Dobro dosla u moj svet

Znas li cuvati tajnu ? Rekoh joj nekako tiho.. da recima ne probudim tisinu. Znas li slikati recima, brisati pogledima, graditi snovima i sve to rusiti novim idejama? Znas li od jednog zagljaja napraviti ceremoniju, osmehom ugasiti brige, u gomili problema iskopati nesto pozitivno, znas li na kolenima pronaci dovoljno snage da sve preokrenes?Znas li kad me pogledas kako mi je toplo? ZNas li da kad pricas vidim bisere umesto tvojih reci,da ti se glas pretvara u ariju?Znas li da kad te nema tisina koraca putevima straha bez tebe ? Znas li ti ?!!! Znas li....koliko?Saputao sam citav jedan monolog, onako kako volim.. Nije me prekidala, cak sta vise pazljivim slusanjem je u meni budila nastavak istog. Znao sam da ima nesto vise iza tih ociju i to sam zelio probuditi, pronaci.. Bas kao sliku prve ljubavi, negde u staroj kutiji. Probuditi je iz ovog sveta,skloniti je iza sebe i sakriti od besnila danasnjice,ukrasti je i odvesti daleko...zeleo sam je probuditi kao slikom secanja i podariti joj citav jedan svet na desnom dlanu. Zeleo sam da joj pokazem citavo jedno pozoriste, koje znam izgraditi recima, da bi joj bilo zanimljivije dao bi joj i neku ulogu, takvu da se ne napreze da bi je sto bolje odigrala a da opet bude ukljucena u sve to. Ocima me pitala gde pronalazim reci a ja bi joj gledajuci u njene i davao odgovor. Znao sam da jedna greska moze pokvariti citavu ceremoniju, da jedna rec moze pokvariti sve... Birao sam reci kao dete kockice i slagao ih praveci joj samo uvertiru u ono sto se trebalo desiti. Davao sam joj poglede i komplimente upakovane i izbalansirane u neki novi vid pohvale.. Sve je to bila samo predstava. U isto vrijeme sam bio i reziser i glumac, a njene oci su mi pisale scenario. "Napokon neko vredan pricanja.." pomislih i..
Otpevah joj pesmu za nju napisanu pogledom i sklonih kosu sa cela, iako nije smetala..Zelio sam je dodirnuti i osetiti toplotu njenog cela.. Sjaj u njenim ocima potvrdi ono cemu sam se nadao i ja joj se priblizih.. Osecali smo toplotu jedno drugog i ja joj prosaputah "Dobro dosla u moj svet".
 
Ma nije uopste prosto... :sad2:. Naprotiv. Komplikovano je do bola, ali bi bilo lakse kada bi smo mnogo sto sta pojednostavili.

Ni meni bas to ne ide tako lako kao sto napisah gore ;), ali znam da bi mi zivot bio prostiji i laksi kada bih s vremenom uspela da pojednostavim stvari...:)

Ako ikada postignem tu nirvanu - javicu, ali se nadam da cemo do tada da uzivamo u tvojim dobrim tekstovima :ok:
 

Back
Top