.. zdravo .. - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

alim

.. zdravo ..

Oceni ovaj blog
.. o bogu .. o postojanju .. i o čovjeku ..

.. bog je čovjeku bio najbliže .. prilično davno .. možda je isus kraj vremena .. bliskih bogova .. vremena vračeva ..
.. nakon toga su se ljudi udružili .. postali društveni .. i stari su bogovi otišli ..

.. prisutnost boga se očituje kao .. nematerjalno djelovanje ..
.. to se .. naravno .. samo tako kaže .. jer je svako djelovanje .. nematerjalno ..
.. možda da se kaže kao .. ne uzročno posljedično ..
.. što i nije mnogo bolje .. jer postoji uzrok i .. neobjašnjivih izlječenja ..

.. treba li današnje društvo pomoć boga .. da bi se održalo .. ?
.. znači .. pretpostavimo da su danas pojedinci .. utopljeni .. u društvo .. i da postojanje ima društvo .. za razliku od vračeva .. koji su sami postojali ..
.. treba li današnje društvo .. podršku čovjeka .. kao svoje stanice .. unaprijed ..
.. daje li čovjek svoju dušu .. unaprijed .. društvu .. bez pitanja .. ?

.. postoji li neko kome .. komšija .. može poželjeti .. neka bude proklet .. i neka prokleto bude .. svako njegovo sjeme .. ?
.. mogu li razni ljudi to poželjeti .. nekom čovjeku .. ?

Pošalji ".. zdravo .." na Facebook Pošalji ".. zdravo .." na Google Pošalji ".. zdravo .." na My Yahoo! Pošalji ".. zdravo .." na Live Pošalji ".. zdravo .." na MySpace Pošalji ".. zdravo .." na Twitter Pošalji ".. zdravo .." na Digg Pošalji ".. zdravo .." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
  1. RiadaT. (avatar)
    To može učiniti samo nečovjek...
  2. alim (avatar)
    .. nečovjek se .. dakle .. od ljudi može braniti .. a čovjek od nečovjeka ne .. ?
  3. skura58 (avatar)
    - Nikad ne čini drugima ono što ne želiš da urade tebi
    - Dobro i nizvodno bačeno uzvodno se vraća.
    NEMOJ IZGUBITI VERU U LJUDE. Ima dobrih, veruj mi.
    I dobro će ti možda uraditi neko od koga se najmanje nadaš.
    Uostalom loše nam mogu uraditi samo ljudi koje volimo i kojima verujemo
  4. 123loncar (avatar)
    E Alime svaka ti čast za ovaj komentar ( .. nečovjek se .. dakle .. od ljudi može braniti .. a čovjek od nečovjeka ne .. ? )....ovo je belodana istina ... to naši zlotvori znaju i rabe do paklenih muka .... kod nas je nastupilo takvo stanje de su ljudi bespomoćni pod neljudima --- zverinjak ... još jednom svaka ti čast !!!!

Želim ti puno zdravlja i dobrog raspoloženja !

[IMG][/IMG]

Kako tebi tako i svim ljudima !
  5. alim (avatar)
    .. e skura .. ne vjerujem ti ..
    .. mnogo sam takvoga slušao .. i dugo vjerovao .. i nije mi žao tog vremena .. .. ali sada više ne vjerujem ..
    .. to mi liči na popove .. a sada ih smatram .. najvećom nesrećom društva ..
    .. ukratko ..
    .. mislim da bi prokleto sjeme trebalo .. odjeliti .. od ljudi .. vjerujem da je velika šteta za ljude to što trebaju neke .. izrazite kurvine i pasje sinove .. prihvaćati .. mislim da ih ljudi ne bi trebali hraniti ni pomagati .. mislim da im pogotovo nebi trebali dozvoliti da dalje kradu ..
    .. ako bi popovi uzeli u zaštitu takve .. onda aferim .. ali za vlastite pare ..

.. ti bi se pozivao na isusa .. ja na starog boga ..

