.. zdravo .. - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

alim

.. zdravo ..

Oceni ovaj blog
.. o ravnopravnosti spolova .. i kako to da je na strani ženskosti sotona ..

.. tijelo čovjeka se sastoji od stanica .. kojima za život trebaju razne stvari .. te tvari dobivaju krvlju .. a krv se .. vodi .. tjelom .. u arterijama i venama .. jedne dovode svježu .. valjda .. a druge odvode staru ..
.. kad bi stanice bile svijesne .. one bi u pravcu žila gledale .. izvor života .. rekle bi krv nam donosi žvot .. prekid tog toka je smrt ..
.. slika bi bila kao neki veći kanal za navodnjavanje .. koji se račva u sve manje .. i tako dolazi do njive .. i do neke .. kuruze .. i kuruza živi ..

.. slično je stanje na raznim mjestima .. nafta tako pogoni auto .. crpi se kod arapa .. pa se vozi .. svijetom .. tokovima ..
.. žito se proizvodi .. pa se razvodi .. riječi se proizvode .. i razvode .. do ljudi .. pojedinaca ..
.. nekad se salata proizvodi u vlastitom vrtu .. a ponekad stigne iz španjolske .. ili banana iz amerike .. a to je hrana .. i znači život ..

.. poseban je .. život svih života .. novac .. isto tako .. neki trguju velikim novcima .. neki malim .. neki neznatnim ..
.. svima znači život .. krv ..
.. kad nestane .. smješi se smrt ..
.. šema opet ista .. hijerarhijska .. .. dole stanice .. ljudi pojedinci .. do kojih stiže nešto novca .. ili se prekida pa stiže smrt .. a gore akumulacije .. tako da neki pojedinci imaju milijune .. pa se i ne zna kog vraga s njim rade ..
.. a s obzirom da taj novac određuje život i smrt .. čovjeka .. i milijuna ljudi .. sasvim je prikladno zvati ga .. krv .. ali i bog ..

.. šema je uvjek sasvim jednostavna .. kod salate goriva banane .. kod krvi ili novca .. .. šema je .. tokovi .. i piramida .. hijerarhija tih tokova .. gore jaki tokovi dole sve slabiji .. pa i mogućnost njihovog prekida ..
.. ista je ta šema politika .. gore mnogo vlasti dole malo .. .. i predizborni skupovi gdje se govori .. vlast je dole .. dakle ..
.. istina je .. sada ste ništa .. ali bi mogli biti nešto .. a biti ćete nešto ako se u toj hijerarhiji probijete prema vrhu ..

.. bog je suprotno .. on je uvjek na dnu .. i nikakvim tokom ne želi gore ..
.. fizikalno bi to bilo .. ovako .. .. i moguće tek u jednom slučaju ..
.. u slučaju da se učini oštra granica između postojanja i života ..
.. stanica da može živjeki bez krvi .. i čovjek bez novca .. tada .. prekid toka do njega znači vjerojatno njegovu smrt .. ali ne prestanak njegovog postojanja ..
.. kad se govori o .. duši .. ili duhu .. on je takav .. on ne dolazi tokovima .. ali i internet je .. korak prema razbijanju tokova ..
.. da bi se postojanje moglo dovesti u pitanje .. ono mora biti .. kanalizirano .. jer se samo na kanalima može ugraditi .. slavina .. raznih kamata .. kredita i poreza ..
(.. zaboravio sam kanalčine crkvi .. tamni prljavi smrdnjivi .. tuneli kanalizacija .. .. kako mi se to desilo .. nije mi jasno ..)

.. postojeći čovjek nije muško .. ni žensko .. jer su muškarac i žena tek živi ..
.. živi .. ali ne na jednak način ..

.. za čovjeka je važna sloboda ..
.. sloboda je put prema bogu .. suprotan je put prema sotoni ..
.. stvaranje veza i hijerarhija je put sotone .. stvaranje kanala ..
.. razbijanje veza je .. ljubav prema najslabijem .. božja ljubav .. ljubav prema postojećem .. stanici .. čovjeku .. najmanjem od isusove braće .. i isus nikad neće graditi hijerarhiju ..

.. jer hijerarhija je .. nekome dovoditi život preko života drugog ..

