ČUDNA NOĆ - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Ne diraj moje krugove

ČUDNA NOĆ

Oceni ovaj blog
Sinoć je svratio drug koga dugo nisam video. Haotičan kao i uvek, šetao je oko mene, provlačio se između nameštaja, cupkao... Popeo se na stolicu, sa nje zakoračio na sto, sa njega se uzverao na orman, odatle skočio na nahtkasnu, sa nje se odrazio u pravcu biblioteke i uglavio se u prazan prostor između dve knjige, tačno na mesto ' Kiklopa' koga mi nije vratio. Tu se primirio i počeo da priča:
Gurao Sizif mrtve duše uz čarobni breg 1984. u doba kad su cvetale tikve. Na vrhu se nalazio zamak u kome se vodio proces strancu zbog preobražaja u stepskog vuka zlatnog runa i otmice Jelene, žene koje nema. Slučaj je izazvao talase mučnine, buku i bes. Otpadnik se nezainteresovano igrao staklenim perlama i poput idiota buljio u damu s kamelijama.
Antihrist - uzviknu gospođica, sestra kovača lažnog novca iz proklete avlije.
Tužilac je tražio kaznu za zločin, dok su majka hrabrost i njena deca predložili da se presuda ne izriče dok ne dođe Godo. Kockar je bio protiv, zalagao se za kraj partije. Umetnik u gladovanju je deklamovao jeretičke priče mašući portretom umetnika u mladosti, koga mu pokloniše u prodavnici tajni. Deobe su počele da liče na božanstvenu komediju.
Bura i mnogo vike ni oko čega stišaše se povratkom porote : Optuženi je osuđen na sto godina samoće u paviljonu broj 6.
Začula su se zvona i bubnjevi u noći .
Za kim zvona zvone? - upita starac bez mora dok ležaše na samrti.
Zvonar Bogorodičine crkve utrča sa limenim dobošem i objavi da u gradu vlada kuga.
Sad smo u zajedničkoj kupki - primeti ujka Vanjina rođaka Beta.
I tako je tekla noć do jutra.
Beograde, dobro jutro.

Priložene sličice Priložene slike

Pošalji "ČUDNA NOĆ" na Facebook Pošalji "ČUDNA NOĆ" na Google Pošalji "ČUDNA NOĆ" na My Yahoo! Pošalji "ČUDNA NOĆ" na Live Pošalji "ČUDNA NOĆ" na MySpace Pošalji "ČUDNA NOĆ" na Twitter Pošalji "ČUDNA NOĆ" na Digg Pošalji "ČUDNA NOĆ" na del.icio.us

Ažurirano 24.02.2012. u 16:20, autor: Ne diraj moje krugove

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Marija (avatar)
    Tvoja masta cuda cini. Um briljantan, ponekad zapanjujuci. Talentu se mogu samo pokloniti.
    Blago knjigama na tvojoj polici.
  2. Ne diraj moje krugove (avatar)
    Citat Original postavio Marija.S.
    Tvoja masta cuda cini. Um briljantan, ponekad zapanjujuci. Talentu se mogu samo pokloniti.
    Blago knjigama na tvojoj polici.
    Drug je otišao, ako na njemu zavidiš knjigama
    Eh, kada bi drugi, pa i ja sam imao takvo mišljenje o meni - 'di bi mi kraj bio
    Ažurirano 30.12.2011. u 02:27, autor: Ne diraj moje krugove
  3. hirajgoagain (avatar)
    ocu da sam drug neciji da odem tako na noc
  4. gost 287528 (avatar)
    Dobro da je došao, jer prošlo je 100god samoće.
  5. coviax1 (avatar)
    Briljiraš često...Daj im malo i u realu-jeste smarajuće,ali podaj i slepom...
  6. igrakrugova (avatar)
    Divan si, Ne diraj moje krugove.

(Ja bih zaboravne pozajmljivače knjiga prognala na neko pusto ostrvo, opkoljeno maglom i mesečinom, neka se tamo u tišini vrte u sopstvenom krugu. Ne bi više imali pristup mom sećanju, noći i jutrima, biblioteci pogotovo… Kažem to samo kao pokradeni, uvređeni čovek, a opet delim knjige. Čudo ili ne, ali od Selimovića mi osta jedino TVRĐAVA)

Drug ti davno uze knjigu, a ja vođena tvojom pričom ‘dobih’ ideju za komentar.

Džaba, jedinstven si, neponovljiv…
    Ažurirano 31.12.2011. u 14:53, autor: igrakrugova
  7. skura58 (avatar)
    Meni su svi kompleti rasparani.
    Bar popiši u svesku kad si kome dala, kada daješ.
    Možda pomogne
  8. Marija (avatar)
    Citat Original postavio Ne diraj moje krugove
    Drug je otišao, ako na njemu zavidiš knjigama
    Eh, kada bi drugi, pa i ja sam imao takvo mišljenje o meni - 'di bi mi kraj bio
    Naravno da im ne zavidim na drugu, vec na vlasniku koji ih tako voli, koji je iz njih 'krao' mudrosti i oplemenio dusu.
    A kraj....nema ti kraja.