.. samo još .. uvjeren sam da je najveće dobro prema zločincu to .. da ga ubiješ prije zločina .. ako ima boga ..
    .. kada neko .. ko se stavio na mjesto da radi za dobro ljudi .. te ljude laže i krade .. tada se čovjek .. prema njemu treba odnositi kao .. prema prokletom sjemenu .. sjemenu nečovještva .. mislim da je to stvar .. cjelovitosti .. štono kažu .. integriteta .. čovjeka ..
    .. takvom čovjek mora željeti .. neka je proklet .. i prokleto neka je svako sjeme njegovo ..
    (.. ako boga nema .. to i nije strašno .. to nije uvreda časti .. to je želja .. prokletstvo .. i .. aktivira se .. tek ako boga ima .. (.. eventualno i nešto prije .. u trenutku kad .. počinje postojati .. čovjek ..))
  6. sirijus49 (avatar)
    .. nečovjek se .. dakle .. od ljudi može braniti .. a čovjek od nečovjeka ne .. ?
    Uvek sam se čudio izrekama kao što su "Ko tebe kamenom Ti njega hlebom" i " ljubi neprijatelja svoga" ima ih još i uvek mi je padalo na pamet kako je to moguće!!
    Kako me život stiže i prestiže shavtam polako te poruke i šta zapravo znače. Čovek je (kao žrtva tog "nečoveka") neizbežna žrtva, ali pokazujući svoju čistotu i iskrenost misli u samom činu nestajanja menja mentalni sklop tog istog "nečoveka", otuda i ta stalna želja za ljubavlju kojoj svako biće teži jer iz "dobrog niče dobro"!
    Tako posmatrajući čovek se može odbraniti od "nečoveka" samo ISTINSKOM ljubavlju i praštanjem!
  7. alim (avatar)
    .. i to radi isus .. brani se ljubavlju .. obrani se .. i umire na križu ..
    .. ja nikako nebi rekao da isus ima glupog oca .. a pogledaj stari zavjet .. i vidi što taj radi ..

.. ali da .. ako misliš umrijeti sad .. ovog trena .. i poći u raj .. slušaj isusa .. oprosti svima .. ljubi svih ..
  8. alim (avatar)
    .. kad ljudi .. druge ljude uče ljubavi .. ko što popine to rade .. .. đe je kratki spoj .. đe je kurcšlus .. ?
    .. pa u tome što uče stoku da se ne buni gospodaru ..
    .. jer oni to ne uče sebe ljubavi .. zato što misle umrijeti .. kao što je isus radio ..

.. ne .. ko nema snage prokleti one koji su prestali biti ljudi .. taj neće biti čovjek ..
    Ažurirano 02.01.2012. u 21:11, autor: alim
  9. sirijus49 (avatar)
    .. i to radi isus .. brani se ljubavlju .. obrani se .. i umire na križu ..
    Tačno postao je žrtva nečoveštva ali je ipak žrtva, ali kakva žrtva!! Sam čin fizičkog nestajanja na bilo koji način nije "pouka" kako se postaje plemenit (može da bude pouka za hrabrost i izdržljivost) , onda bi se izmišljale razne varijante takvog nestajanja, ali je zato delo iza njega pouka! U svakom slučaju jedno zlo rađa druga dva i obrnuto!
  10. hakim bej (avatar)
    U zavisnosti od priznavanja i nepriznavanja slobode volje, religije se dele na dva dela.
    Gde se priznaje sloboda volje, nema fatalizma, nema stroge zakonitosti, svest aktivno utice na bice, nema neizbezne sudbine, postoji sloboda - covek je mini bog.
    Tamo gde se ne priznaje sloboda volje, tamo je fatalizam, sudbina, stroga zakonitost, nema slobode, covek je bozji rob ili religiozni srafcic.
    Naucnici kazu da covek ima slobodu volje, ali nju nisu podarili bogovi, vec se ona pojavila usled nekih slozenih evolucionih procesa. Ali oni ne mogu jasno da opisu te procese.
    Naravno, sloboda volje kod coveka nije bezgranicna. Ona je ogranicena i nije slicna bozjoj. Covek ne moze da stvori novog boga ili unisti starog. Ne moze da menja globalne zakone ovog sveta. Pa ipak, coveku je podarena sloboda volje, i njen raspon za zivot je dovoljno sirok.
    Posto covek ne zivi sam, zivot je stalni sudar mnostva volja. Ako covek ume da se snadje medju bogovima, da napravi pravilan izbor bogova i uspostavi sa njima vezu, onda ce se njegova volja formirati od slobode volja prihvacenih bogova, i pojacati hiljadama puta.
  11. hakim bej (avatar)
    Izbegavanje nasilja uvek znaci neprotivljenje zlu.
    Ne ustati protiv zla, znaci podrzati zlo.
    Poziv na mir u vreme kada si fizicki ugrozen, je prihvatanje zla.
    Svako bice u univerzumu sposobno je da razlikuje dobro od loseg.
  12. sirijus49 (avatar)
    Pa ipak, coveku je podarena sloboda volje, i njen raspon za zivot je dovoljno sirok.
    Posto covek ne zivi sam, zivot je stalni sudar mnostva volja

