Mir Bozji - Hristos se rodi. - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Timosten

Mir Bozji - Hristos se rodi.

Oceni ovaj blog
Trešnja u mom dvorištu živi zimu, ne pokazuje znake života.
Nije lep prizor za gledanje. Suve, sive grane ukazuju samo da je bila živa.
Ne mogu da prođem pored nje a da se ne setim proleća.

U ovoj prolaznosti i bitisanju teško se veseliti. Radujem se ljudima koji se vesele,
ja tako ne mogu, verovatno nemam razloga. Da li je to prokletstvo i da li za radovanje treba vernik biti.
Kad se grudi stisnu i osetiš teskobu kako naći lek? Tragam za izlaskom a njega izgleda nema.
Sve reči koje zamagljuju stvarnost, svo mastilo uzalud potrošeno... ništa mi ne objasniše.

Svim pravoslavnim vernicima srecan Božić!

Mir Božji, Hristos se rodi!!!

Pošalji "Mir Bozji - Hristos se rodi." na Facebook Pošalji "Mir Bozji - Hristos se rodi." na Google Pošalji "Mir Bozji - Hristos se rodi." na My Yahoo! Pošalji "Mir Bozji - Hristos se rodi." na Live Pošalji "Mir Bozji - Hristos se rodi." na MySpace Pošalji "Mir Bozji - Hristos se rodi." na Twitter Pošalji "Mir Bozji - Hristos se rodi." na Digg Pošalji "Mir Bozji - Hristos se rodi." na del.icio.us

Ažurirano 06.01.2012. u 23:28, autor: Timosten

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Ne diraj moje krugove (avatar)
    Kakvi vernici? U ime Boga pucati u nebo? Nema ovde vere ni za leka - samo 'leba, vatrmeta i (c)igara.
    VAISTINU SE RODI!
  2. Marija (avatar)
    Bas tako, ispada da se ovi sto pucaju, raduju! A ne lice na vernike.
    Vaistinu se rodi, Timosten.

p.s. A kad se grudi stisnu, nema reci koje pomazu. Mozda samo vreme razvodni, na kratko, tu teskobu. Pa Jovo nanovo.
  3. Timosten (avatar)
    Vrlina se ne uci, vrlinu imas ili nemas.
    Kako Platon rece, vrlna nije ni znanje...

Sta je to sto pokrece ljudsko bezumlje???
  4. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio Timosten
    Nezadovoljstvo samim sobom...

Mir Božiji...Hristos se rodi,Timosten!
  5. Tol (avatar)
    U ovoj prolaznosti i bitisanju teško se veseliti. Radujem se ljudima koji se vesele,
    ja tako ne mogu, verovatno nemam razloga. Da li je to prokletstvo i da li za radovanje treba vernik biti.
    Kad se grudi stisnu i osetiš teskobu kako naći lek? Tragam za izlaskom a njega izgleda nema.
    Sve reči koje zamagljuju stvarnost, svo mastilo uzalud potrošeno ništa mi ne objasniše.
    možda zagrljaj i ćutanje u duetu?

Mir Božji! Hristos se rodi!
  6. Shade (avatar)
    Citat Original postavio Timosten
    Vrlina se ne uci, vrlinu imas ili nemas.
    Kako Platon rece, vrlna nije ni znanje...

7. tetkaD (avatar)
    Danas bi trebao biti dan opraštanja, kada bi ljudi opraštali drugima ono što sami sebi nebi mogli oprostiti, Danas bi trebao biti dan ispunjen ljubavlju, kada se ljubav daje i šalje svima i svemu što nas okružuje. Danas bi trebao biti dan plemenitosti kada se nesebično pomaže svima, kada se pružaju pažnja i vodi briga, pogotovo tužnim i nesrećnima. Danas bi trebao biti dan kada se sa drugima nesebično deli ono što imaš, kada niko nebi smeo biti gladan i žedan. Danas bi trebao biti dan radosti i dobrih dela kada svojim postupcima činiš da se i drugi raduju. Danas bi trebao biti dan prepun smeha i sreće i prijateljskog druženja. Danas bi trebao biti dan blagih i dobrih misli kada izgovorene reči treba da budu nežne poput latica cveća. Današnji dan podseća Te da ne zaboraviš sve ovo. Danas bi trebao biti svaki dan, a ne samo danas.

Srećan Božić - Hristos se rodi
  8. Timosten (avatar)
    Citat Original postavio tetkaD
    Danas bi trebao biti dan opraštanja, kada bi ljudi opraštali drugima ono što sami sebi nebi mogli oprostiti, Danas bi trebao biti dan ispunjen ljubavlju, kada se ljubav daje i šalje svima i svemu što nas okružuje. Danas bi trebao biti dan plemenitosti kada se nesebično pomaže svima, kada se pružaju pažnja i vodi briga, pogotovo tužnim i nesrećnima. Danas bi trebao biti dan kada se sa drugima nesebično deli ono što imaš, kada niko nebi smeo biti gladan i žedan. Danas bi trebao biti dan radosti i dobrih dela kada svojim postupcima činiš da se i drugi raduju. Danas bi trebao biti dan prepun smeha i sreće i prijateljskog druženja. Danas bi trebao biti dan blagih i dobrih misli kada izgovorene reči treba da budu nežne poput latica cveća. Današnji dan podseća Te da ne zaboraviš sve ovo. Danas bi trebao biti svaki dan, a ne samo danas.

Srećan Božić - Hristos se rodi
    Voistinu rodi!

Danas ne bi trebao biti dan kad ljudi gladuju, kad ljudi pate, kad ljudi ne znaju sta ih ceka sutra...kad zaboravljeni....

Danas ne bi trebao da bude dan....

A mi zivimo u zemlji u kojoj je bliznji zaboravio bliznjega, kad nemamo osecaja za drugoga, kad gledamo samo sebe...

Danas nije dan kad se trazi krivac al' gorcina je jaca od srece koja bi htela da pobedi prazninu...

objasniti bolesnima i nemocnima, gladnima i ubogima da je to od Boga.

Pred punom trpezom lako je srecan biti, al nije zeludac ono sto cini zivot.

Neki ce reci da je glupost patiti nad patnjama "sveta"!
    Iza patnji sveta postoji uzrok!

"Bozja administracija" koja danas ubira plodove svog postojanja ne sakupi ni jedan dinar za ubogu sirotinju koja se nocas
    mrzne i gladuje, glavni su oni koji imaju sta da daju...ko se seti da nahrani i ogreje pacenike...????

Mozda zvucim kao oportunista, nisam to, nisam srecan, ne zivimo u srecnoj zemlji...

Nije datum dan kad treba da se zaboravi stvarnost!
    Ažurirano 07.01.2012. u 00:20, autor: Timosten
  9. skura58 (avatar)
    Citat Original postavio lejla.al.dbuni
    Nezadovoljstvo samim sobom...

Mir Božiji...Hristos se rodi,Timosten!
    VAISTINU SE RODI
  10. coviax1 (avatar)
    Od Božića do Uskrsa,od Uskrsa do Božića...Čak i ta dva dana nam teško da
    ne budemo varvari-južna plemena ratnička iz Bajagine pesme iz iz stvarnosti...
    U pravu je Timosten...Teško se ovde nečem radovati jer grabljiva ruka
    nadvijena nad svime-ni dobri Jošua se tu ne čuje...Reko zbogom...
  11. 123loncar (avatar)
    Zašto bi danas trebalo praštati ono, baš to što juče nismo mogli sebi ? Šta tu ima ko da prašta: ubicama, lopvima , prevaraantima , tiranima krvavih ruku; drumskim razbojnicima – neljudima ?
    Zašto bi danas trebalo voleti one što juče nismo mogli ? Šta to ima ko da voli kod : ubica, lopva , prevaraanta , tirana krvavih ruku; drumskih razbojnika – neljudi ?
    Dali su plemeniti danas oni koji svojim žrtvama pomagali sa korom hleba, koju su oteli od drugih ?
    Dali samo danas treba da budem radostan i da činim stvari koje vesele sve opljačkane , zgažene , orobljene i porobljene samnom ?
    Zar danas ne smem da imam misli koje istinito otkrivaju moj bol , čemer i jad pod tiranijom i vode me iz ropstva i sužanjstva ?
    Ko se to igra s’ božanskim ognjem? Ko je to zakupac božanskog?

Pa ja sam svaki dan rob i sužanj tirana, kojima i danas poje vladike i patrijarsi tropare i hvalospeve!? Zar i danas nesmem biti obasjan svetlom istine i rađanja hristijanstva ?
    Pa ako se nije za mene i moje sapatnike rodilo , onda se nije imalo rašta i rađati za tirane – jer ja hoću da budem čovek, makar samo na današnji dan !
    Hrist se za nas rodio – kad vam kažem ; znajte !

.................................