.. ženskost je uvjek sotonstvo .. jer se temelji na ljubavi koja je najprije morala razdvojiti .. najprije su morali nastati izdvojene stvari i ljudi .. da bi se nekog voljelo .. a to je značilo da bi se drugog manje voljelo ..
.. tako da je ispravno reći .. poremećena žena postaje vještica .. nastoji se .. kao pijavica .. priključiti na neki tok života ljudi .. često bliskih .. svojih .. a poremećen muškarac traži smrt .. jer je smrt blizu boga ..

.. daklem .. očuvaj nas bože od ljubavi žena .. .. ili tako nekako .. ako sam sve dobro složio ..

Pošalji ".. zdravo .." na Facebook Pošalji ".. zdravo .." na Google Pošalji ".. zdravo .." na My Yahoo! Pošalji ".. zdravo .." na Live Pošalji ".. zdravo .." na MySpace Pošalji ".. zdravo .." na Twitter Pošalji ".. zdravo .." na Digg Pošalji ".. zdravo .." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
  1. Tol (avatar)
    uh..uh...alime lepo si nas uveo u mrežni krvotok života..od mikro ka makro...naravno stvar pogleda, ali istinit..tako nekako bude...kada periferali zaguše trombom..strada i srce-kad-tad..znači sirotinja nije slabašna i nevažna kategorija u hijerarhiji i ona ima gradaciju u krvotoku, autoritete jer čovek nije asocijalno biće i porivi, slabosti navode na anarhiju..uvek ako se ne lomi zakonima-silom-strahom kako u moralu tako i kriminalu...policija (bela krvna zrnca) su posebnost sa moći već prema pokretanju končića vrha. i t d...

žena, kažeš djavoljev ispljuvak...čisto muško pljuvanje u dalj i skidanje svih odgovornosti i piling prljavih ruku nakon krvavih rabota... mora da postoji način da se krivica podmetne pod tepih i ego istakne...a tu su žena i ljubav imenitelji za gadjenje i slabost.
  2. alim (avatar)
    (.. sa zadnja se dva retka .. uglavnom .. ne slažem ..
    .. ali sam za slobodu misli .. .. pa .. .. oba dva retka prihvaćam sa veseljem .. .. obzirom da mi daju slobodu za razne moje retke ..
    .. što no ameri vele .. različiti smo al se poštujemo ..)
  3. Lilyth (avatar)
    Ovo sa bogom, da je na dnu, to mi je jasno. I to da su ljubav i mrznja vezane za zivot i hijerarhiju a sloboda za smrt.
    Ali ima nesto egoisticno u slobodi. Ne mogu da je povezem sa ljubavlju prema svima podjednako (koja mi uvek lici na ravnodusnost). Tako da mi uvek izgleda da je ravnodusnost koncno oslobadjanje svih stega. A nije tako. Konacno oslobadjanje je oslobadjanje od straha, a to se ne moze bez ljubavi. Tako da je to neki zacarani krug.
  4. alim (avatar)
    .. u vezi ravnodušnosti .. koja je ljubav prema svima .. pa ju ti ne smiješ pretpostaviti .. to znači da znaš .. prilično toga .. i sa puta koga ja znam .. ne znaš više .. jer se ni ne usudiš više .. .. a to je i pošteno ..
  5. Tol (avatar)
    konačno oslobadjanje je oslobadjanje od straha, a to se ne može bez ljubavi
    čini mi se pre se ne može bez znanja i spoznaje sopstva-nekog ličnog spokoja ...spoznaje Njega u sebi..oslobadjanjem malog sunca... usporavanjem pokreta i posmatranjem radi filtriranja do esencije..ne sterilne ravnodušnosti..već spoznaje svojih znanja-sposobnosti, otvaranjem samopoštovanja -samopouzdanja oslobadjanja emocija i energetskih kanala ...Imunitet prema spoljnom? Izolacija? Ne...samo mir i prihvatanje sličnog, bez impulsivnosti prema različitom..
  6. 123loncar (avatar)
    .... stvar si pojednostavio i sveo na predhristovsku razinu ... naročito sa zdnjim pasusom potvrđuješ ovu moju konstataciju .. treba neko da ti saopšti, da je sad XXI vek ... razmisli o toj činjenici !

...neznam šta si zabrljao sa ženama ; ali ovaj tekst nema tolstojevsku ženomrzačku suptilnost ... moraćeš mnogo da učiš i vežbaš ( ali tajno - bez objavljivanja ) ...

..pozdrav !
  7. sanja* (avatar)
    .. pa .. treba se izboriti sa svojim demonima ..
    .. ja znam da se trebam izboriti sa svojima ..