Tačno i svako želi da u toj konstelaciji bude srećan a srećan je samo ako je okružen ljubavlju!
  13. sirijus49 (avatar)
    Izbegavanje nasilja uvek znaci neprotivljenje zlu
    Čovek udara samo ako nema reči!
  14. hakim bej (avatar)
    Citat Original postavio sirijus49
    Čovek udara samo ako nema reči!
    Ne udara.
    Nema reči, a ne udara.
    mir, tolerancija, politicka korektnost i usiljena jednakost zamenili su bogove nasih predaka.
    Pogledaj oko sebe. Okruzeni smo zombijima.
    U ogledalo bolje ne gledaj.
  15. sirijus49 (avatar)
    Citat Original postavio hakim bej
    Ne udara.
    Nema reči, a ne udara.
    mir, tolerancija, politicka korektnost i usiljena jednakost zamenili su bogove nasih predaka.
    Pogledaj oko sebe. Okruzeni smo zombijima.
    U ogledalo bolje ne gledaj.
    Danas kad pogledaš uopšteno tačno je ali to je opet proizvod pojedinaca"čoveka" a ne proizvod ljubavi (a ja bar za sad ) ne znam ni jednu religiju koja ne poziva na ljubav i širenje iste!
    Ažurirano 02.01.2012. u 21:44, autor: sirijus49
  16. hakim bej (avatar)
    Kada pop tiho i ravnomerno peva o tome da je "za sve volja bozja, svaka vlast je od boga, bog je trpeo i nama je rekao da trpimo, mi smo svi gresni, mi smo svi mali ljudi, pod bogom idemo", onda to nisu poruke ljubavi.
    To je nabacivanje osecaja krivice i poziv da se ispastanjem, celozivotnim mucenistvom i nevoljnim zivotom u krivici bar donekle iskupimo.
    Na taj nacin se udaljujemo od ljubavi, svetla, stvaranja, osmeha, drugih ljudi, bogova.
    Programirani smo za nepruzanje otpora pastiru, vlasti, ugnjetavacu, asasinu... Programirani na zivot bez volje.
  17. alim (avatar)
    .. ni ja ne znam ni jednu religiju koja ne poziva na ljubav .. tim gore po religije .. .. ispravni će .. svedočiti ljubav .. a to je nešto drugo ..

.. mir ljubav tolerancija politička korektnost .. su riječi popovanja .. koje se to jače viču što toga manje ima ..

.. ako ima boga .. ne vjerujem da iko misli da se pred njim obrani time što će pravdati nepravdu koju je puštao da se čini prema najslabijima .. svojom ljubavlju prema najgorima ..
  18. alim (avatar)
    .. da .. za to programiranje .. za to će popovi platiti .. jebeno .. njihova je jedina nada da boga na bude .. ali ta nada nije velika ..
  19. hakim bej (avatar)
    Ljudima je svojstveno religiozno osecanje. Cak i ateisti veruju. Veruju da boga nema.
    Religija je potrebna za celovito poimanje sveta. Ni jedno naucno misljenje ne obuhvata citav svet. Nauka i religija dopunjuju jedna drugu, s tim sto u svakoj oblasti jedna ima prednost u odnosu na drugu. Ali mnoge kljucne ideje postojanja covecanstva imaju cisto religiozno poreklo.
    Ljubav je jedna od religija koja je zasluzna za stvaranje.
    Covekova slobodna volja nije naucna nego cisto religijska ideja. Bez te religiozne ideje ne moze se sagledati slika sveta.

Religija treba da uci ljude ljubavi.
    Vlast vrsi programiranje i zombiranje gradjana.

Problem je sto je crkva prihvatila vlast.
  20. Tol (avatar)
    Citat Original postavio alim
    može, ukoliko se probudi zver koju svako ima...nema nevinih.ID je deo zaostavštine za preživljavanje
    Ažurirano 03.01.2012. u 00:05, autor: Tol
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja