitu .. tih godina ..
.. priča jasno .. jednostavno .. staloženo ..
.. iseljavalo se vikendom .. desetak vojnika .. izbace porodicu .. i poslije nije moguće natrag .. na jednoj toj akciji .. prebili i njega .. doznali gdje će .. došli braniti pa najebali .. ali čovjek zna .. i ljude .. i šta su uspjeli vratiti .. u toku je .. danas .. nakon 20 godina .. kao da je bilo jučer ..
.. za loru slično .. bilo nekih istraga .. osudili nekog .. ali ovim tempom .. u narednih 50 godina neće se uspjeti napraviti ništa .. spominje oko 1000 ljudi .. do nekih premlaćenih došao je sam bez problema .. državno odvjetništvo nije .. vjerojatno što ih to ne zanima ..

.. vidite .. vjerujem da je to zakon .. da nije moguće izglasati govnariju .. na demokratskim izborima ..
.. mislim da nije moguće očekivati da će ti neki navijači danas .. dati alibi .. za sranje 90tih ..
.. ali još nešto .. vjerujem da svoja govna moraš počistiti sam ..
.. za ***** te cjeli nato skupa sa blažencem vojtilićem tjera .. ti možeš biti čovjek samo ako to sam odlučiš i hoćeš ..
.. tim više što te poljski blaženac tjera da oprostiš .. čime ti unaprijed priznaje da je božja pravda u tebi ..

.. još nešto .. tek da očuvam čistim .. to svoje .. sveto hrvatstvo ..
.. na bakanu ima mnogo govana i prokletog sjemena .. u liku čovjeka .. i uvjeren sam da je bog to rasporedio .. veoma ravnomjerno .. pogotovo među srbima i hrvatima ..
.. jebeno je to što oni .. često najveća govna .. smatraju .. svojim najvećim ..

Pošalji ".. zdravo .." na Facebook Pošalji ".. zdravo .." na Google Pošalji ".. zdravo .." na My Yahoo! Pošalji ".. zdravo .." na Live Pošalji ".. zdravo .." na MySpace Pošalji ".. zdravo .." na Twitter Pošalji ".. zdravo .." na Digg Pošalji ".. zdravo .." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Timosten (avatar)
    jos se platon zalagao da najmudriji vode drzavu, ocigledno mu nije proslo,
    mada je on temelj eugenike (drzava), u mnogim stvarima se ne bih snjim slozio,
    a i ko sam ja da se slazem, ali ovo za najmudrije ljude, i jos mnogostosta mu
    bilo dobro.

Danas, najveci talog drustva na povrsini...nazalost...ne samo kod nas...svuda na svetu.
    Nema vise autoriteta u politici, danasnji politicari samo sluge velikih korporacija, ozakonjuju
    nezakonito steceni kapital lopovima, klovnovi na javnoj sceni koji se ne pitaju ni zasta, ali
    nama zagorcavaju zivot, itekako !

p.s. vec znamo da si Hrvat
  2. alim (avatar)
    .. znaš šta bi marks na to rekao .. na to stanje .. ? .. da je tako gadna situacija odlična .. on bi rekao .. da budi nadu .. jer nije održiva .. .. i ja se slažem ..
    (.. a .. bio sam se već pohvalio .. ? .. zaboravio .. .. dosta nepromišljeno .. rekao bi .. sa moje strane .. kod priče o bogu .. hvaliti se hrvatstvom .. ili srpstvom .. uostalom ..)
    Ažurirano 29.01.2012. u 18:35, autor: alim
  3. sanja* (avatar)
    (.. ima ovde žestokih srba .. a i tamo žestokih hrvata ..
    .. nisi dobro gledao ..
    .. i .. da .. treba gledati na politici ..
    .. mada se .. kad gledaš tamo .. stiče utisak da su takvi .. žestoki .. većina ..
    .. a možda nisu .. možda su samo skoncentrisani oko tih .. tema ..)
  4. Timosten (avatar)
    samo ti napisi, mozda i nije zgoreg podsetiti , da se zna

a to "sto gore, to bolje", jeste deviza za sve one kojima je dosta
    jarma, koji su svezni neodrzivosti onoga sto zive, pa da i drugima,
    mislim "ovcama" iz dupeta udje u glavu, al bukvalono, ocigledno,
    dok dupe ne pocne da se stiska svi mirno cekaju giljotinu...
  5. Lilyth (avatar)
    Neprirodno mi je (pa i nepristojno) insistirati na nekakvoj ljubavi posle toliko krvi. A i inace ima toliko stvari koje nam se namecu, ljudi to vise instiktivno osecaju nego svesno. I inace narod je kao lastiz, rasteze se do jedne granice, onda pukne.
    Mada ne bih rekla da situacija nije odrziva. "Demokratija" ima svoje perfidne metode da usmeri bes u svim mogucim pravcima. To je zato sto vise nema diktatora od krvi i mesa, nego korporacija ( "a djavo ce ga znati gde je ta korporacija i u koga treba da pucam").
  6. Timosten (avatar)
    Ne treba nikad ni u koga pucati, jasan odgovor, za to nikad ne treba nikog slusati, covecnost treba na to da odgovori!!!

nisam vernik, ne znam otkuda to dolazi (ne odnosi se na tebe Lilyth),
    kad god se puca, nekako vernici na prvoj liniji,

a ovamo, sve vere, deklarativno, protiv nasilja, sklone oprostaju,
    ono: "ko tebe kamenom ti njega hlebom", i tako to, ne znam kako to
    izgleda u drugim verama iliti konfesijama, kako one to kazu; kad govore javno,
    sve su protiv teorije "krvi i tla" , sve su protiv "oko za oko, zub za zub, glava za glavu"

XXI je vek, ali za dz nama, opet masemo oruzjem i pucamo, noz je jos uvek zajednicki imenitelj Balkana,
    zajednicki imenitelj ovog tla,
    valjda i to jednom prestane i nestane,
    a do tada "pomozi nam boze" (ako te ima i ako nisi gluv)!!!
    Ažurirano 29.01.2012. u 21:54, autor: Timosten
  7. Lilyth (avatar)
    mislim "ovcama" iz dupeta udje u glavu, al bukvalono, ocigledno,
    dok dupe ne pocne da se stiska svi mirno cekaju giljotinu...
    Pa, to bi bilo hriscanski...mirno cekati giljotinu...
    (mada je to za pucanje vise bilo simbolicki)
  8. sanja* (avatar)
    Citat Original postavio Lilyth
    Neprirodno mi je (pa i nepristojno) insistirati na nekakvoj ljubavi posle toliko krvi.
    .. bogami ja ne vidim nikoga ko bi insistirao na ljubavi .. osim ovih njuejdž kvaziduhovnjaka ..
    (.. a i njihova ljubav je .. golo gowno ..)

.. koliko vidim .. insistira se na .. mržnji ..
    .. to je jasno .. srpska i hrvatska gowna koja napadaju i razbijaju pre i posle utakmica ..
    .. a za vreme utakmica izbijaju oči svojima .. jer gađaju one nji'ove .. pa im se omakne ..

.. daklem .. gde si pročitala bilo šta vezano za insistiranje na ljubavi ..?

.. bilo je primera .. ljudskosti .. u blogu ..
    .. a ljubav neđšto nisam primetila ..
  9. alim (avatar)
    .. u stvari .. inzistira se na ljubavi i mržnji ..
    .. kad bi mržnja značila .. ne želim imati posla .. ni rukometnog ni ikakvog .. to nebi bilo loše ..
    .. znači .. inzistira se na tome da budemo .. blisko .. kako bi se mogli svađati ..
    .. ili .. jednostavnije .. inzistira se na komšiluku ..
    .. kad bi jedan komšiluk za drugi mogao jasno reći .. to su govna i ne želim posla sa njima .. izgleda ti kao da bi .. uje i čede .. počeli padati cestom .. od srčane kapi ..
    (.. ja bi u tom slučaju riječ .. ***** .. definirao kao .. božansku ljubav ..)
  10. sanja* (avatar)
    .. a .. pa da ..