Blogeri, srećna nova godina :) - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Timosten

Blogeri, srećna nova godina :)

Oceni ovaj blog
Dodje i ova kalendarsk nova godina. Kažu 2012..
Nisam sklon proslavama, svetkovinama, prinosenju zrtava u obliku jela i pica, pomoru zivotinja i sličnom, ali ljudi se dogovorili da
računaju vreme, ja bih neko svoje, ali ne može se mimo drugih, živimo u porodici, društvu, državi, okruženi drugim državama, što
bi se reklo živimo u Svetu.
Svedoci smo velikih društvenih promena, promena koje su evolucione, svedoci odumiranja kapitalizma. Ne da se ovaj kapitalizam,
neoliberalizam ili kako ga već ne zovu, koprca se, uništiće i planetu ali pokušaće da preživi.

Šta se krije iza ovih reči, kapitalizam, neoliberalizam?
Kriju se eksploatatori, nečasni ljudi, vlastodršci, ljudi bez morala koji sagradiše piramide moći, uveštiše se da "gule" kožu ljudskom
rodu, a sve u cilju sticanja bogatstva. Nego da ne davim!

Udjosmo mi tako u ovu Novu godinu, i posmatram ove naše golje, koje dovedosmo na vlast, verujući obećanjima i lažima o sreći koju donosi
kapitalizam. Poderasmo po par cipela da ih dovedemo na vlast, da i mi okušamo bar delić sreće u kojoj uživa taj "srećni zapadnjački narod".
Dobismo jad i bedu, rodiše se novopečeni kapitalisti, lopovluk i nečast postadoše vrlina, ološ i bitange postadoše "cenjeni" ljudi, narod poče
da grca i gladuje.

Čovek je počeo da se stidi što je Čovek!

I sve sam ovo napisao da iskažem gadjenje i prezir nad našim političarima, koji ne silaze sa ekrana, koji pužu, sline, moljakaju, ridaju...
da bi dobili još samo jedan mandat. Ti nikogovići, ti lopovi, te bitange...
Spremaju se paketići, spremaju se pokloni, čak su i pse lutalice nagradili paketićima, a prosjaka sve više na ulicama.
Narod je gladan! bukvalno gladan. Prisustvovao sam kupovini jednog jajeta, ljudi, žena kupuje jedno jaje.

A mi, apatični, brzo se naučili kapitalizmu, baš nas briga, samo da mečka ne zaigra na naša vrata.
Gde nestade čovek, gde nestade solidarnost, koga mi to hranimo, ko nam kroji sudbinu.
Da li je moguće da nas ne pogađaju tudđe muke i nevolje, da smo postali imuni na patnje ljdi oko nas,
naših prijatelja, rođaka, sugrađana???

Prema matematici, još Stari Grci izračunali, demokratija je prevara, petina stanovništva vlada većinom. Demokratija je prevara,
demokratija je laž.
Nisam sklon revolucijama, jer i u revolucijama na površinu isplivaju govna, u sta smo se i sami uverili,
ali da nekako treba menjati svet, treba!
Promenljivost vlasti je možda ključ svega, i to promenljivost u kratkom vremenskom periodu. Već sam o tome pisao na
nekoj temi, ne sećam se kojoj. Mandat od 6 do 12 meseci je sasvim dovoljan u savremenoj eri komunikacija. Period od
četiri godine je previše dug, lopovima daje previše vremena za svoje mahinacije, za donošenje zakona kojima legalizuju
svoju krađu.

Toliko za sad, u ovoj novoj, eto da se upišem.

Srećna nova godina svim blogerima i forumašima, da im bude bolja bez obzira kakva im je bila prošla

Pošalji "Blogeri, srećna nova godina :)" na Facebook Pošalji "Blogeri, srećna nova godina :)" na Google Pošalji "Blogeri, srećna nova godina :)" na My Yahoo! Pošalji "Blogeri, srećna nova godina :)" na Live Pošalji "Blogeri, srećna nova godina :)" na MySpace Pošalji "Blogeri, srećna nova godina :)" na Twitter Pošalji "Blogeri, srećna nova godina :)" na Digg Pošalji "Blogeri, srećna nova godina :)" na del.icio.us

Ažurirano 03.01.2012. u 18:07, autor: Timosten

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Marija (avatar)
    Ja bih rekla da ovde manje od petine vlada vecinom, u svetu su mozda drugaciji standardi, svet je bogatiji...

Secam se kad mi je jedan rodjak pricao, pre par godina, kako ne razume svrhu zamrzivaca jer u Nemackoj ljudi kupuju po jednu sniclu. Mislim da ne razume, a tamo je od rodjenja, da tako rade ili jako bogati koji zele sveze meso svaki dan i nemaju strah od gladi, ili jako siromnasni, kao kod nas. I ja sam skoro prisustvovala sceni u Maxi-ju, kad zena kupuje 100 grama mesa. Ne moram napomenuti da je to prosaputala, jer su oko nje drugo kupovali na veliko. Niti koliko je mesar bio iznenadjen. A koliko je tek onih koji nemaju ni za 100 grama...

Eto, demokratija nam je donela demostracije protiv uspavljivanja pasa koji kidaju deci usi, a nije nam donela samilost prema zrtvi, prema povredjenom detetu, prema nesreci, gladi...Ili smo svi previse zaokupljeni sopstvenim prezivljavanjem...

Timosten, srecna i tebi Nova godina, i neka je sto vise tvojih tekstova na ovim stranicama
    Ažurirano 03.01.2012. u 17:52, autor: Marija
  2. coviax1 (avatar)
    [url]http://youtu.be/kKdngIhCMZE[/url]
  3. 123loncar (avatar)
    Ође грдне масе несмислене,
    покорне су вазда биле ;
    Осл'епљенe душe несмислених ,
    у вјечито својој погибији ,
    мисле с' шњима владу дијелит
    свемогућство вечне тираније!
    Отровношћу предојене душе,
    жар истине нигда виђет неће,
    ни вкусити мудрост бесамртну.

Простор цео
    засут аветињски .
    Тавна лица , мрачна срца безумника ,
    несмислени злоумишљеници ,
    злом влад'оцу злобну круну дају,
    општом вољом сопствене ништавности ,
    с које круне своју погибију .

Ође нема ко да Лучи ,
    Ође нема ко да Сине Огњем Створитеља!
    Ах , несретни злобољубни безумници ,
    скупо ли вас та вообразба стаде!
  4. skura58 (avatar)
    Kupovati na malo nije sramota. Iz Prištine sam. sada živim u okolini Danilovgrada.
    Supruga i ja kupujemo na malo, i to ti fino, ako želiš naseču.
    A tek što gospodje koje imaju para uživaju: Platiš 10% više nego u kafani i donesu ti kući iz kafane.
    To sam prvo video i Piceriji (mislim da se zove Pink, na Banovom brdu). Oni 70% hrane prodaju "za poneti"
  5. Marija (avatar)
    Naravno da nije sramota. Nije sramota biti siromasan u zemlji lopova, ali je tuzno. Previse ljudi zivi na ivici egzistencije. Zvanicni podaci, koje je vlast dala, kazu da u Srbiji 150 hiljada dece zivi na ivici gladi. A svi znamo da se ti brojevi slobodno mogu pomnoziti bar sa 3, ako ne i vise.
  6. Shade (avatar)
    Još je Sokrat rekao da nema većeg zla za čoveka od nemaštine, bolesti i nepravde. Za sva tri je odgovorna država, koja ubira poreze i koja bi trebalo da se brine o egzistenciji svakog građanina. Ova država to ne radi jer je neodgovorna.
    Neizvesnost egzistencije svima visi kao mač nad glavom. Društvo je podeljeno na bogate i siromašne, a srednja klasa je skoro potpuno uništena. Svaka pametna vlast zna da je srednja klasa osnovni stub društva; pametna zna, ali naša nije pametna.
    Njih interesuje samo još koji dan više na vlasti, još malo vremena za zgrtanje para i za ostvarenje tog cilja ne bira sredstva. U toj priči najlakše je žrtvovati građane, jer po tuđim leđima najmanje boli.
    Jedino se nadam da neće još dugo biti u prilici da manifestuju svoju silu i bahatost.

"Pamaetan" parazit ne ubija svog domaćina, jer zna da od živog ima više koristi.

Veće zlo čini onaj koji nanosi nepravdu, nego onaj koji je trpi. Drugim rečima, zlo čine i jedni i drugi.

Trpeti nepravdu ne priliči Čoveku; to odgovara robu za koga je smrt bolja od života, jer rob ne može da odbrani ni sebe ni onog koga voli.
    Ažurirano 04.01.2012. u 01:25, autor: Shade (slovna greška)
  7. Marija (avatar)
    Shade, ja se samo bojim onih drugih, koji su alternativa, da su mnogo gori od ovih...
    Zar je moguce da u zemlji koju svi sa ponosom nazivamo nebeskom, nema saka pametnih i postenih ljudi. Ili je istinita ona - svaki narod zasluzuje vlast kakvu ima...
    Dok god budemo imali ono sto zasluzujemo, porodice ce se ubijati, gladni ce se stideti, a oni sa dzipovima i kajlama ce nas gaziti na pesackom prelazu, bez odgovornosti.
  8. Shade (avatar)
    Citat Original postavio Marija.S.
    Shade, ja se samo bojim onih drugih, koji su alternativa, da su mnogo gori od ovih...
    Zar je moguce da u zemlji koju svi sa ponosom nazivamo nebeskom, nema saka pametnih i postenih ljudi. Ili je istinita ona - svaki narod zasluzuje vlast kakvu ima...
    Dok god budemo imali ono sto zasluzujemo, porodice ce se ubijati, gladni ce se stideti, a oni sa dzipovima i kajlama ce nas gaziti na pesackom prelazu, bez odgovornosti.
    Znaš Marija, i ja sam tako razmišljala - šta ako dođu oni drugi gori... Surova istina je da su svi isti!
    Stalno glasamo protiv nekog, da oni gori ne dođu za vlast, a ne zato što oni za koje glasamo stvarno zaslužuju naš glas.

Glasam za DS, a oni uvedu u vlast SPS, za koje sam mislila da nikad više neće biti ni blizu vlasti!!! To se, Marija, zove zloupotreba glasačkog poverenja. Da budem banalna, DS je pljunuo na svoje glasače.

Pre izbora uvek ista priča, ista obećanja, moljakanje za glas, a kad izbori prođu sve kombinacije su moguće. Ne bi me više iznenadila ni koalicija DS - SRS, u ovoj zemlji sve je moguće.

Više neću! Glasaću tek onda kad se pojavi neko ko zaslužuje moj glas. Neću više da glasam protiv nekog!

A ta šaka pametnih i poštenih, po pravilu, ne bavi se politikom.
  9. Marija (avatar)
    Stalno glasamo protiv nekog, da oni gori ne dođu za vlast, a ne zato što oni za koje glasamo stvarno zaslužuju naš glas.

Glasam za DS, a oni uvedu u vlast SPS, za koje sam mislila da nikad više neće biti ni blizu vlasti!!!
    Apsolutno isto mislim, i sa istim porivima sam isla na glasanje.
    Koalicija DS-SRS vise ne bi bila iznenadjenje. Sve ce uciniti da im zadnjice ostanu u foteljama, makar se prodali i djavolu, a ne grobaru.
    Nisam pametna sta na sledecim izborima, ali mislim da cu ipak izaci.
  10. Shade (avatar)
    Citat Original postavio Marija.S.
    Apsolutno isto mislim, i sa istim porivima sam isla na glasanje.
    Koalicija DS-SRS vise ne bi bila iznenadjenje. Sve ce uciniti da im zadnjice ostanu u foteljama, makar se prodali i djavolu, a ne grobaru.
    Nisam pametna sta na sledecim izborima, ali mislim da cu ipak izaci.
    Ja ne mislim, već sam sigurna da NEĆU izaći!