...ko slaze..rovac mu u gaće...

...Ne lazem..ociju mi..(oci moje bree , kud ste posle)...

...E ovako je to bilo..pre jedno cirka(ne cirkam , flase mi) dvajestak i kusur godina..
...Krenemo pokojni cika Branko i ja na pecanje kod Ostruznice na Savi..
...Pre zore izadjosmo na vodu..smestismo se gotovo na sred Save u njegovom drvenom camcu..i posto smo se usidrili..namamcimo udice koje s' rovcima..koje koje s' cime..
...Dan je vec svanuo..voda mirna ko ogledalo..doduse malo zamasceno..ali sve u svemu..lepota Bozija..kad u tom ustade cika Branko..i kaze..mali..ja moram da se ispisam i ode do pramca camca..
...Tisinu lepote Bozije prekide njegovo zuboranje...kad u tom i njegov promukli glas se zacu..mali..osecam po mokraci..sad ce riba da zagrize..kako je on to izustijo..jedan stap se savi do vode..
...drz nedaj..fataj ga u letu..ufati ga ja..potegnu' iz sve snage kontru....pomislih u momentu..sta je ovo leb ti razani poje'em...u tom dotrca i cika Branko te mi rece..mali..daj ga meni sad cu da mu bem nanu naninu..
I sta cu..ispostujem starijeg..a i cika Branko ima brkove..sigurno ce se bolje razumeti s' brkatim somom..jer drugo nista nije ni moglo toliko snazno da potegne..
...Sve u svemu..poce borba oko 5 sati ujutro..natezanje sa ribom kakvu ne bi ocekivao ni u najludjim snovima..
...dok je cika Branko pokusavao da namota najlon pogledam ka obali i vidim da se mi krecemo..i to uzvodno..sta je bre ovo pitam se ..otresam glavom..dal me to adrenalin spicio pa mi se prividja...
....upitam cika Branka..kaze on meni...mali...zavali se..pocinje voznja..i ja sta cu..poslusam iskusnijeg..i tako krenu putovanje rekom uzvodno ,sa somom na čelu...
...Dodjosmo mi lagano i do Barica..uzvodno Savom..i sve tako redom do termoelektrane na Uscu..brat bratu..vozio nas som jedno trijes kilometara..a dok je voznja trajala..matori i ja odigrali nekoliko duplih pasova sa onim stapom...kako se jedan umori..doda onom drugom stap..nas dvojica pobaldisali od umora..a som ko decacic..vozi misko u rikverc 30 km..
...Kad je vece pocelo da pada i somina se malo umorila..a cika Branku se javi spasonosna ideja..dozva neke ljude sa obale da doteraju traktor sa sajlom ne bi li nekako izvukli neman na suvo...
...Seljaci se uzjjebase i nastade pomama..okupi se tu pola sela..i ono glavno..dovezose traktor sa sajlom..
..otplivam do obale..sajlu u zube i nazad da privezem strunu..zavrsi' ja to ocas posla..traktor povuce svom snagom..i na opste odusevljenje narodne mase izvukosmo neman na obalu...
...Veselje..graja..slavlje..svi nam cestitaju..kako i ne bi..som sto kila..malo tezi od mene...
...Uz'e odma cika Branko da uredi ribu..raspori sominu..kad ono iz trbusine izadje rumunski vojnik sa puskom i obrati se matorom po imenu..cika Branko , kolko je sati upita ga..odgovori njemu matori..osam i 15..u tom se rumunski vojnik zahvali i trkom ode obalom..samo nam rece..izvinte ljudi..zurim na smenu straze..mi u cudu..sta ovo bi..!?..
...rece nam cika Branko..sigurno ga poj'o som negde na Dunavu kod rumunske granice dok je strazario..
...Uglavnom..isece on onog soma od sto kila..200 dusa se obradovase..podeli se svima..kom kilo..kom dve..a mi se zadovoljni vratismo kucama da prepricavamo legendu s' kolena na koleno..
...doduse..on je kasnije imao operaciju te mu ugradise jedno vestacko koleno..al bez obzira to ga nije sprecavalo da nastavi s' pecanjem...
...Vise nisam isao sa cika Brankom na pecanje..batalio sam ribolov..presao sam na lov..ali o tim pustolovinama nekom drugom prilikom...
 
Ja sam, bre, vozio traktor, i sve mogu da potvrdim. Al` čoek, nešto si slago! Som nije imo 100 kila, možda 99, ni gram više! A i oni vojnik nije bijo rumunj, već madžar. Rumunji imaju žute uniforme, a ovi je imo zelenu. Al` nisi pričo za onu čorbu što skuvasmo, prste smo samo lizali!!! Aj` zdravo, pa se čujemo u drugom životu!
 

Back
Top