(.. nisam baš sigurna da ih muški nemaju ..
    .. u tarotu je đavo .. jednako naglašeno ženski .. koliko i naglašeno muški ..)
  8. sanja* (avatar)
    (( .. verovatno grešim .. ja ovde ne bi trebalo da pišem ništa .. ))
  9. alim (avatar)
    .. grešiš .. jakako .. jer si .. recimo .. promašila temu .. .. koja je .. tema .. o tome da je ženskost .. u ljudskom rodu .. različita od muškosti .. jakako ..
    .. na onom su forumu spominjali nekog atalija .. koga ja ne znam .. ali ga zavoleh .. ko svog .. i taj je reko da svijet postaje ženski .. učvoren .. zavezan .. a da je druga mogućnost sloboda .. .. daklem .. ili u beskraj .. ili se urušiti u sebe .. u zemlju ..
    .. ženskost ima predispozicije za .. zavezivanje .. u manjem prostoru .. na nižoj hijerarhiji .. i kad vidim ženu na vlasti .. hvata me jeza ..
    .. to .. jakako .. ništa ne govori o pojedincima .. ili .. pojedinkama .. jer žene .. ako to nešto nekom znači .. dobiva na nečemo .. što ja ne razumijem baš dobro .. ali bi se moglo tumačiti kao .. intenzivnost .. i kad cilj nije zemlja .. izgledaju .. kao da imaju prednost ..
    .. dakle .. da .. grešiš ..
  10. alim (avatar)
    .. lončar .. ti me samo ne razumiješ .. vjerujem .. ništa strašno .. i meni se često događa ..
  11. 123loncar (avatar)
    ....ženskost je kosmos koji rađa -neprestano rađa ... i ako razmišljaš hijerarhijski iznad kosmičkog rađanja nema više instance --- ne mešajmo u ovo tvorca kosmosa .. muškost na svim nivoima je na nižoj biološkoj pa i intelektualnoj razini ...ona muškost ( iako je ženskog roda ) , manje više je rsavo animalna -- stoga je i tiranska ... ne rađa pa je frustrirana psihopatski nametljiva ....

12. Tol (avatar)
    a te dve tačkice...to vam je znak prepoznavanja "sunca i satelita"

interesantno je da su vrlo retki čisti jin..i jang predstavnici...
    crno-beli svet- metafora zla i dobrog je odavno deja vu..
    ženski um uvek na ispitu (a onaj koji to procenjuje-naravno je predstavnik sa obeliskom-
    fetišom za prepoznavanje i klanjanje homoseksualnost, dovoljna sebi .
  13. alim (avatar)
    .. a ove dvije ženske .. kao da znaju više nego što sam pomislio .. samo .. gotovo sve su misli već izrečene .. na svijetu je .. dosad .. već izrečeno svašta .. a pred sobom uvjek imaš čovjeka .. koji .. postoji .. i za kojeg je pitanje koje bi riječi branio životom ..
    .. daklem .. počeo sam govoriti sjebeno .. kao i vi srbi .. **** nas bog .. svih zajedno ..
    .. nego .. ovo sam htio .. reći .. posebno lilit ali se i tol poslije .. upetljala .. pa sada više ne znam kome bi ovo trebalo reći ..
    .. a treba reći ovo ..
    .. ne postoji ljubav .. u toj hijerarhiji .. koja nije ljubav prema .. dnu .. može se voljeti samo .. samo dno ..
    .. bilo koja ljubav .. koja nije ljubav prema najslabijima .. u sebi sadrži mržnju .. stanica može biti .. u ljubavi .. tek onda kada više nema kanala kojim se hrani .. a ćovjek .. tek onda kada ničim nije vezan ..
    .. naravno da strahovi dolaze kanalima .. naravno zbog manjka novca leba i ljubavi .. naravno ..
    .. ne samo ravnodušnost .. treba još dole .. još .. do smrti .. ali ne umrijeti .. kao igra sa zmijom .. .. ne bježati .. nego sve bliže .. vježbati .. ako pogrešiš .. u biti ne gubiš mnogo .. dobivaš ono što će tvoji vršnjaci .. nakon još nekoliko novih godina .. .. a i nove godine više nisu .. što su nekad bile ..
  14. alim (avatar)
    .. čistog jina nema .. ni čistog janga .. ova materjalnost svijeta koju imamo danas .. vjerujem .. dovoljna je za novog isusa .. .. jer izraziti jin .. jin u svojoj krajnosti .. rađa jang ..
    .. dobro i loše nisu ništa .. to je samo točka gledišta .. .. a ni .. nekakav .. ženski um .. ne znači mi ništa .. isti duh .. vjerujem .. pokreće muškarca ženu stablo i kamen ..
  15. Tol (avatar)
    hvala alime, žao mi je što nas ovde ne posećuje Awake...to bi da suprotstavljanje vaših lucidnosti bila sjajna poduka za nas obične smrtnike
  16. alim (avatar)
    .. lažeš .. .. ti za sebe ne misliš da si .. obična smrtnica ..
    (.. iz naravno .. dva razloga .. .. vjerojatno minus jedan .. razlog ..
    .. prvi .. razlog .. vjeruješ da si na zemlji važna .. među komšijama ..
    .. drugi .. bila bi spremna pretpostaviti boga .. u eventualnim .. okolnostima ..)
  17. Tol (avatar)
    alime ili Talermane(ako se ne varam) moj iskreni naklon, _nobody_ja mi velikog!
    važna sam samoj sebi...u svekolikom neznanju, mada volim da Vas čitam i koristim Vaša slova(oprostite na nedopustivoj smelosti)...nisam NIKO , iako ni svako...volim sebe, naravno...ali ne po svaku cenu..no ne znam moju misiju ćušnutu rodjenjem-a genetikom..
    reče mi jedan čovek da sam SEME...samoniklo..za poduku onim što sadržim...da li sam onda licemer ako javno kažem da volim ljude u svoj svojoj nagosti? Bog..ne...može biti samo JEDAN...no ta jednina je u svakom od nas...to smo unikati..no da moj ego ne eskalira u gluposti ushita jer si mi posvetio pažnju Pozz žena-smrtnica,,svesna ipak svoje nesavršenosti.
  18. 123loncar (avatar)
    ...možda zaista ne razumem šta si hteo da kažeš... no nisam pristalica takvih paralela koje izuzimaju život i sve vide kroz piramidalnu suvoparnu , pomalo mehanističku organizaciju svega postojećeg .. biološka stvar ( život ) ne može se objasniti stim paralelama i takvim pogledima koje ja ovde naslućujem .. koliko god društvo ( zajednicu ) video kao jedan živi organizam ( što je sve u svemu manipulativna fraza, koja ide ka eksploataciji tog organizma -- kad se segmentira po stanicama i dođe do dna - puka/svetine/rulje ), krv u živom biću ne možeš poistovećivati s novcem ( jer onda imaš razum podčinjen moćima i logiki novca ), niti s rekama i rečnim slivovima -- a naročito ne sa poljoprivredom ....
    ..šta na dnu hijerarhije imaš , kad vladaš tom istom vertikalom... raspeće ...zar to nije promašaj bio i ostao --- ma šta pričali .. zar na tome nije profitirao Savle ( na toj ljubavi sa dna ) i njemu slični ..zar na toj ljubavi sa dna nisu profitirali ratnoprofiterski zločinci od savla do današnjih dana ...
    ...nekako tvoje kazivenje oduzima mi slobode a sa njima i mogućnost na čoveka dostojan život ... pogledaj ih iz ovog ugla -- možda ćeš videti ono od čega zazirem !
  19. alim (avatar)
    .. ne .. nije sve piramida .. i nisu sve tokovi po njoj .. ali ima jedan gadan problem .. tamo gdje prestanu tokovi .. tamo mora postojati bog ..
  20. 123loncar (avatar)
    " tamo gdje prestanu tokovi .. tamo mora postojati bog .. " ---- tu počinje naše totalno neznanje / strah / frustracije .... inače , Tvorac nas je oslobodio svog tutorstva i starteljstva odmah po stvaranju prve matrijalno rnrtgetske čestice ..dakle slobodni smo od postanka ... a to što nazivamo bogom gde ne vidimo / ne spoznajemo tokove ___( kako reče ) ,; dakle , tu su nam umetnuli to tutorstvo koje drže u rukama zakupci tog boga.. dakle , tu počinje tutorsko starateljsko eksploatatorska vlast nad nama - koja je više tiranija nego božanska vladavina .. tako ja stvari vidim ... zato sam uplašen i na oprezu ...voleo bih da grešim ...ali ?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja